PDA

Zobacz pełną wersję : Pomoc z menu i drugom plikiem php



Shollow
06-01-2011, 20:22
Witam,
Mam problem taki, że zrobiłem szablon gdzie mam 2 pliki php. Index.php i wloch.php. Chcę żeby po kliknięciu elementu w menu artykuł został załadowany do pliku wloch.php a po kliknięciu innego elementu w menu wyświetlony został standardowo index.php, ale nie wiem jak ustawić element w menu żeby uruchamiał się plik wloch.php z odpowiednim parametrem.

A drugi problem jest taki, że plik wloch.php instaluje się z szablonem, a jak chce go wywołać ręcznie (" przez pasek adresu ") dostaje ERROR 404 nie znaleziono obiektów.


Z góry dzięki za pomoc.

---------- Post dodany o 20:22 ---------- Poprzedni post był o 17:05 ----------

wpadłem na trochę inny pomysł. Czy możliwe jest w joomli Żeby po kliknięciu na link z Modułu Menu zmienił się szablon ? Jak tak to proszę o pomoc.

Bazyl
06-01-2011, 23:18
Cześć,

W Joomla! do każdej pozycji menu można przypisać inny szablon.

Shollow
07-01-2011, 05:39
Fajne, a jak to zrobić bo nie mogę sobie poradzić.

Bazyl
07-01-2011, 10:26
Zainstaluj kilka szablonów, wejdź w ustawienia każdego.
Znajdziesz :)

Shollow
07-01-2011, 19:54
Ok. Znalazłem. Nie mogłem znaleźć bo miałem własny szablon bez pliku params.ini i nie miałem tej opcji.

A wracając do pierwszego zagadnienia :
Mam problem taki, że zrobiłem szablon gdzie mam 2 pliki php. Index.php i wloch.php. Chcę żeby po kliknięciu elementu w menu artykuł został załadowany do pliku wloch.php a po kliknięciu innego elementu w menu wyświetlony został standardowo index.php, ale nie wiem jak ustawić element w menu żeby uruchamiał się plik wloch.php z odpowiednim parametrem.

Ma ktoś jakiś pomysł ?