PDA

Zobacz pełną wersję : Kickstart na home.pl nie widzi pliku*.jpa i *.zip



pltom
05-01-2011, 22:17
Witam. Po prawidłowym spakowaniu Akeebabackup'em plików witryny w joomla na domowym kompie i wgraniu archiuwum na serwer home.pl, jest problem. Program do rozpakowania archiwum Kickstart nie widzi archiwum ( ani *.jpa ani *zip)...

pyziak
06-01-2011, 01:04
Program do rozpakowania a może opisz to bardziej szczegółowo, co robisz po kolei , bo trudno zgadywać co robisz nie tak

pltom
06-01-2011, 13:42
Na pewno znasz Kickstart. Posiada swój panel i pierwszą rzeczą jaką zobaczysz po wpisaniu adresu strony/kickstart jest punkt 1 czyli rozwijana lista "znajdź plik jpa,lub zip". I tu jest pusto! Oczywiście wcześniej skopiowałem na serwer www.mojadomena.p/podkatalog (http://www.mojadomena.p/podkatalog) plik w formacie jpa zrobiony AkeebaBackup'em oraz pliki niezbędne do działania Kickstart. Powtórzyłem całą operację pakując do formatu jpa a potem zip. nic to nie dało. Kickstart dalej nie widzi spakowanego pliku na serwerze. Na moim kompie mogę robić takie migracje i wszystko gra i jest widoczne.

revegne
24-01-2011, 16:53
Witam !
Mam dokładnie ten sam problem - czy ktoś zna rozwiązanie ?
Na innych serwerach działa zupełnie bez zarzutu... a na home.pl nie...
Operacje przywracania robiłem wielokrotnie i chyba raczej robię wszystko dobrze...

Robię tak:
- ustawiam domenę, subdomenę
- domena działa na pewno - bo po wrzuceniu dowolnego index.html jest on poprawnie wyswietlany
- domena działa na pewno - bo po wpisaniu www.domena.pl/kickstart.php kikstart uruchamia sie dzielnie
- na ftp wrzucone są plik kikstarta + jezykowe pliki + jeden plik z backupem witryny (ma 800 MB) i nic wiecej
- powinienem zobaczyć w pierwszej liście wyboru możliwe pliki z backupami - w moim przypadku ten jeden
- Pliku nie widze - wiec kickstar nie ma co robić.

Gall Anonim
24-01-2011, 17:42
Zamiast się męczyć w ten sposób - zrób sobie backup direct ftp i problem z głowy.
Pzdr

PeFik
24-01-2011, 21:26
użyć starszej wersji Kickstart-a (np.kickstart-3.1.2.zip) , działa zawsze, tak wiem tylko na home.pl muszę takie cuda wyprawiać.

revegne
25-01-2011, 13:23
zrobiłem jak radził Gall Anonim, backup direct ftp
zadziałało bez problemu tak że bardzo serdecznie dziękuje za pomoc
Rozwiązanie ze starszą wersją kickstarta wypróbuje przy okazji - bo jednak wolałbym mieć możliwość odtworzenia kopii z pliku - bo co będzie jak "stara" witryna się wysypie ?
Zresztą problem dla mnie jest marginalny bo na home mam tylko jedną witrynę a pozostałych kilkanaście na innych serwerach. Z nimi nigdy nie było problemu.

PeFik
25-01-2011, 15:47
Rozwiązanie ze starszą wersją kickstarta wypróbuje przy okazji - bo jednak wolałbym mieć możliwość odtworzenia kopii z pliku

Chyba nie zrozumiałeś, starsza wersja tego pliku świetnie sobie radzi z .jpa, .zip - nowymi i starymi, i działa nawet na dziwnym homie. Więc jak ma ci się coś wysypać? to nie piasek, ważne że wykrywa pliki.