PDA

Zobacz pełną wersję : Błąd bazy danych 1194



cmk
25-12-2010, 22:27
Witam, podczas wyświetlania artykułów na stronie głównej na zapleczu wyskakuje komunikat:

DB function failed with error number 1194
Table 'jos_content' is marked as crashed and should be repaired SQL=SELECT c.*, g.name AS groupname, cc.title as name, s.title AS sect_name, u.name AS editor, f.ordering AS fpordering, v.name AS author FROM jos_content AS c LEFT JOIN jos_categories AS cc ON cc.id = c.catid LEFT JOIN jos_sections AS s ON s.id = cc.section AND s.scope="content" INNER JOIN jos_content_frontpage AS f ON f.content_id = c.id INNER JOIN jos_groups AS g ON g.id = c.access LEFT JOIN jos_users AS u ON u.id = c.checked_out LEFT JOIN jos_users AS v ON v.id = c.created_by WHERE c.state >= 0 ORDER BY fpordering , fpordering LIMIT 0, 20

Poza tym na zapleczu nie wyświetlają mi się menu, które są na stronie, nie mogę ich edytować, dodać nowych ani nic.

Proszę o pomoc

palyga007
25-12-2010, 22:28
Wykonaj w phpMyAdmin na tabeli content zapytanie SQL repair Table jos_content
powinno pomóc.

cmk
25-12-2010, 22:32
Wielkie dzięki palyga007, częściowo pomogło, bo teraz te artykuły na zapleczu się wyświetlają. Ale nadal nie mogę dodać nic do menu, tzn. chodzi mi o dodawanie łączy wewnętrznych - ta lista się nie rozwija.

palyga007
25-12-2010, 22:39
hmm...
spróbuj nadpisać katalog administrator, ale to raczej taki strzał w ciemno.

cmk
25-12-2010, 22:45
Dodatkowo tak gdzie są wyświetlane menu było na czerwono kilka linijek, które zawierały fragmenty "SELECT * FROM `jos_components` WHERE 0", coś mniej więcej takiego i tak samo było że tabela wymaga naprawy. Więc wpisałem podobne zapytanie do tego, które wcześniej mi poradziłeś: "repair Table jos_components" i teraz już problem rozwiązany :)