PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z instalacją strony joomla! na serwerze.



szogun
02-01-2011, 16:01
Witam. Siedzę na forum już ładnych ładnych parę godzin, ale nie potrafię znaleźć rozwiązania dla mojego problemu (ani opcja "szukaj" na forum, ani tutoriale na yt nic nie pomogły :/ ). Zaznaczam, że jestem zielony w te klocki, także proszę o wyrozumiałość.

Sprawa wygląda następująco: prowadzę klub sportowy, któremu przydałaby się strona internetowa. Klub jest nieduży, więc nie mam funduszy, żeby wynająć profesjonalistę, ale usłyszałem gdzieś o Joomla!, akurat była przerwa świąteczna, więc pomyślałem że sam spróbuję.
- Ściągnąłem Joomla! i xamppa ze strony joomla.org
- zainstalowałem na dysku, zaprojektowałem stronę, która jest już gotowa do zamieszczenia w internecie
- mam też domenę i hosting (prv.pl) oraz zainstalowanego klienta FTP (FileZilla).

No i tu jest problem. Za Chiny Ludowe nie mogę przenieść strony na serwer. W różnych tutorialach jest pokazane, jak połączyć się z serwerem (wykonałem), dalej mówią/piszą, żeby przeciągać i upuszczać pliki. Nie wiem tylko, o które pliki chodzi, próbowałem różne, ale albo strona była pusta, albo błąd bodajże 403 brak dostępu. Bardzo proszę o pomoc, wskazanie gdzie ewentualnie coś przeoczyłem albo zrobiłem nie tak jak trzeba. Jeśli za mało szczegółów, podam więcej, tylko muszę wiedzieć o co chodzi :) Wersja joomli to 1.5.21. Z góry dziękuję.

zwiastun
02-01-2011, 16:22
Kombinowanie to dobra metoda, ale nie do takich działań.
Kwestie instalacji i przenoszenia na serwer zostały nieźle opisane. Tyle tylko, że adres systemu pomocy to nie jest YT (jak się domyślam, chodzi Ci o Youtube).
Proponuję odwiedzić www.pomoc.joomla.pl

PeFik
02-01-2011, 18:17
Może funduszy starczy na zakup książki o joomla (nawet z 2go obiegu), bo jak to mówią lepiej czytać z kartek niż z ekranu?

daviden
08-01-2011, 22:24
Polecam Biblioteczke Joomla. Wydana przez Komputer Świat. 20zł i bez problemu ogarniesz joomle