PDA

Zobacz pełną wersję : Komponent peoplebook - link do kategorii



Arkady
03-10-2006, 18:34
Witam.
W jaki sposób stworzyć w menu link do określonej kategorii komponentu com_peoplebook tak, aby wyświetliła się lista osób danej kategorii?
Jak ustawiam w widok - lista - to wyświetla listę wszystkich osób z podziałem na kategorie. Jak ustawię w widok - kategorie - to po kliknięciu wybranej kategorii wyświetlają się wizytówki, a nie lista.
Pozdrawiam.

zwiastun
04-10-2006, 04:04
A o co pytasz? To tam jest aż tyle opcji do potestowania?
A link to zdaje się łącze URL - podobno wpisywane jest w pasku adresu przeglądarki, jak się wejdzie na jakąś stronę. A jedna z podstawowych umiejętności operatora komputera nazywa się CTRL+C CTRL+V

Arkady
04-10-2006, 08:10
A o co pytasz? To tam jest aż tyle opcji do potestowania?
A link to zdaje się łącze URL - podobno wpisywane jest w pasku adresu przeglądarki, jak się wejdzie na jakąś stronę. A jedna z podstawowych umiejętności operatora komputera nazywa się CTRL+C CTRL+V
Opcji jest niewiele, ale właściwej nie znalazłem.
Nie udało mi się też dotrzeć do składni zapytania w URL jakie odpowiadałoby poszukiwanej funkcji.
Chodzi o to, że jak ustawię wyświetlanie listy, to pojawia się lista, ale wszystkich kategorii. Jak wybiorę wyświetlanie kategorii i następnie wybraną kategorię, to wyświetlają się kontakty, ale w postaci wizytówek.
Jedyna zbliżona możliwość, to użycie opcji FILTR i wybranie odpowiedniej kategorii. Wówczas wyświetli się lista wybranej kategorii, jednak wyszukiwanie nie przekazuje odpowiednich informacji do URLa. A potrzebuję właśnie możliwości wyświetlenia listy wybranej kategorii.

zwiastun
04-10-2006, 13:01
Skoro nie ma to nie ma.
Ale czytaj dokładnie!
W menu możesz umieścić pozycję typu link (łacze, odnośnik, odsyacz) URL.
Wejdź do potrzebnej Ci kategorii, skopiuj z paska adresu przeglądarki URL, wpisz go jko adres nowej pozycji menu (od słowa index - początek możesz usunąć)

Arkady
04-10-2006, 13:10
Skoro nie ma to nie ma.
Ale czytaj dokładnie!
W menu możesz umieścić pozycję typu link (łacze, odnośnik, odsyacz) URL.
Wejdź do potrzebnej Ci kategorii, skopiuj z paska adresu przeglądarki URL, wpisz go jko adres nowej pozycji menu (od słowa index - początek możesz usunąć)
No właśnie tak zrobiłem na początku, ale link do kategorii otwiera daną kategorię, ale wyświetla "wizytówki", a nie listę.

zwiastun
04-10-2006, 14:03
Ustawienie Kategorie w ustawieniach komponentu daje link do wykazu kategorii.
Do listy, np. tak index.php?option=com_peoplebook&Itemid=98
Natomiast widok w kategorii w tym komponencie daje listę, która pozornie wygląda jak wizytówki - masz tam przecież jeszcze odnośnik do wizytówki: Czytaj.
Ta lista tak po prostu jest sformatowana

Arkady
04-10-2006, 14:25
Ustawienie Kategorie w ustawieniach komponentu daje link do wykazu kategorii.
Do listy, np. tak index.php?option=com_peoplebook&Itemid=98
Natomiast widok w kategorii w tym komponencie daje listę, która pozornie wygląda jak wizytówki - masz tam przecież jeszcze odnośnik do wizytówki: Czytaj.
Ta lista tak po prostu jest sformatowana
Tak też robiłem. Jednak myślałem, że uda się wyświetlić wybraną kategorię w formie listy z rekordami ułożonymi poziomo, tak jak to ma miejsce, gdy wybierze się widok "lista".
Te nibywizytówki są mniej czytelne niż lista.