PDA

Zobacz pełną wersję : Przywrócenie artykułów, 'nadinstalowanie' Joomli



godmaniek
23-12-2010, 03:13
Witam!

Generalnie strasznie, ale to strasznie narozrabiałem. Przypadkowo, bo przypadkowo, ale zawsze...

Mam, właściwie to miałem stronę. Stała od ponad roku na stabilnym, uczelnianym serwerze. Zachciało mi się kombinować i wgrałem na serwerze do całkiem nowego folderu "test" drugi raz Joomlę. W tym momencie strona jeszcze chodziła, problemy zaczęły się, gdy nową-drugą Joomlę zacząłem instalować.
Niczym idiota przy wpisywaniu bazy danych podałem te same dane co kiedyś przy instalacji Joomli nr 1. Jakie było moje zdziwienie, gdy całą zawartość strony (cenzura)! ekhm 'wcięło"...
Stąd moje pytanie, czy jest jakakolwiek szansa na przywrócenie poprzedniej wersji strony, albo treści? Zaznaczam, że samemu nie robiłem żadnych back-upów.

Nowe pliki znajdują się tylko w folderze "test", cała reszta jest bez zmiany, więc może jakiś cień nadziei jest? Czy jednak to wszystko było przetrzymywane w bazie danych i nie ma szans z samego serwera "wyciągnięcia" treści strony?

Sprawa naprawdę bardzo pilna! Strona nie jest prywatna, ale na potrzeby kierunku studiów. Stąd bardzo proszę o jak najszybszą pomoc!:)

Wersja Joomli to 1.5.

Za skuteczną pomoc oferują dozgonną wdzięczność i piwo! ;)

Jola
23-12-2010, 03:52
Witam,
jest szansa jeśli instalowałeś w sposób domyślny, to znaczy istniejące tabele w bazie (wersja działająca w Twoim przypadku) są archiwizowane. To znaczy, że w istniejących tabelach jest zmieniany przedrostek z jos (standardowo) na bac (lub bak). Zajrzyj do bazy i sprawdź czy takowy zestaw tabel ze zmienionym przedrostkiem posiadasz. Jeśli tak wystarczy, że w poprzedniej, działającej wersji w konfiguracji witryny zmienisz przedrostek na bac (lub bak - nie pamiętam). :)

PeFik
23-12-2010, 08:50
bak - od ang. backup

godmaniek
23-12-2010, 12:42
Nie jestem za bardzo kumaty w bazach danych. Faktycznie, mam tam pliki z przedrostkiem bak_ i jos_
Wygląda to mniej więcej tak:
http://img109.imageshack.us/img109/3426/bazap.jpg

Czyli chodzi o to, aby w panelu admina wejść w konfiguracje -> serwer i zmienić w okienku "przedrostek w nazwie" jos_ na bak_ ?:>

palyga007
23-12-2010, 13:16
tak jest

godmaniek
23-12-2010, 13:24
Niestety, po podmianie przedrostka na bak_ na stronce jest tylko podstawowa wersja Joomli z domyślnie załadowanymi danymi ;/

palyga007
23-12-2010, 13:39
spróbuj wyczyścić cache zarówno joomla jak i przeglądarki

godmaniek
23-12-2010, 14:02
Niestety, bez zmian :/

palyga007
23-12-2010, 14:12
sprawdź czy tabele z przedrostkiem bak_ zawierają dane twojej starej witryny (sprawdź min. bak_content )

godmaniek
23-12-2010, 14:56
**** :) Wszystko jest tak samo jak w jos_, czyli zwykłe startowe ustawienia i zawartość Joomli.

Czyli teraz jedyną szansą jest to, że admin serwerów ustawił automatyczne back upy. Tak ?:>

palyga007
23-12-2010, 15:00
skoro w tabelach z przedrostkiem bak_ jest to co w tabelach jos_ czyli witryna w stanie początkowym to w tym momencie faktycznie jedynym wyjściem jest zwrócenie się do administratorów serwera z prośbą o przywrócenie kopii zapasowej.

godmaniek
23-12-2010, 15:18
Tak też myślałem, ok mail już poszedl, teraz pozostaje czekać.
Wielkie dzięki za pomoc panowie!:)

PeFik
23-12-2010, 17:51
i panie, bo Jola ci też pomagała /patrz 1 odpowiedź/

godmaniek
23-12-2010, 18:23
A przepraszam bardzo, dziękuję również i Pani Joli ;)

Joomlek3.0
30-07-2014, 15:45
Witam serdecznie:)

Wiem, że to odgrzanie "starych" kotletów" ale właśnie spodób przedstawiony powyżej uratował mi.. tyłek ;) I chciałem potwierdzić, że sposób zadziałał w wersji 3.3.3 :) Wystarczyło faktycznie wprowadzić małą modyfiację w pliku konfiguracyjnym. Od siebie mogę dodać, że warto zwrócić dokładnie uwagę na przedrostki.

U mnie trzeba było dokonać takich modyfikacji:

Otwieramy plik: configuration.php i szukamy linijki:

public $dbprefix = 'xxx_';

gdzie xxx_ to nasz "stary przedrostek". U mnie zmiana polegała na dodaniu wspomnianego "baku":

public $dbprefix = 'bak_xxx_';

Po zapisaniu zmian wszystko działa w chwili obecnej bezkonfliktowo :) Dziękuję Wszystkim za porady! :)

Gall Anonim
30-07-2014, 16:09
Panie @PrzeglądGazetek.pl zwróć się do administratora o zmianę nick'a - naruszenie regulaminu - nick nie może być domeną
czekam 24 godziny - jak nie zablokuję ci konto
Pzdr