PDA

Zobacz pełną wersję : Przekierowanie linków po zmianie adresów



Dalback
31-12-2010, 09:51
Witajcie,

Czy jest jakiś komponent, który pomoże w przekierowaniu adresów na nowe ?
Zmieniła się struktura linka, a nie chce utracić już zdobytej pozycji na dane frazy i muszę zrobić przekierowanie...

Poproszę o pomoc.

misiupisiu
17-11-2011, 11:17
Dołączam się do pytania...

Wystarczyło by mi rowiązanie które umożliwia, w przypadku kliekniecia w googlach na link, nie istniejącej podstraony/artukułu mojego serwisu, na przekeirowanie na stronę główną tegoż samego serwisu.

Gall Anonim
17-11-2011, 19:09
komponent redirect (przekierowanie :-)
w 1.6+
oraz 1.7+ jest już w standardzie
dla 1.5 - dostępne w składnicy JED

misiupisiu
18-11-2011, 13:13
Dzięki...

1. Rozumiem, że JED = Joomla Extensions Directory (choć chwilę się musiałem zastanowić)
2. Ściagnąłem Redirect for Joomla 1.5
3. Zainstalowałem i działa...

...ale nie spełnia oczekiwań.

Ten komponent daje możliwość przypisania do konkretnego, nie działajacego już linku... o ile go znam...
A potrzebuję myku, który sprawi, zę wszelkie nie działające już linki będą z automaty pzrekierowywane na strone głowną... np:

forumn.domena.pl - (jak widać wpisane z błędem) - przekierować na stronę główną.

i

domena.pl/url-directory..... (nie istniejacy) - przekeirować na stronę główną.

Gall Anonim
18-11-2011, 13:17
automatu akurat nie kojarzę może SEF
ale tutaj można zrobić masówkę co dwa dni powiedzmy i za chwilę wszystko idzie tam gdzie trzeba. Maksymalnie robiłem na raz 980 linków
Pzdr

misiupisiu
18-11-2011, 13:19
ooo... i zaczął żyć własnym zyciem... ale fajne!!! :)

misiupisiu
25-11-2011, 12:00
ok, po kilku dniach dostrzegam pewien istotny brak...

- owszem redirect wyszukuje w necie stare śmieci zawierające domenę... i pozwala je przekierować na stronę główną... ale jest jeszcze w googlach wiele linków których ten automacik nie odnalazł.
- ręcznie znalezionych przeze mnie adresów, nie mogę dodać do przekierowania
- adresu nieaktywne w googlach zamiast po wejściu w nie lądować na stroni głównej pokazują "strona nie istnieje"

Wynik: drastycznie spadam w wyszukiwarkach
Potrzeba: uruchomienie jakiejś magicznej sztuczki, która spowoduje, ze każdy nieaktywny już adres związany z moja domeną (a widoczny jeszcze w wyszukiwarce) będzie przekierowywany na stronę główną.

PS. Mógł byś mnie skierować do czegoś więcej o "SEF" wpisując ten klucz w wyszukiwarce na forum otrzymuje zero wyników...
Jakiś poradnik dla zielonego by mi się przydał, domyślam się, że jak zwykle w necie jest o tym pełno materiałów, ale czy masz może wiedzę, gdzie coś łopatologicznego mogę znaleźć?

Eonila
26-02-2013, 09:41
OK a dla 2.5 też chyba BYŁ...
podkreslam BYŁ bo go zepsułem...

Da siego jakoś ściągnąć w celu ponownej instalacji?