PDA

Zobacz pełną wersję : Docman - problem z instalacją (uprawnienia serwera?)



blp
02-10-2006, 22:57
Witam,
mam problem z instalacją docmanV13_RC_2_pl na joomla 1.0.11. Wyświetla mi się coś takiego:

Warning: copy(/home/xxxxx/domains/xxxx.pl/public_html/xxxxxx/administrator/components/com_docman/docman.xml) [function.copy (http://www.europeistyka.izm.pl/administrator/function.copy)]: failed to open stream: Permission denied in /home/xxxx/domains/xxxx.pl/public_html/xxxxx/administrator/components/com_installer/installer.class.php on line 356

i dalej:

Failed to copy file: /home/xxxx/domains/xxxx.pl/public_html/xxxxx/media/install_452178itd/docman.xml to /home/xxxx/domains/xxxx.pl/public_html/xxxxx/administrator/components/com_docman/docman.xml

Wcześniej instalowałem już docmana, ale pojawiało się dużo błędów z którymi nie mogłem sobie poradzić i wreszcie go odinstalowałem. Być może coś zostało i teraz się gryzie, ale niestety nie znam się na tym.

Mam jeszcze jedno pytanie - jakie uprawnienia powinny być na serwerze dla komponentów typu plikownia (707, 755?) i co one oznaczają, bo jestem w tej kwestii zielony. Trzeba je zmieniać uprawnienia katalogów i plików komponetu już po zainstalowaniu komponentu czy ustawić coś wcześniej?

Wiem że pytania są z gatunku banalnych ale sporo użytkowników joomli nie ma o tym większego pojęcia i może jeszcze komuś się przyda. Po przestudiowaniu forum widzę że jest z tym sporo problemów

Będę niezmiernie wdzięczny za wszelką pomoc, bo walczę z działem plikowni już od dłuższego czasu

zwiastun
02-10-2006, 23:48
I nieźle, że nie ma pojęcia!
Bo to, co ma być ustawione, jest ustawiane przez Joomlę, przez instalatory (czasem się coś sknoci, ale to czasem).
Niemniej, jak przeszukasz forum, to znajdziesz. Pisałem o tym