PDA

Zobacz pełną wersję : problem z logowaniem do zaplecza przez admin



crprog
06-01-2011, 18:18
Witam

Z góry przepraszam jeśli zadaję głupie pytania ale jestem "świeży" w joomli, ostatnio napotkałem problem, wszystko ładnie działało używałem ciągle tylko konta admin aż pewnego dnia czyli dziś nie mogę się zalogować :/

Przy logowaniu z prawidłowym loginem i hasłem przeładowuje mi stronę i wracam do punktu wyjścia, jeśli wpiszę błędne hasło pojawia się komunikat o złym haśle.

Proszę o pomoc gdyż napracowałem się przy witrynie przez parę ładnych dni a teraz straciłem nad nią kontrolę :((

Z góry dzięki wszystkim którzy cokolwiek doradzą.

Pozdrawiam

zbig1972
06-01-2011, 18:45
Z twojego posta zrozumiałem, że nie możesz zalogowac się do zaplecza swojej strony. nie rozumiem za bardzo co znaczy "przeładowuje stronkę i wracam do punktu wyjścia"
Uruchom stronkę gdzie leży twoja baza PHP. Zaloguj sie do niej. Odnajdź tabelę jos_users. Zmień wartość pola pasword dla konta Admin. Najpierw skopiuj tę wartość hexadecymalną z Xampa na localhoscie z konta admina i wklej ją na serwerze. Jak mniemam najpierw stworzyłeś swoja stronke na localhoscie i ona tam dalej jest. Zapisz zmiany. Teraz próbuj sie zalogować.

A jeśli nie masz na localhoscie swojej stronki testowej, to zainstaluj sobie HAMPP w domu i zainstaluj joomle na localhoscie tworząc jakiegoś admina z hasłem. Potem to juz wiesz...

palyga007
06-01-2011, 18:54
Przy logowaniu z prawidłowym loginem i hasłem
Użytkownik a właściwie użytkowniczka jolaass umieściła na tym forum skrypt który być może rozwiąże Twój problem.
Sprawdza on czy wszystkie elementy niezbędne do prawidłowego działania logowania są włączone.
Ale jakimś cudem zapomniałem jak ten dodatek się nazywa (Jolu wybacz :) )
Coś w rodzaju ratuj admina chyba.
Poszukaj na forum.

crprog
06-01-2011, 18:58
Stronę postawiłem juz na hostingu, nigdy nie robilem jej na localhoscie.

Przeładowanie strony czyli zwykłe " odśwież" i wracamy do punktu wyjścia czyli puste pole login i haslo :/

zbig1972
06-01-2011, 19:08
Czyli strona chodzi a do zaplecza nie możesz się zalogować? Czyli twój login i hasło nie otwierają zaplecza?

crprog
06-01-2011, 19:11
tak strona chodzi wszystko ok ale nie moge sie zalogowac,

zrobiłem tak jak mówiłeś, na xampp zainstalowalem sobie nowa joomlę, haslo to samo co na serwerze i potem wrzocilem do xampp'a bazke z serwera, wszystko działało na nowej joomli logowanie itp puki nie wróciłem bazy z serwera, po tej podmiance nawet na localhoscie nie da się zalogowac do zaplecza...

Jola
06-01-2011, 19:27
Witam,
@palyga007 dał Ci dobrą radę - nie wiem dlaczego ją zignorowałeś.
Zainstaluj sobie ten (http://forum.joomla.pl/showthread.php?21877-Jak-przywr%C3%B3ci%C4%87-has%C5%82o-administratora&p=207159#post207159) skrypt (#25) - dowiesz się co dolega Twojej Joomla. :)
Nazywa się RatujAdmina - dobrze pamiętałeś :)

crprog
06-01-2011, 19:39
Dzięki za pomoc ! super skrypt, wszystko już działa :-)

palyga007
06-01-2011, 20:29
@jolaass bo "starych" wiarusów nikt słuchać nie chce ;p
Dobrze wiedzieć, że demencja starcza mnie jeszcze nie dopadła. :)

Jdwind
06-01-2011, 21:07
To rozwiązało problem doraźnie, bez dochodzenia, dlaczego tak się stało. I, obawiam się, że to nie oznacza końca pytań. Chyba, że niezupełnie świadomie, zmienił sobie to hasło sam. Zrób kopię na wszelki wypadek, skoro tak się napracowałeś przy stronie.

palyga007
06-01-2011, 21:14
@Jdwind
Użytkownik nie zmienił sobie hasła sam, ani też nie podawał złego gdyż to skutkowałoby wyświetleniem odpowiedniego komunikatu.
Najprawdopodobniej wyłączony został jeden z dodatków niezbędnych dla logowania. Skrypt RatujAdmina uruchamia te dodatki.

Jdwind
06-01-2011, 21:29
Mea culpa, że nie doczytałem, przeto kajam się za mój niecny uczynek i nabijanie postów na forum...

crprog
16-01-2011, 00:59
Dokładnie, wyłączyłem przez przypadek jeden dodatek który był wymagany do logowania ;) dzięki za pomoc :)