PDA

Zobacz pełną wersję : Strona się rozrasta i brakuje już miejsca na hostingu



Elegant
09-01-2011, 10:31
Mam stronkę w Joomli 1.5.15 która wstępnie zajmowała ze zdjęciami jakieś 600 MB tymczasem teraz rozrosła się z kopią bezpieczeństwa do ponad 6 GB. Nie chciałbym usuwać kopii bezpieczeństwa a zrobić coś, żeby ta stronka mniej zajmowała na hostingu. Jeśli chodzi o zdjęcia, to stare usunąłem dodałem nowe natomiast coś przez duży ruch na stronie powoduje, że zajmuje ona coraz więcej miejsca na hostingu. Próbowałem zainstalować wtyczkę CacheCleaner ale widocznie strona zajmuje już za dużo miejsca i wyświetla mi się komunikat "Pojawił się problem z wczytywaniem plików na serwer". Wyczyściłem pamięć zaplecze przez Narzędzia>Pamięć Podręczna>Pamięć podręczna - Czyść pamięć zaplecza - ale to nic nie dało.

Korzystając z Cpanelu widzę, że przed wejściem na public_html plik error_php zajmuje ponad 2 GB

tomaszek83
09-01-2011, 11:01
a nie możesz backupów trzymać na komputerze lokalnym?

PeFik
09-01-2011, 12:37
Przegrywaj kopie na dysk (DVD tec.) a na serwerze zostawiaj tylko ostatnią kopię.

Elegant
09-01-2011, 14:24
Wolałbym tego uniknąć. Może to zrobię ale to nie jest rozwiązanie mojego problemu bo kopia aż tak dużo nie zajmuje, jak ją usunę za jakiś krótki czas znowu będzie brakować miejsca.

palyga007
09-01-2011, 14:28
sprawdź objętość plików logów.
Znaczy się że w tym momencie przechowujesz kopię bezpieczeństwa tylko na serwerze?
A co jeśli serwer będzie miał fizyczna awarię i Twoje dane tam umieszczone zostaną utracone?

Elegant
09-01-2011, 14:40
error_log_php w public_html też zajmuje sporo miejsca - czy to to chodzi? mogę go usunąć?

Wiem, powinieniem miec kopię na dysku twardym ale ryzykuję

mjmartino
09-01-2011, 14:48
Aż pokuszę się o komentarz.... genialne podejście do sprawy ;D i ufność w elektronikę ;D

nur
10-01-2011, 20:04
Wiem, powinieniem miec kopię na dysku twardym ale ryzykuję

Nie wieżę.
To tak jak byś nam powiedział:
jestem odpowiedzialny dlatego kupiłem dobre zamki do drzwi ale klucze są duże i ciężkie dlatego trzymam je w zamku
aby mi kieszeni nie wypychały.

PS. do razu uprzedzam Twoje pytanie które zadasz za jakiś czas,
Nie da się odzyskać Twojej strony - ponieważ nie dysponujesz kopią zapasową

fac
12-01-2011, 08:07
error_log_php w public_html też zajmuje sporo miejsca - czy to to chodzi? mogę go usunąć?
Zasadniczo, jeśli nie używasz logów (a nie używasz, bo inaczej wiedziałbyś, ile zajmują), to nie są Ci potrzebne. Możesz je usunąć, ale radziłbym wcześniej stworzyć ich kopię (lokalną oczywiście). Swoją drogą, powinieneś się zainteresować, co w tych logach się znajduje, wszak masz tam 2GB wpisów o błędach - może dowiesz się czegoś ciekawego...


Wiem, powinieniem miec kopię na dysku twardym ale ryzykujęTy nie ryzykujesz. Ty po prostu robisz coś, co nieszczególnie jest Ci potrzebne, bo do czego ma Ci się przydać kopia zapasowa, którą utracisz razem z danymi, które ona ma zabezpieczać?