PDA

Zobacz pełną wersję : kunena forum - nieprawidłowe przekierowanie



Speed_zone
26-12-2010, 23:49
Witam,
Zainstalowałem dzisiaj komponent kunena (1.6.1) forum u siebie (joomla 1.5.22) i wyskakuje mi błąd w momencie gdy chce przejść do jakiegokolwiek działu:


Nieprawidłowe przekierowanie
Firefox wykrył, że serwer przekierowuje żądanie tego zasobu w sposób uniemożliwiający jego ukończenie.

W joomli mam ustawione proste adresy i mod_rewrite na tak.
Proszę o pomoc.

Pozdrawiam

johnybyk
20-02-2011, 12:06
Witam.

Mam dokładnie ten sam problem. Dokładnie taka sama konfiguracja. Wszystko działa poprawnie, ale po włączeniu SEO nie działa forum. Mechanizm nie działa prawidłowo. Da się wejść w komponent forum, ale nie działają kategorie ani posty. Dostaję ten sam komunikat, co Speed_zone. Próbowałem SEO z htaccess oraz oparte o PHP - żadne nie działa. Zmiany opcji Kunena Forum związane z SEO też nic nie dają. Problem występuje na kilku serwerach. Może ktoś zna rozwiązanie?

Łukasz

Speed_zone
20-02-2011, 16:09
Zaktualizowałem Kunene do najnowszej wersji i działa wszystko bez problemów.
W sensie z 1.6.1 do 1.6.2 i ostatnio 1.6.2 do 1.6.3.
Najprawdopodobniej było to niedociągnięcie w pierwszej wersji... :)
Poradzę Ci zaktualizować forum, i napisz w tedy. Jak nie poskutkuje to nie wiem jak Ci pomóc.

seba.adm
20-02-2011, 16:17
Witam.
@johnybyk. Taki jak napisał @Speed_zone. Jeżeli korzystasz z wcześniejszej wersji zrób aktualizację. Zerknij też do >>tego tematu<< (http://forum.joomla.pl/showthread.php?49374-Kunena-1.6.3-Problem-z-kategoriami-zbyt-wiele-przekierowa%C5%84-forum-nie-dzia%C5%82a.). Są podane wskazówki dotyczące rozwiązanie pętli przekierowań na Forum Kunena. Dla kolegi @zaxx rozwiązanie okazało się pomocne.

cosik
24-02-2011, 15:19
Witajcie,
podłącze się pod temat. Dokładnie mam taki sam problem jak @Speed_zone. Joomla w wersji 1.5.22 a Kunena w najnowszej wersji 1.6.3 z 31 stycznia. Instalowana na kilku serwera. Przy wyłączonej opcji: "Proste adresy", wszystko działa ok. Przy włączonej, kategorie wyświetlają się poprawnie, przy wejściu w przykładową:


Nieprawidłowe przekierowanie

Firefox wykrył, że serwer przekierowuje żądanie tego zasobu w sposób uniemożliwiający jego ukończenie.

* Problem ten może się pojawić w wyniku zablokowania lub odrzucenia ciasteczek.

Adres odsyłający ze standardowej kategorii: /forum/1-forum-gowne/1-witamy-w-kunena

seba.adm
24-02-2011, 15:27
Witam

@cosik. Sprawdzałeś w tematach, które w tej kwestii zostały już poruszone? Jeden wskazałem wyżej, drugi jest >>tutaj<< (http://forum.joomla.pl/showthread.php?47891-Kunena-P%C4%99tla-przekierowa%C5%84).

cosik
24-02-2011, 15:29
@seba.adm. Jak najbardziej wcześniejsze Twoje rady przejrzałem, ale niestety nie pomogły

Tabum
07-03-2011, 11:49
Witam,
Śpieszę z ratunkiem dla wszystkich, którzy mają ten problem :-)
Otóż w czasie instalacji Kunena 1.6.3 automatycznie tworzy link do forum w głównym menu. Tego linku nie usuwamy ale przenosimy go do menu w którym chcemy mieć link do forum i go tam publikujemy. Nie można też zmieniać typu tego linka.
Problem został zgłoszony do twórców i być może poprawią go przy następnej wersji.

Jeżeli już ktoś zainstalował Kunena to trzeba odinstalować i zainstalować ponownie aby łącze nam się utworzyło.

Jeżeli moja rada nie pomoże wtedy musicie pisać już do twórców.

seba.adm
07-03-2011, 12:07
Witam.

Jeżeli już ktoś zainstalował Kunena to trzeba odinstalować i zainstalować ponownie aby łącze nam się utworzyło.
@Tabum, małe sprostowanie. Jeżeli tak się już zdarzy że ktoś usunie Menu Kunena, automatycznie tworzone przy instalacji, nie ma potrzeby odinstalowywać komponent i instalować go na nowo. W Panelu Kuneny jest ikona, która tworzy menu na nowo. PA-> Komponenty -> Kunena Forum. I tutaj znajdziemy wspomnianą opcję >>Utwórz menu

Tabum
07-03-2011, 13:16
Dzięki za info. Nie znam kuneny tak dobrze jak agorę. Teraz już będę wiedział.

nebri
15-03-2011, 13:00
ja też miałem ten sam problem nie trzeba było u mnie tworzyć nowego menu czy przenosić wystarczyło tylko zmienić alias dołożyć np -d a tytuł zostawić bez zmian i wszystko śmiga jak powinno. :)