PDA

Zobacz pełną wersję : Przypisanie menu - żle działa?



dooq
25-12-2010, 17:26
Witam
Mam taki problem - Joomla 1.5.22. Na stronie głównej są W lewej kolumnie mam np. trzy moduły: mainmenu, login i poll. Jeżeli w: Rozszerzenia-> moduły -> edycja, w pozycji Przypisanie menu -> Pozycje menu jest wybrane "wszystkie" dany moduł jest wszędzie widoczny. Jeżeli natomast wybiorę "zaznaczone na liście" i zaznacze wszystkie to taki moduł nie jest widoczny np. gdy klikne "więcej" i wyświetlam cały artykół.
Aby to zobrazować proszę popatrzyć na stronę test.zs3.jaslo.pl, i tam jak kliknę na odnośnik "więcej" pierwszego artykółu to jest ok. ale jak klikne na "więcej" dla artykułu 2, 3 i 4 to znikają moduły lewej kolumny pomimo, że w tych modułach w pozycji "zaznaczone na liście" zaznaczone są wszystkie. Taki sam efekt jest jak kliknę w menu "Kadra".
Ma może ktoś jakiś pomysł co to może być

tlewap
25-12-2010, 21:33
Pierwsze co rzuca się w oczy to litera "ś" w aliasie dla kategorii aktualności, zmień alias na "aktualnosci"

Zobacz czy jeśli wyłączysz proste adresy, wyświetlanie modułów będzie działać.

dooq
25-12-2010, 22:20
Dzięki za odpowiedź, ale "ś" nie ma tu nie co rzeczy. Po krótkich testach doszedłem do tego, że jak artykuł nie jest podpięty do jakiejś pozycji z menu (np. jest nieprzypisany) to się tak dzieje. Jeżeli artykuł "Strona w budowie" jest przypisany (np. w moim przypadku) do pozycji menu "Absolwenci" to moduły w lewej kolumnie są, natomiast jak artykuł jest tylko na startowej i nie jest podpięty do jakiejś pozycji menu to moduły z lewej kolumny znikają.
Sprawdziłem to także na wersji 1.5.20 i 1.5.6 przy standardowej instalacji i szablonie MilkyWay.

zwiastun
27-12-2010, 00:27
Ale to akurat jest standardowe działanie

dooq
27-12-2010, 18:00
Tak Zgadzam się jest to standardowe działanie.
Dlatego postawię moje pytanie odwrotnie.
Czy jest taka możliwość, żeby menu pionowe było zawsze widoczne oprócz jednej pozycji z menu poziomego. Aby to zilustrować proszę popatrzeć na moją stronkę http://test.zs3.jaslo.pl. Chcę żeby menu pionowe po lewej było widoczne dla wszystkich pozycji menu, oraz dokumentów poza pozycją "Plan Lekcji" Gdy wybiorę Plan Lekcji" to kolumny lewa i prawa powinny znikać, a środkowa powinna mieć 100% rozmiaru.

Pozdrawiam

larry_krk
28-12-2010, 01:53
1. Tworzysz "ukrytą" pozycję modułu w szablonie i wstawiasz tam menu
2. Podpinasz do niego kategorie artykułów, które nie są przypisane gdzie indziej / z którymi masz problem /
3. et voilà

4. Pogrzeb w css - menu poziome jest klikalne w 50% (tylko dolna część odnośników)

bapraster
24-05-2012, 03:15
Mam podobny problem tyle że dzieje mi się tak gdy chcę wyłączyć moduł kategorie produktów na stronie głównej, faktycznie znika on tam ale znika też w jednej z kategorii która jednak jest zaznaczona na liście "Przypisanie menu". Nie ma tam żadnych artykułów tylko strona katalogowa produktów z Virtuemart. Wszystkie inne widoki listy produktów wyświetlają siepoprawnie z modułem we właściwym miejscu. W jednej tylko kategorii moduł się nei wyświetla mimo, iż jest zaznaczona ona tak by wyswietlała moduł.

bapraster
27-05-2012, 00:44
Pociłem się, niesamowicie kombinując o co chodzi. Okazało się, że miałem jedną nieopublikowaną pozycję menu zupełnie nic nie mającą wspólnego z problemem. Po jej włączeniu wszystko działa jak trzeba z jednym małym wyjątkiem, pozycja wyświetla się w menu. Chwilowo załatwiłem ją css-em ale to raczej tymczasowe rozwiazanie.

Czy ma ktoś jakiś pomysł? Czemu teraz się wyświetla wszystko poprawnie po włączeniu nic nie mającej z tym wspólnego pozycją menu?