PDA

Zobacz pełną wersję : Joomla - baza danych strony web 2.0 tworzonej przez 'internautów'



marolweb
07-01-2011, 18:29
Witam!
Ostatnio zainteresowałem się stworzeniem strony internetowej poświęconej pewnemu zagadnieniu, planowałem zrobić ją całą notepadem misternie wstukując kolejne linijki kodu. Jednak znalazłem coś takiego jak joomla i zainteresowało mnie to, wybaczcie moje niedouctwo ale muszę zapytać:

Czy da się to zrobić w joomli i jakim sposobem:

flash menu (3 główne kategorie) rozsuwane w dół (kategorie poboczne) potem w prawo (podkategorie) wiszące poniżej Loga strony biegnącego przez całą szerokość strony z prawej strony menu logowania a potem do dołu reklama ewentualnie dodatkowe menu.

to był ogólny zarys wizualny a teraz treść właściwa.

Centralnie wyświetlane miałyby być w małych listach ostatnio dodane rekordy do bazy danych. Po rozwinięciu menu (/\)i naciśnięciu którejkolwiek kategorii wyświetlałyby się w tabeli rekordy z bazy danych (użytkownik miałby możliwość wyboru jak chce mieć to posegregowane). Mam pewien pomysł aby po prostu rozszerzyć artykuł o jakieś 8-12 dodatkowych komórek(informacji/pól tekstowych etc.) aby można było zapisać wszystkie potrzebne info w zależności od sekcji/kategorii w której się znajduje.

Ma ktoś pomysł jak to zrobić.
Miło by było również, jeśli przypadkiem zna ktoś porządny szablon który mógłby sprostać moim oczekiwaniom, gdyby owa osoba wrzuciła link do owego szablonu ;)

Pozdrawiam serdecznie:)

pyziak
07-01-2011, 23:11
Odpowiedz brzmi - Da się :) , choć nie bardzo ( w ogóle) ne wiem co chcesz zrobić :) , ale skoro pisałeś w notapedzie a potem czytałem że jeszcze ma byc Flash i inne cuda . to tak - przy tej determinacji da się zrobić wszytko na Joomla :) , a tak na serio to może rozrysuj (i opisz) co chciałbyś uzyskać.

marolweb
08-01-2011, 11:33
Po prostu chcę się porządnie nauczyć programować strony internetowe - a porządnie oznacza 'W PRAKTYCE'.

Wymyśliłem sobie stronę o akwarystyce - chciałbym jednak żeby serwis nie był statyczny tak jak wszystkie w tej chwili ale dynamiczny i dodatkowo jego treść zależała w największej mierze od użytkowników- np udało się komuś wyhodować nową odmianę barwną jakiejś ryby albo hoduje coś rzadkiego o czym mało się mówi ale chce się podzielić wiedzą - więc wrzuca swą wiedzę opisaną w artykule na stronkę. Gdyby przyjąć jedynie takie założenia - zadanie byłoby trywialne - można by nawet skorzystać jedynie z gołej instalki joomli bez większej zabawy skryptami - chodzi mi o to aby każdy pisany artykuł miał oprócz typowej pisaniny, miał kilka rekordów dodatkowych tj. temperatura w której owe ryby lubią przebywać, skąd się wywodzą, ph które lubią itp. i opierając się na tych rekordach owe ryby można by sklasyfikować, a potem wyszukiwać i segregować ze względu na jakąś wartość.


Wpadł mi do głowy pomysł żeby zamiast rozbudowywania atrybutów artykułu rozbudować sekcje i kategorie - tak żeby każdy artykuł mógł być w kilku kategoriach sekcjach - ale tak jak w poprzednim przypadku nie mam pojęcia jak się za to zabrać.

Może poleciłby mi ktoś jakiś dobry poradnik joomli???


Pozdrawiam

mjmartino
08-01-2011, 12:15
wiki.joomla.pl masz tam wszystko co potrzebuje początkujący.
Później możesz wspierać się książkami :)
A w trudnych sytuacjach zwracać się na forum.
Masa wiedzy o joomla jest w internecie :)

marolweb
08-01-2011, 12:29
Poszukałem trochę na wikijoomla i znalazłem ciekawy moduł - wydaje mi się że będzie idealny do zagadnienia jakie próbowałem rozwiązać - podaję link dla przyszłych szukających

http://wiki.joomla.pl/index.php/MosAuthorXTD