PDA

Zobacz pełną wersję : Względnie powolne funkcjonowanie serwisu



Prezenter
19-12-2010, 20:57
Witam. Pytanie może być dosyć banalne, ale jednak chciałbym je zadać, myślę, że w odpowiednim dziale.

Niedawno postawiłem stronę na J! w wersji 1.5. Do portalu, za jaki ma służyć właśnie to oprogramowanie został zrobiony pomost z forum phpBB3. Całość jest postawiona na jednej bazie danych. Zakupiony został serwer hmm... powiedziałbym odpowiedni dla początkującego serwisu.

Wszystko wydawałoby się... sielanka. Jednak jedna rzecz mnie nurtuje. Została wprowadzona funkcja, która konta założone na portalu zakłada również na forum (nie wiem czy dobrze to określiłem, ale chyba wiadomo o co chodzi - jedno forum na portalu i forum) na wcześniej wspomnianej jednej bazie danych.

Niby wszystko wydaje się super, ale... forum strasznie długo myśli, długo ładowane są tematy etc., chciałem zatem zapytać - co może być tego powodem? Czy to, że całość działa na mostku, lub jednej bazie danych? A może przyczyna tkwi w czymś innym?

Pozdrawiam,
Mariusz

moje
19-12-2010, 21:01
Już kilkukrotnie pisałem, że phpBB zjada transfer i obciąża serwer bardziej niż inne skrypty forum.

Bez linku do strony, informacji o serwerze oraz informacji o z konkretnym "wykazem" obciążenia serwera ciężko mówić o czymkolwiek w tej kwestii.