PDA

Zobacz pełną wersję : Zapisywanie zmian w profilach uzytkowników



Winnetou
07-01-2011, 17:25
Witam
Przy próbie jakiejkolwiek zmiany w profilu zarejestrowanego użytkownika, kliknięcie w zapisz lub zastosuj nie przynosi żadnych rezultatów. Zamiast powrotu do listy z potwierdzeniem zapisu widać tylko pustą stronę z końcówką adresu '.../administrator/index.php'
Problem dotyczy zarówno standardowej listy użytkowników w joomli jak i w wykorzystywanym komponencie Community Builder. Co może być tego przyczyną i jak to naprawić. Miał już ktoś może podobny problem ?

mjmartino
07-01-2011, 18:07
Pytanie co robiłeś ostatnio ;> instalowałeś coś ? zmieniałeś ustawienia ;> Może serwer zmienił wersje php ;>

Winnetou
07-01-2011, 18:16
Aktualizowałem profile w Community Builder. Uzupełniałem pola które określiłem jako wymagane, gdyż w kilku profilach zakładanych na samym początku jedno z wymaganych pól było puste. Najdziwniejsze jest to że kilka pierwszych aktualizowanych profili zapisało prawidłowo i nagle przy zapisywaniu jednego z ostatnich, zapisywanie przestało działać :/

mjmartino
07-01-2011, 18:22
Czyli po kliknięciu w zapisz nic się nie dzieje robisz to z poziomu zaplecza ? czy od strony frontowej ?
tak btw. wersje masz 1.3.1 ?

Winnetou
07-01-2011, 18:30
Od zaplecza. Problem dotyczy wyłącznie zapisywania zmian związanych z kontami uzytkownika (łącznie z rejestracją nowych kont). Zapisywanie innych zmian w ustawieniach komponentów czy modułów działa prawidłowo.

mjmartino
07-01-2011, 18:37
Nie pamiętam dokładnie.. bo moja ostatnia wersja CB jaką użytkowałem była 1.2.1 chyba ale w konfiguracji masz coś takiego jak sprawdź poprawność i synchronizacje userów... wykonaj te czynności..

Winnetou
07-01-2011, 18:41
To była jedna z pierwszych rzeczy które wykonałem. Ale nie było zadnych czerwonych komunikatów. Problem musi być w czymś innym.

mjmartino
07-01-2011, 18:49
Sprawdź phpmyadmin ostatniego dobrego usera którego udało Ci się edytować i zapisać zmiany. Może wina leży w strukturze bazy danych. przy okazji możesz wykonać sobie całościowe prace optymizacyjne na bazie :)

tuptup
10-03-2011, 12:49
Czy udało się rozwiązać ten problem? Jam mam podobnie białą stronę przy probie np. zatwierdzenia zdjęcia w profilu za pomocą guzika "save". Joomla wersja 1.5 CB wersja 1.4 hosting na HOME.pl Business Starter. U mnie od samego początku nie dało się nic zapisać. Proszę o pomoc :(