PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z edytorami WYSIWYG



pakarob
05-10-2006, 15:07
Witam
mam problem z edytorami TinyMce - edycja w HTML puste okienko, wstawianie linka tez puste okno
Fck wogole brak ikonek i textu do edycji, mosCE - HTML pusty wstawianie linka komunikat Fatal error: Call to a member function on a non-object in /home/......./includes/joomla.php on line 3421.
posiadam miejsce na serwerze z domena glowna aaaa.info.pl do konta podpiete sa inne domeny bbbb.info.pl, cccc.info.pl automatycznie zostaly utworzone bbbb.aaaa.info.pl i cccc.aaaa.info.pl logujac sie na administratora bbbb.info.pl przekierwouje mnie na bbbb.aaaa.info.pl i analogicznie. w configuration mam wpisane odpowiedni bbbb.info.pl.
Wylogowujac sie z administratora wracam na bbbb.aaaa.info.pl zamaist bbbb.info.pl
Na subdomenach zalozonych do domeny glownej wszystko jest ok.
Te problemy zaobserwowalem po zmiania serwerow firmy hostingowej (i365.pl)
Dzieki za pomoc.
PS. Joomla! 1.0.11 PHP wersja 4.4.4, MySQL wersja 4.0.27-standardh

l.kaminski
31-10-2006, 14:15
Sprawdzalem edytory mosce1.3pl , JCE 1.0.4pl na joomla 1.0.11 i niestety dostaje ten sam error przy probie wstawienia linku:
Call to a member function on a non-object in /.../includes/joomla.php on line 3421.
W tinymce jest OK. Narazie nie znalazlem rozwiazania, wiec jezeli ktos ma jakis pomysl to prosze o podpowiedz.

l.kaminski
02-11-2006, 10:52
Nie udalo mi sie narazie poprawic bledu ale znalezlem za to edytor ktory dziala :). Sciagnij z tej stronki JCE - dziala poprawnie z joomla 1.0.11 pl

http://www.cellardoor.za.net/index.php?option=com_docman

grzenio
07-11-2006, 14:10
mialem podobny problem a wsumie i nadal mam a mianowicie objaw jest taki gdy:

w pliku conf mam uwstawiona domene np.: www.domena.pl
a wchodze z adresu domena.pl/administrator - bez www na poczatku
lub
gdy wchodz poprzez zrobiona specjalnie subdomene admin.domena.pl kierujaca na katalog administratora

Danielcom
23-08-2007, 09:10
Problem występuje tylko przy dodawaniu obrazków, linków czy jeszcze czegoś innego, bo u mnie oprócz tego problemu jest kilka innych prawdopodobnie z bazą danych.

ps. czy jest możliwość naprawy bazy danych Joomli ?? (niestety osoba, która prowadziła stronę przede mną nie robiła kopii zapasowych mysql.

elzix
23-08-2007, 13:15
Ja mam ten sam problem, aczkolwiek zainstalowałem Opere i narazie wszystko śmiga. Za to koledze przez Opere nie działa.


mialem podobny problem a wsumie i nadal mam a mianowicie objaw jest taki gdy:

w pliku conf mam uwstawiona domene np.: www.domena.pl (http://www.domena.pl/)
a wchodze z adresu domena.pl/administrator - bez www na poczatku
lub
gdy wchodz poprzez zrobiona specjalnie subdomene admin.domena.pl kierujaca na katalog administratora

Jak wchodze na strone tak jak mam w conf.php to wszystko jest ok.:confused:

zwiastun
23-08-2007, 14:24
Jak wchodze na strone tak jak mam w conf.php to wszystko jest ok.:confused:
Bo tak trzeba wchodzić. I tyle!

elzix
23-08-2007, 16:08
Bo tak trzeba wchodzić. I tyle!

Ok, to powiesz mi dlaczego dopiero od dwóch dni mam problem a wcześniej nic sie takiego nie działo?

alegorn
23-08-2007, 23:19
Ok, to powiesz mi dlaczego dopiero od dwóch dni mam problem a wcześniej nic sie takiego nie działo?

hej,
nikt tu za wrożkę nie robi..! (no chyba ze ja o czymś nie wiem... a w sumie wiem ze malo wiem..)

jesli od dwu dni nie działa to znaczy ze dwa dni temu coś sie stało. sprawdź serwer czy nie dokonano aktualizacji/prac konserwacyjnych, sprawdź pliki czy ktoś ci nie zrobił włamu..

samo z siebie to sie na pewno nie zepsuło.. zapewniam.. ale kuzwa, nawet nie napisałeś jaki to serwer ani jaka joomla, o całej reszcie nie wspomnę! myślisz ze ktoś tu jest jasnowidzem??? i jeszcze takim tonem (średnio ładnym) odpowiadasz do ludzi którzy chcą ci pomoc..:mad:

Al

elzix
24-08-2007, 02:35
Racja,a ton źle odebrałeś, wszystkich urażonych/zbulwersowanych przepraszam za zaistniałą sytuacje.

Danielcom
01-10-2007, 14:03
W akcie desperacji zainstalowałem sobie joomlę lokalnie (wampserwer) i zaimportowałem bazę danych z serwera, w tym przypadku wszystko działa prawidłowo no może po za tym, że system nie wyświetla polskich znaków na stronie.

Idąc tym śladem skasowałem wszystkie pliki z serwera z internetu i wgrałem od nowa joomlę!. Niestety to nic nie pomogło. Nie chciałbym robić wszystkiego od początku bo to dość rozbudowana strona, a nie mam aż tyle czasu.

Jestem więc ciekawy czego to jest wina na lokalchoscie wygląda, że to wina jakiegoś pliku natomiast na serwerze w internecie wygląda na błąd bazy danych.

Forest
03-10-2007, 00:16
Nie udalo mi sie narazie poprawic bledu ale znalezlem za to edytor ktory dziala :). Sciagnij z tej stronki JCE - dziala poprawnie z joomla 1.0.11 pl

http://www.cellardoor.za.net/index.php?option=com_docman

Przepraszam czy możesz dokładniej podać namiary na edytor o którym piszesz, bo z linku otwiera się strona i gdzie tam jest ten edytor do ściągnięcia?
Jakby co to mam stronę na serwerze webhost. Jak miałem w firmie Netart nie było problemów.

Danielcom
03-10-2007, 00:38
Komponent:
http://www.cellardoor.za.net/index.php?option=com_docman&task=cat_view&gid=1

Mambot
http://www.cellardoor.za.net/index.php?option=com_docman&task=doc_download&gid=145

PS. BEZ URAZY ale wystarczyło by trochę poczytać, a jeśli Twój angielski
jest słaby to korzystaj ze słownika.

Forest
05-10-2007, 19:05
Zainstalowałem komponent i nic. Dalej puste okienka :((((
Chcę dodać link -otwiera się okienko, wczytuje, wczytuje, wczytuje a i tak otwiera się puste.
To samo jak chcę otworzyć dokument w wersji HTML
masakra!!

Forest
05-10-2007, 20:10
Wiadomość z ostatniej chwili:
W sprawie edytora joomli sprawa się rozwiązała:
pod firefoxem 2.0.0.7 nie widzi okienek (wyłączone opcje)
ale na szczęście pod IE 6.0 okienka się wyświetlają
Należy sprawdzić ustawienia przeglądarki.

Ślepy
13-12-2007, 00:46
Nic bardziej mylnego. Być może w Twoim przypadku, natomiast moim zdaniem nie jest to wina przeglądarki czy edytora. Dlaczego? Ano mam ten sam problem i prosta czynność zmiany języka w ustawieniach globalnych z polskiego na angielski sprawiła, że wszystko działa jak należy... Mógłby ktoś powiedzieć - to zostaw na english skoro tak działa, też tak myślałem, lecz niestety w tym wypadku na stronie brakuje polskich znaków... Czy jest ktoś kto spotkał się z tym przypadkiem i jest rzeczywiście w stanie problem rozwiązać? Dodam że mam Joomle 1.0.13 pl wydanie oficjalne z polskim tłumaczeniem, i nie działają wszystkie opisane w tym temacie jak i innych które znalazłem rozwiązania. Pozdrawiam i proszę o rzeczowe odpowiedzi, bo jak widzę problem staje się dość powszechny.

batorowicz
13-12-2007, 15:12
Witam, ja mam podobnie. Mam Joomle 1.5 RC3, no i jakies dwa dni temu dodajac sobie nowy artykul, proboje dodac zdjecie klikajac w ikonke obrazka w edytorze TinyMCE 2.0 i wyswietla mi sie zapytanie Firefoxa, czy zapisac strone image.htm, czy ja otworzyc, mysle se kurde co jest...
no to biore otworz i otwiera mi sie nowa karta z takim adresem: file:///C:/DOCUME~1/HUANBA~1/USTAWI~1/Temp/image.htm
i takim tytulem: {$lang_insert_image_title}

podobnie z innymi przyciskami wywolujacymi okienka

Sprawdzilem w konsoli bledow w Firefoxie, ze juz podczas logowania wystepuja jakies bledy, pierwszy to:

Ostrzeżenie: Błąd podczas parsowania wartości dla własności "display". Deklaracja opuszczona.
Plik źródłowy: http://sukceslink.pl/administrator/templates/khepri/css/general.css
Wiersz: 427

wiersz 427 zawiera:
* html .container {display:inline-block;}

W konsoli jest wiele innch bledow, pojawiających sie praktycznie na kazdym kroku jak cos robie w adminie Joomli jak i tez na innych stronach.

Zobaczylem jak sprawa sie ma na IE6 i tam jest dobrze.
Potem na Operze, tam wystepuje ten sam problem.

Sprawdzalem tez na innym komputerze na Firefoxie i na IE7 i na
obu przegladarkach byl ten sam problem.

I juz sam nie wiem czego to moze byc przyczyna, niech ktos pomorze
Plissss

gregi1
13-12-2007, 20:43
Po kilkunastu probach chyba wiem dlaczego wyskakiwalo biale okienko w edytorze przy pisaniu artykuly gdy chcialem wstawic swoj kod html, czy obrazek.
Sprawdzcie czy jak wpisujecie www.twojadomena.pl/administrator po wyskoczeniu okna logowania nadal macie to samo w pasku adresu. Czy np serwer nie zmienia Wam waszej domeny na domene serwera z katalogien np wasz_katalog_gdzie_podpieta_domena.nazwa_serwera.p l/administrator bo wtedy pomimo ze mozecie sie zalogowac do panelu administratora , joomla nie moze otworzyc danego okienka bo ma zly adres bo w configuration.php macie wpisane wasza domene a nie adres z katalogiem.
Najprostrze rozwiazanie tego problemu :
Gdy chcecie sie zalogowac do panelu admina wpiszcie:
www.twojadomena.pl/administrator/index.php
powinno pomoc. Przynajmniej w moim przypadku pomoglo.

batorowicz
13-12-2007, 22:38
Ja jak wpisze www.mojadomena.pl/administrator to przekierowuje mnie na mojadomena.pl/administrator, ale jak wpisze www.mojadomena.pl/administrator/index.php to juz mnie nie przekierowuje. Jednak w obu przypadkach nadal wystepuje wyżej opisany problem.

ps. Przed wystepowaniem tego problemu, wylaczalem kilka razy edytor, zeby moc wsatwic kod skryptu LinkMe do modulu, i chyba potem jak juz z powrotem wlaczylem edytor TinyMCE to juz nie bylo dobrze

batorowicz
14-12-2007, 01:34
A jednak na IE6 tez nie dziala, co prawda wyswietla sie zawartos okienka, ale jak sie chce pozniej zatwierdzic to **************** z tego.

Wrzucilem wczesniejsza kopie bazy danych i nic, wrzucilem swierze pliki z folderu: administrator i nic :(

ananas
17-12-2007, 18:34
Witam mam problem też z edytorem nei mogę zmienić kategorii zainstalowałem już JAsubmit i to nie pomogło mogę dodawać tylko do Aktualności i wszystkich kategorii w aktualnościach

pozdrawiam
Paweł

bosseq
30-12-2007, 05:41
mi IE 7 wywala błędy już jak tylko tworze artykuł. Mam białe tło w oknie edycji i nic nie mogę robić. W Firefoxie przynajmniej mogę rzeźbić tylko mam puste okienka, ale IE utrudnia wszystko. Jakieś jeszcze koncepcje ?

bosseq
30-12-2007, 05:43
dodam, że u mnie po przełączeniu na angielską wersje nic się nie poprawia :/ Już byłbym gotów przestawiać język, ale nie idze w żadną stronę.

Gregoire
07-11-2008, 17:26
Wiem, że temat stary ale chyba mam rozwiązanie. Jakiś czas temu zmieniłem w configuration.php w linii $mosConfig_live_site zamiast localhost wpisałem adres IP abym mógł wchodzić na stronę z innego kompa. i zauważyłem, że wchodzę inaczej niż przez ip (nazwa kompa) to przy edycji wyskakuje puste okienko. Czyli tak jak napisał zwiastun zależnie od tego co mamy wpisane w tej linijce tak należy łączyć się ze stroną wtedy wszystko powinno działać!