PDA

Zobacz pełną wersję : Wycentrowane, samoskalujące Logo - podejście drugie



BelegUS
08-01-2011, 18:35
Witajcie

Z podobnym problemem pomagaliście mi już wcześniej:
http://forum.joomla.pl/showthread.php?46040-quot-P%C5%82ynna-quot-szeroko%C5%9B%C4%87-obrazka-%28logo-strony%29-jak
Dlatego tym głupiej jest mi pytać, ale... nie mam chyba innego wyjścia. Powoli zaczynam wątpić w moje umiejętności webmasterskie, i sens studiów na politechnice...

Dobra, ad-rem:
Postanowiłem zmienić template swojej strony, i wybór padł na js_optimus. Oferuje on trzy ustawienia strony - statyczne (szerokość 800), statyczne (szerokość 1024) i płynne (fluid). Mój wybór padł oczywiście na fluid. Szybko dostosowałem sobie, co tam potrzebowałem, między innymi dodając w pliku index.php takie coś (pogrubione):

<body>
<div id="logo_moje"><jdoc:include type="modules" name="logo_moje" /></div>
<div id="wrap">
<div id="header">
<div id="logo-<?php echo $headerstyle;?>">
<h1><a href="<?php echo JURI::base(); ?>" title="<?php echo $mainframe->getCfg('sitename'); ?>"><?php echo $headline;?></a></h1>
<h2><?php echo $slogan;?></h2>
</div>
Oczywiście własna pozycja modułu logo_moje trafiła również do .xml'a. Wszystko zagrało, moduł random_images_plus, będący moim "zmieniaczem logo" dał się tam wstawić. Teraz jednak pojawiły się problemy.
Moduł, grafika nie chciała dać się skalować, w przeciwieństwie do całej reszty strony.

Szybkie spojrzenie na pliki .css dało wniosek, że za formatowanie może odpowiadać albo template.css albo (co bardziej prawdopodobne) - fluid.css. Wstawiając próbne parametry obrazka do template.css nie otrzymałem rezultatu, w fluid.css - i owszem, więc uznałem, że to on odpowiada za formatowanie wyglądu tego, co chcę zmienić. Jeśli błądzę, proszę mnie poprawić.

Wstawiłem więc do fluid.css zaproponowane wtedy przez pomocnego Moderatora linijki, tak że cały, króciutki fluid.css wyglądał tak:

#wrap{width: 90%;margin-right: auto;margin-left: auto;position:relative;}
.designer {width: 90%;margin-right: auto;margin-left: auto;position: relative;text-align:center;}
#logo_moje{max-width: 1250px;margin-right: auto;margin-left: auto;position:relative;}
div#logo_moje {
margin-top: 0px;
margin-left: 5px;
margin-right: 5px;
overflow: hidden;
}
body.width_fmax #logo_moje{max-width:1000px; margin-left:auto; margin-right:auto}
.width_fmax #logo img{width:100%!important; height:auto!important; float:left}
}
Pogrubiona linijka była również wstawiana w formie:

.width_fmax #logo_moje img{width:100%!important; height:auto!important; float:left}
Niestety, bez pozytywnego rezultatu.
Efekt działania jest taki, że obrazek jest przycinany, zamiast ładnie skalowany do szerokości strony.

Czy ktoś z Was zna może rozwiązanie tego problemu?

Pozdrawiam, BelegU$

a_m
08-01-2011, 20:59
BelegUS, może link do strony? + zostaw ją na "fluid"

BelegUS
08-01-2011, 21:07
Ach, przepraszam.
Strona siedzi na localhoście, niestety... i niezbyt mam jak ją wgrać. Jeżeli jest to niezbędne, to mogę spróbować...

Zostawić na fluid - czyli tak właściwe... co ruszyć/czego nie ruszyć? Nie zmieniałem tego ustawienia...

a_m
08-01-2011, 21:10
ach, nic nie szkodzi,
jak problem jest on-line, to go czasem łatwiej "wyłowić"

BelegUS
08-01-2011, 21:23
Przepraszam, mówiłem bez ironii... naprawdę zapomniałem linku, a jako że jest to strona Opowiadania, to trochę ciężko mi ją teraz przemienić, zwłaszcza, że działa bardzo niestabilnie ten Szablon...