PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z ustawieniami CHMOD plików zainstalowanych poprzez Joomla!



adbacz
29-12-2010, 15:00
Witam,

Mam problem z plikami zainstalowanych komponentów, dodatków, pluginów i wszystkiego innego co instaluję poprzez PA joomla!. Wszystkie pliki i katalogi instalowanych dodatków maja inną grupę oraz inne ustawienia dostępu CHMOD przez co, nie mogę ich usuwać, zmieniać ani nawet zmienić ich praw poprzez PA serwera (moje konto na serwerze). Narazie poprosiłem o usunięcie mojego usługodawce hostingowego wszystkich plików z serwera, zainstalowałem CMS od nowa ale bez dodatków. Czekam teraz na jakieś propozycje bo ja jestem bezradny.

Usługodawca w odpowiedzi napisał, że to moja wina i żebym nastepnym razem uważał na dodatki z nieznanych źródeł. Wszystkie dodatki które instaluję/wałem, pochodziły ze strony organizacji Joomla! oraz polskiej strony Joomla! więc raczej o niezaufanych źródłach można zapomnieć.

Proszę o jakies opinie lub najlepiej jak rozwiązać problem bo ja nie mam zielonego pojęcia.

Z góry dziękuję wszystkim zaineresowanym.


PS. Problem został rozwiązany, rozwiązanie można przeczytać tutaj: Rozwiązanie problemu innej grupy plików i katalogów na serwerze (http://adambanaszkiewicz.cba.pl/index.php?strona=news&id=10)

zwiastun
29-12-2010, 16:46
O danych do zielonego pojęcia na ten temat pisaliśmy już razy wiele. Obawiam się, że nawet nie zajrzałeś do FAQ na forum, nie mówiąc już o stronie pomocy.
Pan administrator, oczywiście, fanzoli.

TomaszBr
29-12-2010, 16:56
Nie znamy przyczyny.
Dodatek Admin Tools Core 1.1 z AkeebaBackup.com pozwala na zmianę chmodów z poziomu Joomli.
Najpierw backup Akeeba ;)
Następnie install AdminTools i sprawdzanie.

Poza wszystkim jest jeszcze dostęp FTP logujesz się z pełnymi prawami i każdy przyzwoity klient ftp potrafi zmienić chmody. Jeśli przez ftp by się nie dało to rzeczywiście może być sprawa konfiguracji usługodawcy.

Pozdrawiam

pyziak
29-12-2010, 17:04
Panie @TomaszBr proszę nie pisać takich bzdur jak dostęp przez FTP itp :) , rozwiązanie najlepsze = zmienić hosting na normalny :) , rozwiązanie zastępcze posłuchać Pana @Zwiastuna i poszukać na forum było milion razy :)

ps. problem nie jest w chmodach a we własności do pliku (owner)

palyga007
29-12-2010, 17:05
każdy przyzwoity klient ftp potrafi zmienić chmody
Bladzisz..
jesli nie jestes wlascicielem plikow to nic nie zrobisz..
pewnie masz wlaczony safemode

adbacz
29-12-2010, 20:22
Dowiedziałem się, że to wina po stronie serwera. Że program PuTTy może zmienić właściciela pliku. Lecz problem tkwi w tym, że nie mogę się zalogować na serwer przez ten program niestety. Trzy godziny szukania i żadnych rezultatów niestety, oprócz zwiększenia wiedzy na temat chmodów i właściciela plików.

Trudno, dam sobie na wstrzymanie, najwyżej będę prosił usługodawcę o zmiane właściciela plików (serwer wykupiony, nie darmowy).

Dziękuję za odpowiedzi. Mozna zamknąć, chyba, że macie jeszcze jakieś cos do napisania na ten temat.

zwiastun
29-12-2010, 20:29
możemy jedynie powtórzyć, co już napisałem - a za rączkę prowadzić nie będziemy.

adbacz
30-12-2010, 08:37
Rozwiązałem zagadkę, napisałem co trzeba zrobić, i wstawiłem do pierwszego posta link który skieruje do opisu i rozwiązania problemu. Mam nadzieje, że to nic złego?

pyziak
30-12-2010, 09:31
Rozwiązałem zagadkę to żadna zagadka, wystarczy nauczyć się korzystać z wyszukiwarki forumowej, masz dokładnie opisane co i jak i w opisach u nas na forum przynajmniej nie ma taki bzdur jak:
Mój usługodawca ma serwery które chodzą na systemie Unix/Linux a systemy te, przydzielają taką grupę każdemu plikowi i folderowi na dysku... Ponieważ to nie wina systemu unix'owego tylko konfiguracji zresztą opisane jest to dosyć obszernie, też błędnie jest napisane odnośnie nazwy właściciela/grupy "wwwrun" , to też zależy od konfiguracji równie dobrze spotkałem się z nazwami : 'nobody', 'user99' i inne.

adbacz
30-12-2010, 09:43
Co do tych grup, na tym forum spotkałem sie z grupą "www" oraz uzytkownikiem "wwwrun", więc napisałem tak jak znalazłem. Co do usługodawcy, to też napisałem tak jak znalazłem, to nie są moje wymysły. Jedyne co sam z siebie napisałem to to, jak mozna skasować te pliki, a to było najwazniejsze.

Uaktualniłem wiadomość z linku. teraz powinno byc bardziej jasne z tymi grupami i nazwą użytkownika.

Mam wrażenie, że na tym forum, wysoko postawieni użytkownicy, chyba niezbyt mają uprzejmość w obec innych. Ja rozumiem, że do niektórych ludzi trzeba prosto z mostu, ale jeśli ktoś się pyta i jest miły (uprzejmie pisze/zwraca się o pomoc), to czy na prawdę warto mu pisać, żeby sobie sam poszukał albo dawać mu jakieś specjalistyczne riposty odnośnie lenistwa czy innego wytłumaczenia? Nie chce nikogo obraża, to tylko moje spostrzeżenia po jednym dniu na tym forum;/ ale gdybym nie potrzebował aż takiej pomocy to nawet bym nie usiłował sie tutaj czegoś dowiadywać;/

pyziak
30-12-2010, 09:55
Względem lenistwa to jak nazwać te coś co nie pozwala dla użytkownika skorzystać z wyszukiwarki forumowej i stracić klika/kilkanaście/kilkadziesiąt minut na znalezienie zagadnienia, bo skoro się pisze że temat był poruszany wielokrotnie to znaczy że był.

Mam wrażenie, że na tym forum, wysoko postawieni użytkownicy, chyba niezbyt mają uprzejmość w obec innychA ja mam wrażenie że są aż za bardzo uprzejmi, bo forum to nie miejsce na nauki podstaw ( nie tyczy to się Ciebie), a jak ludzie zaczną szukać i czytać zamiast zadawać setny raz te same pytania to i czegoś się nauczą przy okazji, a dla leniwych/zapracowanych/i innych jest od zawsze dział ZLECENIA tam można sobie urządzać koncert życzeń.

zwiastun
30-12-2010, 13:09
Nieuprzejmość? Przejrzałeś FAQ? Przejrzałeś dział Bezpieczeństwo w FAQ? Trzy wątki - jeden Prawa dostępu (http://forum.joomla.pl/showthread.php?27053-Prawa-dost%C4%99pu).
Najprościej pisać bzdury o czyjejś uprzejmości.