PDA

Zobacz pełną wersję : Jak zmodyfikować menu aby art dodawały się automatycznie w podmenu?



raval
29-12-2010, 18:14
Witam,

"prowadzę" charytatywnie stronę www.ulgawcierpieniu.pl (http://www.ulgawcierpieniu.pl) i jako ze "jestem darmowy" moja wiedza na temat joomli jest niestety ograniczona do podstaw (za co bardzo przepraszam). Wersja joomla to 1.5.15

prosiłbym o odpowiedz na raczej proste pytanie dla biegłych admin w joomli, niestety nie znalazłem na googlach niczego podobnego albo na tyle zrozumiałego abym mógł to ogarnąć

wracając do pytania (nie bardzo wiem jak o to zapytać ale postaram się jakoś wytłumaczyć o co mi chodzi): czy jest możliwe takie ustawienie menu głównego aby artykuły przypisane do danej kategorii były wyświetlane w menu (tytuły artykułów)?

teraz mam tak:

Działania "Pokochaj mnie"
-Szukają domu
--Psy (przegląd kategorii)
--Szczeniaki (przegląd kategorii)
--Koty i kocięta (przegląd kategorii)

a chciałbym aby automatycznie po przypisaniu art do danej kategorii dodawał się do przeglądu (tak jak to jest obecnie) i dodatkowo jako kolejne podmenu, czyli:

Działania "Pokochaj mnie"
-Szukają domu
--Psy (przegląd kategorii)
---Tytuł art 1
---Tytuł art 2
---Tytuł art 3
---Tytuł art 4
--Szczeniaki (przegląd kategorii)
---Tytuł art 1
---Tytuł art 2
---Tytuł art 3
--Koty i kocięta (przegląd kategorii)

Proszę o jakieś sugestie, najlepiej w tym temacie lub ewentualnie na rafal@ulgawcierpieniu.pl

zwiastun
29-12-2010, 20:32
Niemożliwe. I niepotrzebne.

raval
29-12-2010, 20:55
ok dziękuję za odpowiedz

co do tego czy niepotrzebne to niestety ale muszę się nie zgodzić,
przeglądanie art. jedynie poprzez stronicowanie jest męczące (kolejność art się zmienia gdy nowe wrzucane są na początek) nie mówiąc o tym, że ku mojemu zdziwieniu wielu ludzi nawet nie wie ze klikając na jakaś zakładkę menu można przeglądać kolejne art wybierając strony z stronicowania na dole

poczekam, może pojawi się coś co będzie to umożliwiało :)

Robster
29-12-2010, 21:11
A pozycja "Przegląd artykułów w kategorii/sekcji"? Możesz nazwać tą pozycje w taki sposób by naprowadzić użytkowników na jej zawartość.

A ze @zwiastun'em zgodzę się tylko częściowo. Rzeczywiście nie na się tego zrobić ze standardowym modułem menu dostępnym w J! i nie spotkałem się z takowym na extensions.joomla (co nie znaczy, że takiego nie ma). Niemniej sam moduł już raczej taki bezużyteczny/niepotrzebny raczej nie jest. Myślę, że przydałby się kilku osobom, które wcześniej szukały czegoś podobnego.

@raval jeśli bardzo potrzebujesz tego modułu, to napisz w ZLECENIACH, lub też poczekaj jakieś 2 miesiące :) I tak miałem zacząć pisać jakieś poważniejsze rzeczy pod J!, a od takiego modułu mógłbym zacząć, więc już dodaje sobie temat do zakładek i za bliżej nieokreślony czas napisze ten moduł.

Pozdrawiam

raval
29-12-2010, 21:47
"Przegląd artykułów w kategorii/sekcji" -> tu muszę doczytać :)
chętnie zaczekam na twoje dzieło, napisz proszę w tym temacie jeśli coś stworzysz
nie pali mi się ze zmianami na stronie, chciałem jedynie poprawić jej przejrzystość i uznałem ze to byłby najlepszy pomysł

pozdrawiam

zwiastun
29-12-2010, 21:59
Uzasadnienie: aby umieścić w menu artykuł, dysponujemy pozycją menu typu "artykuł". Jedna z dość popularnych zasad konstruowania treści m.in. witryn internetowych zaleca, by w jednym bloku umieszczać 5+-2 pozycji, zatem - najogólniej od 3 do 7 (nie ma się co sprzeczać, czy 8 lub dwie to źle albo dobrze). Dodanie 3-5-7 pozycji w menu, to raczej niewielki wysiłek. Dodawanie większej ilości powoduje, że menu zaczyna być mało czytelne, a więc jego użyteczność mocno wątpliwa. Ten sam efekt (dostęp do artykułów) osiąga się prościej i skuteczniej za pomocą pozycji menu typu lista artykułów w kategorii.
Jeśli potrzebny jest moduł typu "artykuły w kategorii", to bez trudu można znaleźć taki w zasobach Joomla albo stworzyć samemu.

PeFik
29-12-2010, 23:46
Można skorzystać z dodatku: Add to Menu do pobrania z nonumber.nl


...jako ze "jestem darmowy"
nie wiem czy się śmiać czy ubolewać nad twoim losem :blink: