PDA

Zobacz pełną wersję : JoomGallery-Dodawanie zdjęć tylko po utworzeniu podkategorii



atomix94
08-01-2011, 21:51
Witam

Posiadam JoomGallery ( z którego jestem zadowolony jak narazie :)) i mam pytanie:
Czy można tak ustawić ten dodatek aby użytkownik nie mógł dodać zdjęcia bez uprzedniego stworzenia podkategorii w odpowiednim dziale ?

Pozdrawiam
Atomix94

seba.adm
08-01-2011, 22:41
Witam

PA-> JoomGallery -> Konfiguracja -> Zakładka Prawa Dostępu

w odpowiednim dzialeRozumiem że mówisz tutaj o jakiejś głównej kategorii (utworzonej np. przez Ciebie). Wybierasz więc kategorie w opcji:
Dozwolone kategorie(Zaznacz kategorie, do których użytkownicy mogą dodawać swoje obrazy. Jeśli żadna kategoria nie będzie zaznaczona, wczytywanie na stronie frontowej zostanie wyłączone. Aby wybrać więcej niż jedną kategorię, przytrzymaj klawisz CTRL i klikaj na kategorie, które chcesz zaznaczyć.)
Kategorie użytkownika: Tak
Przydziel kategorię użytkownikom: (Zaznacz kategorie, w których użytkownik może utworzyć własne kategorie)

bez uprzedniego stworzenia podkategoriiOpcja: Wczytywanie obrazów tylko do własnych kategorii (Jeżeli ustawisz Tak, użytkownik będzie mógł przesłać obrazy tylko do kategorii utworzonych przez siebie oraz przydzielonych użytkownikom powyżej)

Myślę że takie ustawienia, będą odpowiednie dla opcji, którą przedstawiłeś.

atomix94
08-01-2011, 23:47
Właśnie takie ustawienia miałem do tej pory.Może doprecyzuję:Chodzi mi o to aby użytkownik musiał stworzyć własną podkategorię i tam właśnie umieszczać swoje zdjęcia, nie w ogólnej kategorii.

seba.adm
09-01-2011, 01:25
1. Kategorie użytkownika: Tak
2. Przydziel kategorię użytkownikom: (Zaznacz kategorie, w których użytkownik może utworzyć własne podkategorie)
3. Wczytywanie obrazów tylko do własnych kategorii: TakUstaw tylko w/w opcje. Wcześniej utwórz kategorię główną (np. Galeria). Zaznacz ją, jako kategorię w której użytkownicy mogą tworzyć własne podkategorie (Ad. 2). Sprawdziłem - przy takim ustawieniu zalogowany użytkownik po wejściu w Panel użytkownika galerii widzi tylko ikonę Kategorię. Gdy użytkownik utworzy własną kategorię, po zapisaniu i powrocie do panelu użytkownika pojawia się ikona Dodaj zdjęcie. W trakcie dodawania zdjęcia, użytkownik może wybrać tylko kategorie, którą wcześniej utworzył (zgodnie z ustawieniem Ad.3). Utworzenie kategorii głównej w JoomGallery jest wymagane, a tam już użytkownicy mogą tworzyć własne podkategorie i tylko do nich wstawiać zdjęcia. A o takie ustawienie akurat pytasz.

atomix94
09-01-2011, 14:27
Nie wiem co robię źle ale niestety nadal nie działa tak jak bym chciał tzn.Użytkownik nadal może wrzucać zdjęcia do kategorii nadrzędnej (czyli kategorii użytkownicy)

http://i56.tinypic.com/51zjlw.jpg
http://i56.tinypic.com/10qb9sn.jpg

seba.adm
09-01-2011, 22:39
W załączniku konfiguracja JoomGallery w zakładce Prawa dostępu, rozwiązująca przedstawione przez kolegę @atomixa94 założenie dodawania zdjęć:
3452