PDA

Zobacz pełną wersję : DOCMAN problem z instalacją ...



manys
04-01-2011, 17:09
witam
mam taki problem z instalacja docmana czy phocagdownload a mianowicie instluje sie jest komunikat ze zainstalowane powidzeniem widac go w komponentach i wogóle a kiedy w niego wchodze pokazuje sie taki komunikat:

Warning: require_once() []: Filename cannot be empty in /home/XXXXXXX/ftp/joomla/administrator/components/com_docman/toolbar.docman.php on line 13

Fatal error: require_once() []: Failed opening required '' (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /home/XXXXXXXXX/ftp/joomla/administrator/components/com_docman/toolbar.docman.php on line 13

mam joomle 1.5.15 a docman 1.4.2 zreszta starsza wersja to samo sie robi, probowałem odinstalowac i instalowac i nic???
pomozcie

seba.adm
04-01-2011, 19:16
Witam

Kolego @manys. Aktualna wersja Joomla ma numer 1.5.22 (http://www.joomla.pl/index.php/pobierz-joomla.html), a Docman - 1.5.10. (http://extensions.joomla.org/extensions/directory-a-documentation/downloads/10958)Więc pierwsza sugestia to kopia bezpieczeństwa i aktualizacja do najnowszych wersji.

PeFik
04-01-2011, 21:10
o Ile się nie mylę, Docman jest już komercyjnym komponentem, a więc tobie jako klientowi przysługuje support (pomoc) z ich strony

...a hosting gdzie masz?

manys
04-01-2011, 21:14
hosting mam na nazwa.pl co do aktualizacji to nie sadze zeby w tym tkwił problem

PeFik
04-01-2011, 21:20
zatem, na subdomenie instalujesz pustą joomla, domyślne ustawienia i tam próbujesz instalować. a jak nie, to wybacz, ale najlepszy support jest od producenta, czyż nie.

v1.5.7.1360, prawda ? - to mi nasuwa jedną myśl, i odpowiedź za razem, jeśli potwierdzisz. :spoko:

manys
04-01-2011, 21:33
juz nie prawda :) nawet przy 1.4.2 to samo jest

---------- Post dodany o 21:33 ---------- Poprzedni post był o 21:27 ----------


zatem, na subdomenie instalujesz pustą joomla, domyślne ustawienia i tam próbujesz instalować. a jak nie, to wybacz, ale najlepszy support jest od producenta, czyż nie.



jest to rozwiazanie ale nie wiem czy warto az tak sie angazowac, moze polecisz cos podobnego

PeFik
04-01-2011, 21:42
czegoś tu nie rozumiem, zamiast instalować nowsze wersje ty sięgasz po starsze, możesz mi to LOGICZNIE wytłumaczyć, czy coś kręcisz?
jesteś na forum od listopada 2010, wersja 1.5.7 docman była bodajże z maja 2010, zatem sugeruje to ....

Wchodzisz na JED : http://extensions.joomla.org/extensions/directory-a-documentation/downloads i szukasz. :P:P:P

manys
04-01-2011, 22:00
Non-Commercial to jest wytłumaczenie ale nie wazne, jak zauwazyłes jestm nowy na forum i testuje probuje i ... wybieram co najlepiej pasuje do tej pory nie był mi taki kompo potrzebny wiec...

PeFik
04-01-2011, 22:26
Już ci odpowiedziałem gdzie szukać, więc się nie produkuj niepotrzebnie. Sugeruje sprawdzić produkcje spod znaku Foczki, www.phoca.cz

manys
04-01-2011, 22:51
własnie zainstalowałem phoca download i dalej podobnie instalacja oki a dalej jak chce stworzyc sekcje to wyswietla błedy:

Warning: mysql_num_rows(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/XXXXXX/ftp/joomla/libraries/joomla/database/database/mysql.php on line 344

Warning: mysql_num_rows(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/XXXXXX/ftp/joomla/libraries/joomla/database/database/mysql.php on line 344


dodam ze korzystam z phoca galery i jest wszystko OKI


albo wejde w panelu administratora np w pliki i wyswietla:

Warning: mysql_num_rows(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/XXXXX/ftp/joomla/libraries/joomla/database/database/mysql.php on line 344

Warning: mysql_num_rows(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/XXXX/ftp/joomla/libraries/joomla/database/database/mysql.php on line 344

Warning: array_merge() []: Argument #2 is not an array in /home/XXXXXX/ftp/joomla/administrator/components/com_phocadownload/helpers/phocadownload.php on line 27

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/XXXXX/ftp/joomla/libraries/joomla/html/html/select.php on line 68

Warning: array_merge() []: Argument #2 is not an array in /home/XXXXXX/ftp/joomla/administrator/components/com_phocadownload/helpers/phocadownload.php on line 43

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/XXXXXXX/ftp/joomla/libraries/joomla/html/html/select.php on line 68

PeFik
05-01-2011, 00:37
jak pech to pech

manys
05-01-2011, 00:41
jak pech to pech

jak nie wiesz to po co sie rozpisujesz???

alex51
05-01-2011, 07:33
Sprawdzał kolega opisywane podobne problemy na forum docmana (http://forum.joomlatools.eu/viewtopic.php?f=50&t=5393&hilit=include_path%3D%27+require_once&start=10) i forum phoca download (http://www.phoca.cz/forum/viewtopic.php?f=31&t=3101)?

manys
05-01-2011, 10:39
dzieki za pomoc sprawa rozwiazana, az wstyd jest sie przyznac jaki bład popełniłem, fakt ze to pomogło tylko przy phoca download z doc man nadal wyswietla błedy,ale wszystko oki phoca mi wystarcza , joomlunia działa bez zarzutu

alex51
05-01-2011, 10:42
Nie ma co się wstydzić, lepiej opisywać swoje sposoby rozwiązania problemu z pożytkiem dla innych, którzy być też może nie wiedzą, a wstydzą się napisać.

Jdwind
05-01-2011, 11:07
Off Topic - sorry, że się "wetnę" - doszedł Wam już link do ściągnięcia najnowszej wersji DocMana (płatnej) 1.5.10?

alex51
05-01-2011, 12:49
Informacje o nowej wersji Docmana nadchodzą od wczoraj. Na razie przyszło 11 identycznych wiadomości z linkami do pobierania. :D

Jdwind
05-01-2011, 15:01
No mi właśnie jeszcze nie doszła, dlatego pytam, a widzę, że już na JED wisi od wczoraj. Widać kable u mnie przymarzły i poślizg jest :D