PDA

Zobacz pełną wersję : Koncepcja tworzenia podstron



Mateluta
06-01-2011, 18:56
Witam serdecznie, chciałbym się dowiedzieć jak prawidłowo (profesjonalnie) powinno się tworzyć podstrony w Joomla! Np. na każdej podstronie chciałbym mieć inny układ modułów - jak to zrobić mając do dyspozycji tylko jeden plik index.php w folderze z szablonem? Najpierw zakodowałem cały mały serwis bez użycia Joomla! (za pomocą XHTML/CSS), teraz przenoszę ten szablon na Joomlę - stąd zrodziło się moje pytanie... Jakie są najlepsze sposoby na mój problem? Z góry bardzo dziekuję!

larry_krk
06-01-2011, 19:04
Poczytaj o przypisywaniu modułów do pozycji menu.
Pozdrawiam

Mateluta
06-01-2011, 20:28
Poczytaj o przypisywaniu modułów do pozycji menu.
Pozdrawiam

Aż taki laik to nie jestem... Rozumiem, że choćby istniało 1000 podstron, po prostu w jednym pliku index.php wystarczy poumieszczać pozycje modułów, które będą "wykorzystywane" przez odpowiednie podstrony? Dobre rozumowanie?

larry_krk
06-01-2011, 23:03
Skoro tak, to ok :)
Nie musi to być jeden plik index.php. Jeśli poszczególne działy strony różnią się od siebie na tyle drastycznie, że nie da się tego sensownie ogarnąć, to możesz dla np. 10-ciu pozycji menu napisać 10 różnych szablonów.

Bazyl
06-01-2011, 23:10
Cześć,

Możesz tez użyć Modules Anywhere.
Tu masz opis http://www.studioalfa.pl/blog/blog-o-joomla-templatkach-i-projektowaniu-stron/latwe-umieszczanie-modulow-w-joomla.html

PeFik
06-01-2011, 23:28
pytanie czy jest sens przypisywania każdego nowego artka do menu ? bo już przy 50-tym traci to sens.

Mateluta
07-01-2011, 11:33
Dzięki za rozjaśnienie kilku kwestii... Chciałem własnie poznać Wasze zdanie na te tematy... Dzieki

zwiastun
08-01-2011, 07:16
Nikt Ci, nie wiem czemu, nie napisał najważniejszego: pytanie wskazuje, że wiedzę o Joomla masz raczej skromną. Zatem najpierw trochę poczytaj - w Joomla jest około 20 różnych typów "podstron" i trzeba coś o nich wiedzieć, żeby sensownie z J! korzystać.

Mateluta
08-01-2011, 10:28
Nikt Ci, nie wiem czemu, nie napisał najważniejszego: pytanie wskazuje, że wiedzę o Joomla masz raczej skromną. Zatem najpierw trochę poczyta -w Joomla jest około 20 różnych typów "podstron" i trzeba coś o nich wiedzieć, żeby sensownie z J! korzystać.

Uczę się, ciągle się uczę