PDA

Zobacz pełną wersję : Nie mog odzyskac strony z backupu Akeeba



bulba1
04-01-2011, 08:57
Witam
Mam poważny problem z odzyskaniem strony po nieudanym upgrade.
Zrobiłem backup całej witryny za pomocą Akeeba i nie mogę sobie poradzi z przywróceniem strony.
Robie tak:
- za pomocą Akeeba eXtract Wizard rozpakowuje archiwum i tu pierwszy zonk dostaje komunikat "could read data from the archive'
nie wiem co robić bo po uprade Jommla z 1.5.15 do 1.5.20 rozjechała mi sie cała baza i nie mam nic.
Próbowałem z tak niekompletnego archiwum odtworzy bazę ale nic się nie udało.
Może jest inny sposób na rozpakowanie archiwum Akeeba

tomaszek83
04-01-2011, 09:16
rozjechała mi sie cała baza i nie mam nic.


Jakiś komunikat? Co ma baza do aktualizacji joomla? Aktualizujesz tylko pliki na serwerze. Pomijam już fakt że aktualna wersja to 1.5.22 a nie 1.5.20

bulba1
04-01-2011, 09:56
Też mi sie tak wydawało, że to tylko podmiana plików ale znikneła mi połowa zawartości strony w tym wpisy do bazy VirtueMart.
Po odtworzeniu backupu mam zamiast strony:
"404 - Nie znaleziono komponentu
Możliwe, że nie możesz zobaczyć tej strony, ponieważ


Użyta zakładka jest nieaktualna
Twoja wyszukiwarka nie odświeżyła jeszcze mapy naszej witryny
Adres został wpisany z błędem
Nie masz uprawnień do obejrzenia tej strony
Joomla! nie może zlokalizować wskazanego zasobu.
Wystąpił błąd podczas wykonywania powierzonego zadania.

Spróbuj jednej z następujących stron:



Strona startowa (http://www.rc-zatoka.pl/page/RC-ZATOKA/index.php)

Jeśli problem się powtarza, skontaktuj się z administratorem witryny.
Nie znaleziono komponentu"

tomaszek83
04-01-2011, 10:00
a próbowałeś nadpisać raz jeszcze wszystkie pliki z joomla 1.5.22 bez katalogu "Instalation"? Jak dla mnie to nie wina bazy a brak jakiegoś pliku, bądź też wina htacces.

pyziak
04-01-2011, 10:10
a może zobacz to : http://www.akeebabackup.com/download/official/akeeba-kickstart/akeeba-kickstart-3-1-5.html
wzucasz do katalogu gdzie masz kopie pliki kickstart.php oraz np: en-GB.kickstart.ini i wywołujesz z przeglądarki dalej powinieneś sobie poradzić.

bulba1
04-01-2011, 21:27
Dzieki spróbuje wieczoremi dam znac

---------- Post dodany o 21:27 ---------- Poprzedni post był o 10:33 ----------

Niestety bład nadal wyskakuje - cos mam z plikiem backup


Po bojach proces odtwarzani adotarł do 100% i niby ok teoretycznie było poprawne połaczenie z bazą ale przy próbie wyświetlenia strony mam komunikat o braku połączenia z bazą
Database Error: Unable to connect to the database:Could not connect to MySQL
Co może byc grane, skoro przy otwarzaniu bazy jest połaczenia - baza specjalni enowa pusta i Akeeba zapisuje w niej dane czyli ustawienia serwera, usera i hasła sa poprawne- a teraz taki zonk.

pyziak
05-01-2011, 10:34
sprawdź w pliku konfiguracyjnym czy dane do bazy sa poprawne, jeżeli nie to popraw je, zwróć uwagę na przyrostek może tu jest problem ( nie wiem zgaduje)