PDA

Zobacz pełną wersję : problem z edytorem



popek
04-10-2006, 15:51
Witam wszystkich
Wszystko fajnie działało na localhoscie jednak po przekopiowaniu plików na serwer i odpaleniu jest drobny problem, a mianowiecie jest problem z edytorem
w panelu admina
Gdy chce uruchomic jakąs funkcje edytora która jest odpalana w nowym oknie jak np: podgląd html czy wstawianie linku okno wyświetla sie puste sprawdzałem w edytorach JCE, TinyMCE TMEedit, FCKeditor
ma ktoś może jakiś pomysł dodam jeszcze że joomla śmiga na home.pl i mam włączone short_open_tag=on, nie wiem czy to ma jakiś związek z moim problemem

pozdrawiam

Dylek
04-10-2006, 15:55
A adres serwisu wpisujesz dokladnie taki, jak masz w configuration.php?

popek
05-10-2006, 11:04
Dzięki za pomoc problem był jak mówiłeśw pliku configuracyjnym zaistalowałem joomle na próbnym koncie następnie po wykupieniu domeny zapomiałem zmienć ten wpis
dzieki
pozdrawiam

s19
09-10-2006, 19:43
Podobny problem.
Zainstalowałem stronę na darmowej domeni udostepnionej przez serwer np. domena.home.pl, później zarejestrowałem własną domenę np. www.domena.pl (http://www.domena.pl) i dokonałem zmiany wpisu w pliku configuration w pozycji $mosConfig_live_site = 'http://www.domena.pl';
Wciąż jednak dodatkowe okna edytora są puste (link, html, itp, wywala się też tabela). Zauważyłem, że strona przełącza sie wciąż na stary adres, czy to może byc powód i gdzie jeszcze zmienić wpis aby raz na zawsze pozbyć sie problemu?

popek
11-10-2006, 08:43
Witam
U mnie wystarczyło zmienić adres w zmiennej $mosConfig_live_site i wszystkie okienka sie pojawiały jeżeli masz tez zaistalowanę forum to sprawdź plik config dla tego forum, możesz też spróbować podmienić cache czasmi to pomaga
pozdrawiam

popek
11-10-2006, 11:18
Witam
Rozwiązaniem problemu było utworzenie katologu tmp w katalogu z joomlą i wszystko teraz pięknie śmiga
dzieki za pomoc

popek
11-10-2006, 11:23
przepraszam pomyliłem posty ta odpowiedź dotyczy problemu związanego z logowaniem sie do administratora

jeżeli chodzi o problemy z oknami w adminie zwróć też uwagę jaki masz adres w przeglądarce ,aby działały te okna adres który wpisujesz w przeglądarce musi sie zgadzać z tym który masz wpisany w pliku configuration.php

s19
11-10-2006, 23:14
Wszystko się zgadza jeśli w adresie przegladarki jest wpisana domena zgodna z ta w pliku config. Problem polega na tym, że po wpisaniu loginu i hasła i wejściu w panel admina przełącza scieżkę na stary adres. Jesli zmienie go ręcznie i odświeżę stronę, to muszę sie ponownie logować i już działa wszystko OK. Podkreślam musze wykonać całą operację by zgubić stary adres! Co może to powodować?

popek
12-10-2006, 08:47
próbowałeś podmienić cache
możesz też wyczyścić tabele w bazie jos_session

pozdrawiam

s19
12-10-2006, 17:31
A mógłbyś wyjaśnić jak to zrobić?

popek
12-10-2006, 23:09
Witam
Skoro wgrałeś sewis na serwer to zapewne masz go też u siebie na twrdym dysku, podmien pliki z katalogu cache z tymi które masz na serwerze
Jeżeli chodzi o tabelę jos_session musisz zalogowac sie do phpMyAdmin na każdym serwerze wyposarzonym w MySql jest taka opcja przykładowo na serwerach home.pl http://sql.twojlogin.home.pl dalej odszukujesz tabelę jak wyżej zaznaczasz ją i z rozwijanej listy wybierasz wyczyść

mam nadzieję że to dość zrozumiale opisałem
pozdrawiam

Klucha
17-10-2006, 17:21
Witam
Mam problem z edytorem tekstu i wszystkie artykuły mam z takimi dziwnymi znaczkami pokroju <h2> czy </b> jak moge to maprawić albo co z tym, srobić bo prubowałem zainstalować inny edytor ale nie pomaga, domyślnie zmieniałem edytory dostępne w joomli ale nic nie pomogło

sparky7
19-10-2006, 10:59
Witam
mam problem z edytorem w joomli
tekst w oknach edytora jest bialy a czasami bardzo jasny blekit ledwo widoczny

poradzicie cos na to ?
ciezko sie z tym pracuje nie widzac tekstu :)

doctorek
21-10-2006, 12:34
Ja mam podobny problem - a nawet taki sam muszę wyedytować niektóre wpisy w trybie tekstowym i po przeniesieniu konta wszystko porobiłem tak jak piszecie,najlepsze jest to ze na początku wszystko działało i wczoraj coś trafiło i mam puste pola i nie mogę edytować w trybie tekstowym, w pliku konfiguracyjnym jest ok i w pasku adresu nie zmienia mi się adres.

U mnie problem rozwiązałem aktualizując joomlę do Joomla 1.0.11+Admin-pl narazie jest OK.