PDA

Zobacz pełną wersję : Komponent ACL



pawelSafiStudio
21-12-2010, 20:19
Witam wszystkich,

wiem, że niebawem wyjdzie wersja stable Joomla! 1.6, mimo to mam nadzieje, że komuś się przyda rozszerzenie, które kiedyś napisałem na własne potrzeby pod starszą wersję Joomla!.

Ostatnio przerobiłem go na Joomla! 1.5.22.

Co umożliwia komponent ?


Tworzenie nowych poziomów dostępowych
Tworzenie nowych grup dostępowych
Przypisywanie poziomów dostępowych do poszczególnych grup

Niestety komponent nie umożliwia przypisywanie praw do edycji artykułów oraz zarządzania stroną poszczególnym grupom.

Został napisany na potrzeby systemu intranetowego. Na portalu były tworzone bardzo duże ilości materiałów. Niektóre materiały były potrzebne tylko wybranym grupom użytkowników. Dlatego, żeby nie zaśmiecać strony stworzyłem komponent, który wyświetli menu, moduły oraz artykuły, w zależności od tego z jakiej grupy użytkownik jest zalogowany.

Głównym celem komponentu jest podział materiałów na poszczególne grupy użytkowników - a nie przydział praw moderatorskich czy też administracyjnych.

Jeśli ktoś podczas testowania komponentu znajdzie jakieś błędy bardzo proszę o informację. Nie miałem czasu by dobrze przetestować działanie komponentu po upgradzie pod Joomla! 1.5.22.

Uwaga ! Przed testowaniem komponentu zrób kopię Joomla!. Komponent nadpisuje część tabel oraz pliki macierzyste.

W pierwszej kolejności zainstaluj komponent. Następnie skopiuj zawartość katalogu z patchem do katalogu Joomla!.

W załączniku plik do komponentu.
3391

Niebawem pojawi się również na naszej stronie:
www.safistudio.pl (http://www.safistudio.pl)

Pozdrawiam.

PeFik
22-12-2010, 14:46
jeśli działa pd 1.5 - to fajna rzecz. Szkoda że nie napisałeś wcześniej kiedy na blogu we wrześniu robiłem konkurs o intranecie na Joomla! wygrałbyś książkę.

pawelSafiStudio
22-12-2010, 15:06
Hmm,

a nie da rady ponowić tego konkursu ? ;) Oczywiście żartuję :)

Dopiero ostatnio wpadłem na pomysł, żeby poprawić pliki i zintegrować je z 1.5.22. Mam nadzieje, że komuś jeszcze się przyda :)

Pozdrawiam.