PDA

Zobacz pełną wersję : Toolbar pilnie poszukiwany ...



sirMarjan
04-01-2011, 15:35
Witam,
nie dajcie się zwieść tematowi. Nie poszukuję dodatku do Joomla.
Mam inny problem. Przypadkiem (i to dosłownie) zauważyłem, że po wybraniu z Menu Komponenty polecenia Kontakty > Kontakty nie pokazuje mi się Toolbar:
------------------------------------------------------------------------------------
Zarządzanie kontaktami Publikuj, Nie publikuj, Usuń, Zmień Utwórz, Pomoc
------------------------------------------------------------------------------------

Czyli mam listę kontaktów ale nic nie mogę zrobić. Gdy zaglądam do zakładki Kategorie, toolbar się pojawia. Sprawa przynajmniej lekko frustrująca. Oczywiście Mogę kliknąć na kontakcie i pokaże mi się strona Kontakt: [ Zmień ] ale toolbaru nadal brak.

Dodam jeszcze, że toolbar znika tylko w tym jednym miejscu. Zajrzałem do źródła wyświetlanej (już w przeglądarce) strony i porównałem z tą samą stroną ale w innym serwisie:

Tak wygląda kod tabeli z toolbarem:


<table class="toolbar"><tr>
</tr></table>zaniknęły takie elementy toolbaru jak np:


<td class="button" id="toolbar-delete">
<a href="#" onclick="javascript:if(document.adminForm.boxchecked.value= =0){alert('Zaznacz na liście pozycje, których ma dotyczyć polecenie:');}else{ submitbutton('remove')}" class="toolbar">
<span class="icon-32-delete" title="Usuń">
</span>
Usuń
</a>
</td>
Przypomnę, że jest to kod przesłany z serwera i podejrzany w przeglądarce a nie kod źródłowy pliku na serwerze.
Na wszelki wypadek przerzuciłem cały katalog com_contact na nowy i nic.

Za dobre pomysły wdzięczny pozostanę :hmm:

Pozdrawiam

Jola
04-01-2011, 23:43
Witam,
proponuję włączyc raportowanie błędów w konfiguracji witryny - może to będzie jakaś podpowiedź.
Nadpisanie plików w administrator/components/com_contact z pakietu instalacyjnego też może pomóc. :)

sirMarjan
05-01-2011, 12:46
Witam serdecznie,
raportowanie błędów nic nie wykazało.
Ale za to nadpisanie katalogu naprawiło wszystko. Ja nadpisywałem katalog com_contact w katalogu głównym strony a nie w katalogu administrator. W sumie nie mam pojęcia czym się kierowałem :)
Także dziękuję za podpowiedź. teraz wszystko śmiga bez zarzutu
pozdrawiam

Jola
05-01-2011, 13:32
Kierowałeś się ścieżką, którą Ci podałam a ona zawiera słowo administrator :)