PDA

Zobacz pełną wersję : Menu w "zakładkach"/"tabs'ach"



zajn
07-01-2011, 13:31
Witam

Poszukuję rozwiązania następującego problemu. Nie wiem czy do końca będę używał dobrego nazewnictwa, ale postaram się opisać to najprościej.

Na stronie mam kilka pozycji menu. Każde z nich to oczywiście oddzielny moduł. W chwili obecnej kolumna z tymi menu/modułami bardzo się rozciągnęła. Chciałbym pogrupować je w jeden nowy moduł, gdzie na 3-4 zakładkach (kartach) będą wcześniejsze menu/moduły.
Na każdej takiej karcie byłby pozycje danego obecnego menu - będące odnośnikami do sekcji/kategorii artykułów.

Próbowałem coś znaleźć i zainstalowałem:
DJ Tab Generator
Gavick Tabs Manager GK3

Niestety z marnymi skutkami. O ile dałem rade zrobić to z artykułami, to z modułami/menu już nie.
Nie wiem czy robię coś źle. Czy też mój wymysł jest niewykonalny z tymi komponentami. Jest w nich mowa o "modułach" tylko nie wiem czy tak samo rozumiem moduł jak autorzy tych komponentów.
Wstawiając na poszczególne karty artykuły, wybieram jej z rozwijanej listy. Niestety nie ma takiej możliwości z modułami. Trzeba tam wpisać nazwę, pozycje modułu. Próbowałem wpisywać różne nazwy, pozycje, ID za każdym razem z marnym skutkiem. Stąd moja wątpliwość czy tak samo rozumiem pojęcie "moduł".

Może jest jakieś inne, prostsze rozwiązanie?

Chodzi mi o to, by wyglądało to jak np na http://www.interia.pl/
Teraz są tam np zakładki :
Warto zobaczyć / Kobieta / Facet / Interia.tv / Podróże

Na każdej z tych kart są linki do artykułów itd. Czy coś takiego jest do wykonania w Joomli? Czy też muszę poszczególne karty zrobić w HTML?

DarioB
27-01-2011, 19:55
Znalazłeś już może rozwiązanie?

zajn
27-01-2011, 20:12
Znalazłem, działa:
http://mlodziez.pttk.pl/
Jednak to kwestia używanego słownictwa. Tłumaczenia wprowadzają w błąd. Czeka mnie tylko praca nad CSS, żeby wszystko grało.
Problem był z pozycjami modułu w szablonie. Trzeba dodać w szablonie nowe pozycje do osadzania modułów, takie które nie wyświetlają się na stronie. Potem moduły które chcemy mieć w zakładkach, przypisujemy do tych właśnie pozycji i wyświetlamy w dodatku odpowiedzialnym za zakładki. Wybaczcie, ale nie wiem jak to opisać technicznie. Jak zakończę pracę nad poprawkami na stronie to postaram się to logicznie rozpisać.