PDA

Zobacz pełną wersję : Możliwość dodawania obrazków wprost z dysku?



lorak
03-10-2006, 21:46
Czesc
Czy można zrobić coś, żeby w edytorze WYSYWYG była możliwość dodawania obrazków wprost z dysku?

Ten model poprzez adresy URL jest nie do przyjęcia przez moich userów :eek:

jac02
03-10-2006, 22:12
Nie wiem jaki masz edytor, jeżeli standardowy to może warto go zmienić na inny np MosCE. daje on możliwość wczytywania przez usera zdjęć do utworzonego katalogu a nastepnie wstawianie ich do artkułów. Trzeba troche poustawiać w konfiguracjach (prawa itp) ale powinno pojść:)

zwiastun
04-10-2006, 04:13
Ile razy jeszcze trzeba będzie napisać że mosCE jest edytorem, którego żywot dla Joomla skońćzyl się na wersji 1.09!
do Joomla jest JCE!

jac02
04-10-2006, 16:52
Ile razy jeszcze trzeba będzie napisać że mosCE jest edytorem, którego żywot dla Joomla skońćzyl się na wersji 1.09!
do Joomla jest JCE!
OK, OK mój błąd, uogólniłem do tego z czego sam korzystam. Jasne, że JCE, ale mozliwości podobne?
pozdrawiam

lorak
06-10-2006, 19:32
Ile razy jeszcze trzeba będzie napisać że mosCE jest edytorem, którego żywot dla Joomla skońćzyl się na wersji 1.09!
do Joomla jest JCE!

Ponawiam pytanie. Zainstalowałem JCE i tam w ogóle nie ma możliwości dodawania obrazków.

Jak więc tego ma dokonać user? Pliss - pomocy!

zwiastun
07-10-2006, 11:29
Nie ponawiaj pytania, tylko zobacz co masz.
Możliwość dodawania obrazków jest w każdym edytorze tekstu dla Joomla!
Natomiast Ty chcesz, żeby użytkownik mógł przesyłać obrazki na serwer do Biblioteki mediów.
Takiej możliwości NIE MA!
Poszukaj komponentu, za pomoca którego użytkownik może przesłać ilustrowaną informację. Taką funkcjonalność oferuje np. komponet EZ Submit