PDA

Zobacz pełną wersję : Szukam modulow



Upgreydd
05-01-2011, 12:15
Witam, od zawsze pracowałem na drupalu, za namową kolegi postanowiłem spróbować zrobić kilka serwisów na Joomli. Ogrom dodatków porównywalny z drupalem mnie jednak przeraża i nie potrafię znaleść potrzebnych mi modułów. Proszę więc was użytkowników o pomoc.
Oto moje wymagania dla portalu:
- newsy z kategoriami i możliwością dodawania newsów przez zarejestrowanych (akceptowanych przez administratora/moderatorów)
- artykuły j/w. (z możliwością dodawania plików i galerii do artykułów widocznych tylko w artykułach)
- galeria z możliwością tworzenia galerii własnych przez użytkowników jak i ogólnych. Galeria własna miała by być widowczna w profilu użytkownika, zaś galerie ogólne po wywołaniu odnośnika "Galerie".
- mapy z możliwością zaznaczania, gdzie dane zdjęcia zostały zrobione (google maps, zumi lub coś pokrewnego) oraz sortowaniem znaczników na mapie wg. kategorii.
- plugin, który pozwalał by użytkownikom dodawać zdjęcie i opis zdjęcia, gdzie inni użytkownicy mogli by zaliczać to zdjęcie do kategorii, proponować nazwę dla tego zdjęcia itp. Plugin ten jest mi potrzebny do identyfikacji przedmiotów, po dodaniu przedmiotu i zdjęcia miało by ono status (niezidentyfikowany) w momencie, gdy użytkownicy proponowali by swoje nazwy, dane itp. status zmieniał by się na (w trakcie identyfikacji). Gdy wstawiający zdjęcie zatwierdził by nazwę podaną przez jakiegoś użytkownika, użytkownik, który podał dobrą odpowiedź otrzymywał by jakiś Punkt reputacji i status przedmiotu zmieniał by się na (zidentyfikowany).

W Drupalu takowe rzeczy da radę załatwić pluginem CCK i kilkoma innymi, a jak jest z joomlą? Proszę o pomoc i pozdrawiam.

Jdwind
05-01-2011, 15:58
Zainteresuj się K2 - poszukaj opisu na wiki.joomla.pl (http://wiki.joomla.pl/K2).

Upgreydd
05-01-2011, 18:38
OK, z tego co widze, to K2 to odpowiednik CCK drupalowego. A w jaki sposob K2 obsluguje dane? korzysta z zainstalowanych modulow, czy trzeba instalowac jakies dedykowane dla K2? Chwilowo pisze z telefonu wiec nie sprawdzalem mozliwosci K2 jeszcze. Jesli K2 dziala modulowo, to jakie moduly dla K2 powinienem zainstalowac do uzyskania ww. rzeczy?

PeFik
05-01-2011, 19:01
Może nim zadasz pytanie - zainstaluj i choć popatrzysz przez kilka sekund co masz. A dostaniesz moduły + komponent , K2 ma osobny system artykułów. Podobne rozwiązanie oferuje: ZOO, czy inne.