PDA

Zobacz pełną wersję : CB Captcha - zanik stylu CSS panelu logowania



falco91
30-12-2010, 03:03
Witam,
Jak w temacie, po włączeniu plunigu CB Captcha do CB zanika mi panel logowania tj. sam wygląd, bo miejsce na login hasło itp. są widoczne, moim zdaniem znika styl danego panelu logowania, ale nie wiem jak mam to ustawić.

Pozdrawiam

alex51
30-12-2010, 07:31
Podaj adres strony, to może sprawdzimy co zanika.

falco91
30-12-2010, 12:22
Chodzi o ten box do logowania : www.fryzury.co . Po zalogowaniu będzie prawie dobrze, tylko dolna część będzie się rozjeżdżać.

alex51
30-12-2010, 13:19
Po zalogowaniu pokazuje się margines 2px w dolnej części tego boxa:

<div style="text-align: center; margin: 2px 0px;">
Zmiana obu marginesów na 0px powinna usunąć tą niedoskonałość.

falco91
30-12-2010, 20:10
Bardzo dziękuje, ale i tak nie wiem gdzie mam to zmienić.

Tak samo jak z tym boxem do logowania, przed zalogowaniem go nie widać, a po zalogowaniu już jest ok. Dzieje się to tylko wtedy gdy włączę plugin CB Captcha.

wydaje mi się, że któryś z tych plików za to odpowiada, ale nie znam się na tyle dobrze, żeby sobie z tym zrobić ;( ; http://hostuje.net/file.php?id=2011ba449210bda07e4a9422e797004b

alex51
31-12-2010, 07:28
Możliwe, że ta komercyjna wersja pluginu captcha w jakiś sposób koliduje z zastosowanym szablonem. Niestety nie mam możliwości sprawdzenia, bo nie mam dostępu do takiego szablonu (wygląda jakby był robiony na zamówienie) a załączonego pliku nie przetestuję, bo nie instaluje się z powodu błędu. Proponuje sprawdzić jego działanie z innym, standardowym szablonem a także sprawdzić problem na forum CB. W końcu jako legalny użytkownik tego dodatku masz prawo do pomocy technicznej. Od siebie mogę jedynie doradzić zastąpienie tej wersji captcha innym, sprawdzonym przeze mnie dodatkiem, w wersji free i też zintegrowanym z CB - CBreCAPTCHA. (http://extensions.joomla.org/extensions/extension-specific/community-builder-extensions/community-builder-management/14751)

falco91
31-12-2010, 18:43
Zainstalowałem ten drugi plugin, co Pan doradził i działa elegancko, nawet 5 min mi to nie zajęło :) dziękuje
Pozdrawiam

A co do tego rozjechanego menu, to w którym pliku według mam szukać błędu, żeby to naprawić ?

alex51
01-01-2011, 12:54
Korzystając z firebuga można się dowiedzieć, że odpowiedzialnym za ten margines widoczny w module logowania po zalogowaniu się jest ten div:

<div style="text-align: center; margin: 2px 0px;">
Wygląda jakby był on wstawiony na sztywno w pliku index.php szablonu, lub w katalogu html --> mod_login w szablonie. Ponieważ nie jest on przypisany do żadnej klasy w plikach css to podejrzewam, że tam właśnie należy zukać w/w wpisu, lub takiego:


element.style {
margin:2px 0;
text-align:center;
}
Ustawienie dla własności margin wartości 0 0; usunie zbyteczny margines.

okmiwww
04-03-2011, 11:42
Chciał bym odświeżyć temat i zapytać Was czy ten captch jest dobry?
Daje rade z robotami?

I jeszcze jedno czy dało by się dołożyć takie zabezpieczenie do kontaktów? Tzn. jak na stronie mam formularz kontaktowy, że każdy może napisać to, żeby tam też był captch?

alex51
04-03-2011, 13:17
Użyj formularza kontaktowego o rozszerzonych możliwościach i zawierającym captcha - aiContactSafe. Opis znajdziesz na wiki.joomla.pl.