PDA

Zobacz pełną wersję : Pytanie o wybor forum i wersji Joomli.



nefandus
03-10-2006, 09:04
Witam, jestem nowa postacia na tym forum, ale mam nadzieje, ze zagoszcze na nim dluzej.
Chce postawic serwis WWW i wydaje mi sie, ze wykorzystanie do tego Joomli to dobry pomysl ;). W zwiazku z tym ma kilka pytan.
Dopoki serwis nie bedzie gotowy, chcialbym zeby chodzilo jakies forum. Przegladajac opisy do komponentow trudno mi sie zdecydowac na ktores, moze ktos bedzie mogl mi doradzic. Szukam forum, ktore pozwoliloby na to, aby bezposrednio w nim komentowac publikowane w serwisie artykuly. Czyli po kliknieciu na komentarze pod artykulem uzytkownik bylby przenoszony do odpowiedniego tematu w forum. Czy ktores z dostepnych na cos takiego pozwala? A jezeli nie to czy istnieje mozliwosc w miare prostego przerobienie jedengo z dostepnych forum, tak aby dzialalo w ten sposob. Mam jakies doswiadczenie w programowaniu w c i c++, do php kiedys sie zabieralem, ale pozniej przez dlugi czas zupelnie nie programowalem ale teraz chcialbym sie tym zajac raz jeszcze wiec mysle, ze probowalbym sam cos poprzerabiac jezeli nie byloby to zbyt trudne ;).
Druga sprawa to wybor wersji Joomli. Czytalem, ze 12 X zostaje wypuszczona beta wersji 1.5. Warto stawiac serwis odrazu na niej, zeby poznjej latwiej bylo go przeniesc do wersji finalnej czy jednak zdecydowac sie na starsza sprawdzona wersje a pozniej sie meczyc. Tylko wlasnie boje sie, ze jak zostane przy starszej wersji to ciezko pozniej bedzie mi sie zabrac za przeniesienie.
pzdr.

zwiastun
03-10-2006, 09:55
fora dla Joomla: JoomlaBoard i LoudMouth
Oba mają dodatki umożliwiające odnośniki z artykułów.
SMF chyba też, ale nie gwarantuję, nie używam.
Doradzanie nie jest dobrym zabiegiem, bo każdy powinien wybrać, co mu najbardziej odpowiada. Na www.joomlaportal.com znajdziesz może w archiwum artykuł Artura Konze porównujący fora SimpleBoard (dziś JoomlaBoard) i LoudMouth.

Czy 1.5? Też trudno doradzić. Część komponentów była przygotowywana już z myślą o 1.5. Aaale powstałe dawniej raczej będą miały problemy z funkcjonowaniem w zmodyfikowanym przecież znacznie środowisku.

stone
03-10-2006, 20:01
Ja bym osobiście na 1.5beta nie stawiał bym serwisu z prawdziwego zdarzenia. Na pewno jeszcze będzie dużo poprawek i nie wiadomo jak będzie ze stabilnością.
Migracja do 1.5 skolei jest określana jako problematuczna, tj nie bedzie prostej metody zwłaszcza jak chodzi o dodatki. Ale do końca jeszcze nie jest opisana aktualizacja.
Wybór należy do Ciebie, ale ja osobiście wolałbym postawic na 1.0.11 niż 1.5 w chwili obecnej