PDA

Zobacz pełną wersję : RSS, newsletter, mailing czy jeszcze coś innego?



pwz
03-01-2011, 15:37
Witam!
Mam prośbę o poradę. Prowadzę serwis oparty o Joomla 1.5. Od niedawna w miarę regularnie wydajemy periodyk w wersji elektronicznej (jeżeli to istotne - mam pliki w formacie .pdf, ale w razie czego można to zmienić na inny). I mam dylemat, w jaki sposób go upowszechniać. Tzn. mam na myśli to, aby pliki z tym periodykiem nie tylko były dostępne do ściągnięcia w wersji offline (repozytorium, WWW), ale - i to jest sedno problemu - aby można było go kolportować. Na przykład rozsyłać e-mailem albo przynajmniej informować + wysyłać link za pomocą newslettera albo RSS-a albo... może czegoś jeszcze innego? Mam na myśli "coś", co ktoś mógłby (samodzielnie) "zaprenumerować", tak aby mu przychodziło na skrzynkę, cośw stylu listy mailingowej, ale zautomatyzowanej (pod Joomlą).
Aha, serwis ma już zaimplementowany kanał RSS, którym upowszechniane są 'aktualności', ale tu raczej chodzi o coś dodatkowego, osobnego, dedykowanego temu konkretntemu czasopismu w pliku pdf.

Moja prośba sprowadza się zatem do dwóch kwestii:
1. Jaką formę kolportażu/informowania tego konkretnego periodyku wybrać? Ważne: prenumerator może "zaprenumerować" lub z prenumeraty zrezygnować (im bardziej samodzielnie, tym lepiej).
2. Jakie narzędzie, pozwalające na "zautomatyzowanie" kolportażu tego pliku (linka do pliku?), kompatybilne z Joomla 1.5 wybrać?

Za wskazówki będę bardzo wdzięczny.
pwz

trzepiz
03-01-2011, 20:37
Wydaje mi się, że najlepszy będzie jednak newsletter. Możesz poszukać darmowych na extensions.joomla.org. Niestety z uwagi, że piszę z telefonu nie podam ci konkretnych rozwiązań. Szukaj, testuj.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

pyziak
03-01-2011, 22:57
Jeżeli chodzi o newsletter to mi osobiście przypadł do gustu i się sprawdza ( a nie jest to pierwszy) http://extensions.joomla.org/extensions/content-sharing/newsletter/10341

pwz
04-01-2011, 07:52
OK, dzięki za podpowiedzi.
@pyziak: czy ten newsletter daje możliwość przesyłania także plików? (Pytam, bo jeszcze nie doczytałem dokumentacji.) To tak naprawdę podstawowy warunek...

Errata: "Attachment capability, Embedded images option" :-) Czyli jest, odpowiadając samemu sobie.

pyziak
04-01-2011, 08:09
maksymalna wielkość pliku: 128M , ale szablony tworzysz w html'u wiec generalnie możesz pododawać linki do plików w formie jakiejś fajnej grafiki

pwz
04-01-2011, 19:10
@pyziak: Właśnie poinstalowałem wszystko i pięknie śmiga. DZIĘKI! TEGO MI BYŁO TRZEBA! :-)