PDA

Zobacz pełną wersję : Rozszerzone możliwości kont użytkowników



arekzysk
02-01-2011, 18:59
Witam.
Na początku chciałbym zaznaczyć,że jestem początkującym użytkownikiem. Mam problem z kontami użytkowników, mianowicie jak zrobić że dany zalogowany użytkownik ma dostęp do swoich danych a drugi do swoich. Przykładowo witryna obsługuje jakąś firmę i wystawia faktury, chcę aby każdy miał dostęp do swojej treści. Bardzo proszę o pomoc, szukałem w sieci informacji na ten temat ale niestety nieznalazłem.

PeFik
02-01-2011, 21:28
Dwa moje wpisy: http://blog.elimu.pl/?s=extranet&x=0&y=0

Dodam tylko, że komponent ma pełne spolszczenie wbudowane , co powinno cię ucieszyć. A twoją firmę chyba stać wydać 30 euro ?

arekzysk
03-01-2011, 16:47
Ja nie mam firmy, to był poprostu przykład, nie ma w tym nic komercyjnego. W każdym bądź razie dzięki za pomoc.

---------- Post dodany o 16:47 ---------- Poprzedni post był o 16:16 ----------

A jest jakiś inny moduł, nie aż tak rozbudowany ale za free?

pyziak
03-01-2011, 17:19
w sumie to nie wiadomo czego szukasz bo po zadaniu pytania @PeFik odpowiedział Ci w 100% trafnie, teraz piszesz ze nie masz firmy itd... więc może to:
http://extensions.joomla.org/extensions/access-a-security/content-restriction/12993

zwiastun
03-01-2011, 17:59
1. Przepraszam, ale od pewnego czasu - zdaje mi się, że natarczywie czy też nachalnie - sugeruje się użytkownikom forum korzystanie z rozwiązań komercyjnych. Nie mam nic przeciwko takim rozwiązaniom, ale - pominąwszy, ze nie każdego stać na mniejsze lub większe wydatki - są one przeznaczone dla tych, którzy poszukują rozwiązań bogatszych, pewniejszych, serwisowanych. Będę wdzięczny (a sądzę, że wielu pytających również) za skoncentrowanie się na podawaniu rozwiązań niekomercyjnych i ewentualnym pokazywaniu jako alternatywnych - komercyjnych.
2. @arekzysk: Twój nick w świetle tej rozmówki jest interesujący :)
Początkujący użytkownik Joomla! ma standardowo możliwość poprawy (i kontroli) swoich danych po zarejestrowaniu się na witrynie (chyba, że administrator nie udostępni takiej opcji).
Podany przez Ciebie przykład jest dość enigmatyczny. Wystawianie faktur wymaga zwykle złożonego systemu obsługi transakcji internetowych i taki system (np. sklepy internetowe) zwykle udostępniają użytkownikom interfejsy do aktualizacji swoich danych.
Sprecyzuj, o co chodzi, może ktoś coś doradzi.

arekzysk
04-01-2011, 22:52
Tak się składa, że kolega @pyziak podał mi bardzo dobry link. To jest właśnie to czego szukałem. Dzięki za pomoc, pozdrawiam

PeFik
05-01-2011, 00:42
zdaje mi się, że natarczywie czy też nachalnie - sugeruje się użytkownikom forum korzystanie z rozwiązań komercyjnych

Niezupełnie, może gdybym miał z tego procent. Ale na ogół staram się sugerować rozwiązania które mam/znam/dużo o nich poczytałem
p.s. Dla mnie komercyjne zaczynają się od $10 wzwyż , poniżej to jak za darmo.