PDA

Zobacz pełną wersję : Dwóch adminów, jedna strona.



wojak1994
08-01-2011, 18:07
Witam, dopiero zaczynam współprace z Joomla i mam pytanie. Czy jest możliwość aby jedną strone uaktualniały 2 osoby(jeśli tak, to jak to zrobić)? Jak narazie nie wrzuciliśmy jej jeszcze na serwer chcielibyśmy ją troche "ulepszyc" a we dwójke zawsze szybciej :)

Gall Anonim
08-01-2011, 18:12
Primo:
Główny Admin - powinien być tylko jeden (tak jest lepiej)
Sekundo - tworzy się konto nowego użytkownika i nadaje mu właściwe uprawnienia.
Tertio - sugeruję aby kolega miał co najwyżej uprawnienia administratora lub operatora.
Na koniec sugeruje również lekturę jakiejś książki na temat Jooml'i bo to o co Pytasz to nawet nie abecadło.
Pzdr

PeFik
08-01-2011, 18:17
PYT: Czy jest możliwość aby jedną strone uaktualniały 2 osoby?
ODP: Owszem, wystarczy że założy pan dodatkowe konto (doda uzytkownika) i nada mu uprawnienia takie same jak te, które pan ma, albo ciut niższe

Na początek sugeruje zakupić książkę o Joomla! (kilka jest w księgarni (http://blog.elimu.pl/ksiazki-o-joomla/)) oraz poczytać sobie na wiki.joomla.pl - informacje co i jak, aby nas nie zadręczać pytaniami typu "Jak dodać użytkownika?" . Dziękuje za zrozumienie, podstawy to niezbędne min. bez tego ani rusz. Czym więcej się dowiesz z lektury tym mniej "głupich" pytań na forum.

---------- Post dodany o 18:17 ---------- Poprzedni post był o 18:14 ----------

p.s.
proszę pamiętac o regularnych kopiach bezpieczeństwa bazy danych, bowiem, może pan a może kolega coś zepsuć i wtedy.... kłótnia gotowa.

wojak1994
08-01-2011, 18:45
Ale nie o to chodzi. Bardziej chodzi mi o to jak to zrobić jeżeli strona nie jest wrzucona na server. A za książkę dziękuje czytałem...

mjmartino
08-01-2011, 19:48
Jak masz stały adres IP i postawiałeś serwer na localu to non problem ;) .. http://adresip/katalogjoomla/
W sprawdź ewentualnie reguły w firewallu i tyle.
Liczy się upload .. wieć tamtemu koledze może to chodzić.. jak krew z nosa... .. timeouty wypadało by zmodyfikować bo mogę się sypać przy takiej pracy na localu.

wojak1994
08-01-2011, 21:38
No i o to mi właśnie chodziło :) Dziekuje pięknie za odpowiedź i pozdrawiam ;]