PDA

Zobacz pełną wersję : Zmina adresu, nazwy folderu?



arrived
23-12-2010, 07:40
Hej,
Szczerze to nawet nie wiem jak nazwać mój problem, dlatego jeśli podsuniecie mi jakieś linki z rozwiązaniem to z góry dzięki.
Do sedna zatem, powiedzmy że mam stronę www.moja_strona.pl/index.php, doradzono mi żeby zmienić na www.moja_strona.pl/dalsza_nazwa_strony/index.php ponoć to pomaga w pozycjonowaniu. I teraz moja pytanie jak i gdzie takiej zmiany dokonać?

Dzięki za wszystkie odpowiedzi i sugestie.

PeFik
23-12-2010, 08:47
czy pomaga w pozycjonowaniu - średnio, zapytaj 100 każda powie ci inaczej, więc nim zaczniesz kombinować kup sobie książkę jakiegoś eksperta od seo

1) opcja pierwsza w ustawieniach panelu hostingowego ustawić aby to ten folder był traktowany jako główny dla tej domeny, jak to zrobić ci nie powiem bo jest chyba z 40 różnych panelów i w każdym jest inaczej
2) przenieść wszystkie pliki z głównego folderu do folderu /dalsza-nazwa/

arrived
23-12-2010, 17:20
Dzięki za odpowiedź,
Mam jeszcze jedno pytanie, gdy strona już jest gotowa (wszystkie artykuły itp) i spróbuję drugiego sposobu, nie trzeba będzie kombinować z bazą danych? Wystarczy "po prostu" przekopiować wszystko do stworzonego wcześniej folderu o żądanej prze zemnie nazwie?

Robster
23-12-2010, 17:42
Baza danych nie ma nic do folderów. Ona ma swoje miejsce na serwerze i zawsze tak samo się do niej odwołujesz (do póki działasz w obrębie tego samego serwera).

tlewap
23-12-2010, 20:58
Może się okazać, że po przenosinach strony do podfolderu będziesz musiał zmienić livesite w configuration.php