PDA

Zobacz pełną wersję : AlphaUserPoints - uwzględnienie akcji sprzed instalacji AUP.



GrzesiekP
04-01-2011, 20:01
Witam!

Mam stronkę, która działa już jakiś czas.
Zainstalowałem komponent AUP. Ustawiłem wszystkie reguły wg swoich potrzeb i dałem „recalculate”.

Niestety nie są uwzględnianie akcje dokonane przed instalacją komponentu.
Jest na to jakiś sposób? Bo tak, to trochę niesprawiedliwe, żeby wszyscy zaczynali z zerami :)

PeFik
04-01-2011, 21:02
Tylko ingerencja w baze danych, najlepiej przez osobę która się na tym zna, a nie myśli że się zna.

Poza tym przed instalacją gdzieś były zapisywane jakieś punkty etc? pytam zapobiegawczo, bo przecież z czegoś trzeba wywróżyć te "minione"

GrzesiekP
04-01-2011, 21:55
Obawiałem się takiej diagnozy.
Niestety, ale punkty nigdzie nie były zapisywane.

Jedyne co udało mi się do teraz wymyślić, to ręczne wykonanie zapytań i zaktualizowanie odpowiednich tabel.
Ogranicza się to wtedy jedynie do punktów, które mają jakieś odzwierciedlenie w pozostałych tabelach (artykuły użytkownika, znajomi, wiadomości na forum, dodatki w JomSocial).
Reszta ulotnych informacji (odsłony, kliki, referery) są nieosiągalne - oczywiście nie mam pretensji żadnych :)

Myślałem jednak, że ktoś już coś takiego napisał, bo kilka starych tematów z tym problemem (na zagranicznych forach) spotkałem.

PeFik
04-01-2011, 22:08
Bo tak, to trochę niesprawiedliwe, żeby wszyscy zaczynali z zerami

Rozumiem ból twoich userów, w myśl słów piosenki "Mniej niż zero...."