PDA

Zobacz pełną wersję : Ramka wokół artykułu



rafaltom0
28-12-2010, 18:36
Czy jest jakiś sposób, aby uzyskać efekt jak w dodatku "xtype"?
Chodzi mi o to, żeby artykuł był wyświetlany w zaokrąglonej ramce.


Kolejna rzecz: jak ukryć tekst, żeby nie był widoczny na stronie?

pyziak
28-12-2010, 19:16
było już na forum o ramce - edycja css'a załatwi sprawę.

Kolejna rzecz: jak ukryć tekst, żeby nie był widoczny na stronie?
1. Jeden temat = jeden problem (regulamin)
2. Nie wpisywać go to nie będzie widoczny :)

Jdwind
28-12-2010, 19:43
2. Nie wpisywać go to nie będzie widoczny
Ja myślę, że kolega źle zrozumiał pytającego - otóż, skoro pytający pyta o to, jak ukryć jakiś tekst, to - w rzeczy samej - rozumie się, że tekst ten już się na owej stronie znajduje. Rozwiązanie nie jest więc adekwatne do zadanego pytania. Moim zdaniem lepiej będzie użyć dla tekstu koloru tła rzeczonej strony...

pyziak
28-12-2010, 20:07
:) kolega bardzo dobrze zrozumiał pytającego, tylko kolega myśli że pytający powinien odpowiednio sformułować pytanie względem tego ukrytego tekstu, bo może miał na myśli że tekst jest nie widoczny dla niezarejestrowanych, albo ma być nie widoczny z wyraźnym zaznaczeniem że tam jest z możliwością np: wysłania sms'a premium aby go przeczytać itp itd. :)

rafaltom0
28-12-2010, 20:12
Chodzi o to, że niektóre moduły korzystają z jakiejś instrukcji przed tekstem, a przy prezentacji tego tekstu w innym module ta instrukcja jest na początku tekstu widoczna i chcę ją ukryć.

rajfur
28-12-2010, 20:25
np. ten plugin (http://extensions.joomla.org/search?q=niftybox)

larry_krk
29-12-2010, 01:51
niektóre moduły korzystają z jakiejś instrukcji albo miałem wyjątkowo zły dzień (tak, miałem zły dzień i święta do d..y) i dlatego nie wiem o co chodzi, albo PCJ powinno zatrudnić Jackowskiego. @Rafaltom - podaj może jakieś konkrety :)

Kolor tła = kolor czcionki to wg mnie strzał w stopę, jeśli poważnie myśli się o legendarnym TopTen w Google. Podobnie jak display:none; , ale to tylko moje prywatne zdanie.
Pozdrawiam

bebzon_hc
10-01-2011, 10:12
szcerze to jesli chodzi o "Kolor tła = kolor czcionki" to fakt troszke amatroskie podejście. ale opcja "display: none" jest powszechnie stosowana do roznych rozwiazan na stronie wiec nie rozumiem dlaczego google mialyby sie czepiac do tego.

---------- Post dodany o 10:12 ---------- Poprzedni post był o 10:10 ----------

druga opcja to zabawa z "addChild" oraz "removeChild" ale to zabawa w kodzie już jest