PDA

Zobacz pełną wersję : Rozszerzanie możliwości artykułu



marolweb
09-01-2011, 22:28
Szukam dodatku dzięki któremu mógłbym zmodyfikować artykuł tak żeby wyświetlało się powiedzmy 10 pól wyboru i z każdego z nich można byłoby wybrać kategorię z innej sekcji.

;) ma ktoś jakiś pomysł??

PeFik
10-01-2011, 09:00
Formularz a nie artykuł.
Jeśli z góry masz określone artykuły i do tego znasz podstawy HTML, to zrobisz sobie taki formularz. O ile dobrze zrozumiałem intencje.

marolweb
10-01-2011, 19:13
W sumie chodziło mi o dodatek zmieniający parametry ARTYKUŁU zarówno jako formularza jak i skryptów przesyłających dane do bazy danych kończąc na wyświetlaniu...

xx



Szukałem dodatków multikategoryzujących na obcojęzycznych serwisach i... znalazłem 5 pozycji ale albo zbugowane albo niedopracowane albo... kategoryzujące manualnie - nie miałbym nic przeciwko gdyby chodziło o stronę w której to ja podaję treść a użytkownicy dzięki kategoryzacji ułatwiają sobie szukanie ale tu chodzi o stronę w której to użytkownicy sami wpisują treść i muszą ją odpowiednio skategoryzować - MUSI to być przejrzyste...
Hmm... skoro zostaje mi jedynie przerabianie skryptu 'wpisywania, zapisywania do bazy danych i wyświetlania artykułu' to mógłby mi chociaż ktoś podać w jakich plikach szukać interesującego nie kodu??

Pozdrawiam

zwiastun
10-01-2011, 20:52
Nie czaję tego forum - gdy ktokolwiek pyta się o konkrety związane z dodatkami to z reguły otrzymuje się odpowiedź
- zrób to sobie sam

Przykro, że "nie czaisz". Ja osobiście "nie czaję facetów", którym się mówi, że coś jest A, ale nie B, a ponieważ oni chcą B, to uważają się za pokrzywdzonych bądź niedopieszczonych.
Nie czaję też zupełnie webmasterów, którzy mając pod ręką proste i nie zajmujące miejsca rozwiązanie: rozwijana lista sekcji, rozwijana lista kategorii, chcą uszczęśliwiać na siłę swoimi pomysłami, bo uważają, że wiedza lepiej.
I nie czaję facetów, którzy nie umiejąc nawet objaśnić, o co im chodzi, mają pretensje, że inni odpowiadają im na miarę ich pytań.

Odpowiadając dosadnie: Takiego durnego dodatku najprawdopodobniej nie ma (choć i durnotki są wśród dodatków), więc dlatego dostałeś odpowiedź, by go sobie napisać samemu.
Dokładniejsza brzmi: skorzystaj z możliwości nadpisywania szablonem standardowych widoków i nadpisz sobie formularz edycji artykułu. Trochę kłopotliwe, bo trzeba do tego także nieco umiejętności programowania w PHP).
PS. Chyba że ja zupełnie nie rozumiem, o co Ci chodzi.

PeFik
10-01-2011, 21:06
:up: i tak trzymać, jak uczył Adam Słodowy - Polaku zrób to sam

marolweb
10-01-2011, 22:33
...

Zamierzam stworzyć stronę akwarystyczną - tak dla poduczenia się w tworzeniu stron, wybrałem środowisko joomla bo łatwo miło i przyjemnie - i było do czasu gdy chciałem zrobić bazę danych ryb akwariowych (mnóstwo tego w internecie) z ładnym podziałem na kategorie (środowisko w którym żyją, temperaturę jaką lubią, ph, twardość wody, łatwość hodowli itd.) i z możliwością dodania przez użytkownika rekordu do bazy danych... Chciałem stworzyć zwykłą bazę danych ale NIE JESTEM NA TYLE OBEZNANY W TEMACIE I WYEDUKOWANY BY TO ZROBIĆ, więc postanowiłem się zapytać czy jest może taki dodatek który doda kilka elementów kategoryzacji do artykułu - bo moim (AMATORSKIM) zdaniem tak by było najłatwiej i najskuteczniej...



---------- Post dodany o 22:33 ---------- Poprzedni post był o 22:32 ----------


Przykro, że "nie czaisz". Ja osobiście "nie czaję facetów", którym się mówi, że coś jest A, ale nie B, a ponieważ oni chcą B, to uważają się za pokrzywdzonzch bądź niedopieszczonych.
Nie czaję też zupełnie webmasterów, którzy mając pod ręką proste i nie zajmujące miejsca rozwiązanie: rozwijana lista sekcji, rozwijana lista kategorii, chcą uszczęśliwiać na siłę swoimi pomysłami, bo uważają, że wiedza lepiej.
I nie czaję facetów, którzy nie umiejąc nawet objaśnić, o co im chodzi, mają pretensje, że inni odpowiadają im na miarę ich pytań.

Odpowiadając dosadnie: Takiego durnego dodatku najprawdopodobniej nie ma (choć i durnotki są wśród dodatków), więc dlatego dostałeś odpowiedź, by go sobie napisać samemu.
Dokładniejsza brzmi: skorzystaj z możliwości nadpisywania szablonem standardowych widoków i nadpisz sobie formularz edycji artykułu. Trochę kłopotliwe, bo trzeba do tego także nieco umiejętności programowania w PHP).
PS. Chyba że ja zupełnie nie rozumiem, o co Ci chodzi.
Och od razu tak ostro...

Nie jestem webmasterem, a dopiero się tego uczę, chodzi mi po prostu o to że jeżeli pytam się o dodatek to można by chociaż ogólnikowo odpowiedzieć mi jak zrobić coś czego szukam bo chyba po to jest dział SZUKAM DODATKU a nie ciśnięcia niedoświadczonych co nie??? Gdybym wiedział jak to zrobić i nie sprawiałoby mi to kłopotów to sam bym sobie napisał to czego szukam bez pytania...

I uwierz mi to co dla ciebie idiotyczne dla mnie może być bardzo przydatne choćby w procesie uczenia się...

Serdecznie pozdrawiam (xx.)

Robster
10-01-2011, 22:40
No i ja dodam "w twoich kategoriach oceny" niemiły komentarz.

Najpierw pytasz o artykuł, później o dodatek nawiązując jednocześnie do jakiejś bazy danych, a następnym razem piszesz ponownie o dodatku, ale z tekstu wynika, że to raczej komponent ma być. Z ręką na sercu powiem Ci, że 4 razy każdy z Twoich postów przeczytałem, żeby móc ci udzielić pomocnej odpowiedzi, ale nic mi z tej mączki literek nie przychodzi do głowy.

Możliwe, że zwyczajnie nie orientujesz się w możliwościach J! i szukasz rozwiązania czegoś co już w J! jest zrobione. Możliwe też, że potrzebujesz komponentu napisanego specjalnie pod twoją stronę. Jakby nie było piszesz, że tworzysz stronę dla zdobycia wiedzy, więc czytaj joomla.wiki i książki, które możesz znaleźć w stopce @PeFik'a (ja polecam "Joomla! Profesjonalne tworzenie stron WWW") i chłoń wiedzę.

Na marginesie mogę jeszcze polecić zmianę nastawienia, bo wszyscy tu chcemy pomagać, ale jak ktoś pisze głupoty, a później się wykłóca, to zgodnie z mentalnością Polaka mile nastawienie się kończy i w obieg idą osobiste wyjazdy.

marolweb
10-01-2011, 22:46
sory ale czasem wyrażam się nieskładnie
"
chciałem zrobić bazę danych ryb akwariowych (mnóstwo tego w internecie) z ładnym podziałem na kategorie (środowisko w którym żyją, temperaturę jaką lubią, ph, twardość wody, łatwość hodowli itd.) i z możliwością dodania przez użytkownika rekordu do bazy danych...
"

I uznaję że dobrze by było przerobić formularz i wyświetlanie ARTYKUŁU tak żeby można było w nim dodać te "kategorie (środowisko w którym żyją, temperaturę jaką lubią, ph, twardość wody, łatwość hodowli itd.) jako pola wyboru" a potem przeglądać owe artykuły używając tych kategorii...


Kurde jeżeli nadal wyrażam się nieskładnie to lepiej nie potrafię ;)

PS przepraszam za te komentarze - to z powodu frustracji, zwątpienia i zmęczenia

zwiastun
10-01-2011, 23:06
Od chciałem do zrobię czasem daleka droga. I czasem lepiej prosto napisać co chciałem, może ktoś wskaże drogę, niż silić się na "fachowe objaśnienie", mącić przy tym nieziemsko, a na dodatek jeszcze wytykać innym, że mniejsze bądź większe pacany, bo gdy ich o cokolwiek zapytać, to kierują zawsze w ten sam sposób: Zrób sobie sam.

Do budowy takiej bazy wiedzy potrzebne jest rozwiązanie umożliwiające:
1. Rozszerzanie artykułów o dodatkowe acz standardowe pola informacyjne
2. Etykietowanie czy też - jak się już chyba powszechnie przyjęło - tagowanie artykułów
3. Budowanie wielopoziomowej hierarchii kategorii.

Możesz skorzystać z komponentów typu CCK - K2, ZOO, Flexi, by wymienić najpopularniejsze.

W sprawie ostro: Ostro sobie pojechałeś, to i "oberwałeś", choć nie było to tak niemiłe, jak Twoje wystąpienie.
tagowanie (etykietowanie) artykułów

marolweb
10-01-2011, 23:14
Dzięki Ci bardzo i jeszcze raz przepraszam ;)

Chodzi mi dokładnie o rozwiązanie z pkt 1

zwiastun
10-01-2011, 23:23
Za mało wiesz. Nie chodzi Ci o rozwiązanie z pkt 1, ale ze wszystkich trzech równocześnie. I takie Ci wskazałem.

Robster
11-01-2011, 17:02
Poszukaj może na extensions.joomla komponentów w kategorii Books & Libraries. Kilka małych modyfikacji i zamiast książek czy muzyki masz komponent z biblioteką akwarystyczną.

marolweb
11-01-2011, 17:51
Też dobre ale już użyłem K2 - to jest prawdziwe cudo, brakuje mi tylko jednej opcji:
mianowicie chciałbym by po wyborze kategorii w formularzu tworzenia artykułu wyświetlały się tylko wybrane elementy - czyli (dla przykładu) jak wduszę kategorię 'ryby' to wyświetlą się tylko dodatkowe pola, a gdy kategorię 'galeria' będzie można dodać zdjęcie i opisać je za pomocą głównego pola tekstowego w artykule...
Ale ostatecznie to co jest wystarcza na początek - gdy przygotuję całą stronę to może pobawię się w modyfikację tego formularza ;)

PeFik
11-01-2011, 19:36
Nie zapominaj że do K2 jest spora baza dodatkowych rozszerzeń , w liczbie 66 , stan na dziś : http://extensions.joomla.org/extensions/extension-specific/k2-extensions

marolweb
16-01-2011, 00:15
Czy wie ktoś może gdzie jest plik odpowiedzialny za wyświetlanie okienka dodawania artykułu K2?
chcę aby dane można było wpisywać jedynie w dodatkowe pola, ewentualnie dodać Grafikę i galerię zdjęć, chcę też pozbyć się etykiet i zapytania o opublikowanie i wyróżnienie.

---------- Post dodany 16-01-2011 o 00:15 ---------- Poprzedni post był 15-01-2011 o 13:51 ----------

ok znalazłem pliczek odpowiedzialny za to o czym pisałem wyżej...
a ścieżka doń wiedzie przez owe foldery
joomla15\components\com_k2\views\item\tmpl\form.ph p

całkiem łatwo go odczytać

jeno na tą chwilę nie wiem jak usunąć pole etykiet,
przeczytam pliczek do końca jutro
Pozdrawiam serdecznie ;)