PDA

Zobacz pełną wersję : Kilka ogólnych pytań na temat uzyskania funkcjonalność w Portalu.



Radek2212
10-01-2011, 16:00
Witam.

Jestem w trakcie tworzenia portalu i mam parę pytań i mam nadzieję, że nie jest już na nie za późno:

Posiadam obecnie wykonaną integrację Joomla 1.5(master) <> JFusion <> phpbb3(slave)

Co mi się marzy i chyba jedyne czego brakuje:

- pole rejestracji użytkownika w Jomali posiadało pola obecne na forum phpbb3, również z tymi dodanymi przez Mody takie jak GG,Tlen,Skype,Twitter,Facebbok + jedno własne pole

żeby to osiągnąć odkryłem dwie metody:

1.Instalujemy Community Budiller(z modułami) i używamy CB Connector v2.5 Beta 1 (http://cbconnector.com/index.php?option=com_docman&task=doc_details&gid=37&Itemid=38) wraz z poprawkami pod phpbb3 ?

2.Posiadając już wykonaną integrację używamy tego haka (http://www.jfusion.org/forums/viewtopic.php?f=39&t=2154), który być może wcale nie zadziała ale mogę zlecić jego naprawienie. Co bedzie jak phpbb3 dostanie update ?

3.Zrobić na odwrót czyli:Joomla 1.5(slave) <> JFusion <> phpbb3(master) Wtedy kłopot z polami użytkownika znika, wszystkie nazwy użytkowników da radę (chyba?) zrobić tak aby prowadziły do profilu na forum ?

4. Zrobić skok na złoto babci i kupić to: http://blogomunity.com/joomla-extensions/communication/joomla-phpbb-bridge.html i mieć z tego jakieś zalety ?

Proszę o pomoc.

mjmartino
10-01-2011, 16:39
A może po prostu zaniechać używania phpbb3 a coś zintegrowanego jak Kunena lub Agora ?

Radek2212
10-01-2011, 17:06
Nie ma opcji. phpbb to najlepszy silnik z najlepszymi modami i najbardziej neutralny = nikomu nie przeszkadza. Poza tym mam bardzo ładny styl po modyfikacjach i nie chcę tego tracić.

mjmartino
10-01-2011, 17:59
Nie ma opcji. phpbb to najlepszy silnik z najlepszymi modami i najbardziej neutralny = nikomu nie przeszkadza. Poza tym mam bardzo ładny styl po modyfikacjach i nie chcę tego tracić.
Powiem tak można by polemizować :) Ale to już Twój wybór.
Co do reszty ja bym wybrał opcje numer 1 z płatnym bridgem (czy to Jfusion czy p8pbb bridge) wówczas dostaniesz support a to duży plus.
Co do dodatkowych pól to CB lub jakiś inny komponent z modułem logowania który pozwala na dodatkowe pola.
Jak phpbb dostanie update wiec hak do poprawki ewentualnie ponowa jego instalka wszystko zależy jak bardzo ingeruje w kod.

Radek2212
10-01-2011, 21:04
OK ale co z integracją w odwrotną stronę ?

mjmartino
10-01-2011, 21:37
Wówczas w profilu J nie będziesz miał dodatkowych pól ale możesz wyłączyć rejestrowanie z J a korzystać z phpbb
Tak powinny być synchro z baza J i phpbb userów

GrzesiekP
10-01-2011, 21:38
Nie ma opcji. phpbb to najlepszy silnik z najlepszymi modami i najbardziej neutralny = nikomu nie przeszkadza. Poza tym mam bardzo ładny styl po modyfikacjach i nie chcę tego tracić.
Ale się uśmiałem :)


OK ale co z integracją w odwrotną stronę ?
W jFusion integracja jest w obie strony.

Radek2212
11-01-2011, 22:43
Ups ... wszystko fajnie z integracją w druga stronę tylko przecież do zawartości strony(Newsy, Arty, Pliki) będzie można dodawać komentarze.

Czy jest jakiś fany sposób aby wyświetlić ostatnie komentarze ze strony(albo link do takiego zestawienia) w zakładce profilu ?

mjmartino
12-01-2011, 09:00
Ups ... wszystko fajnie z integracją w druga stronę tylko przecież do zawartości strony(Newsy, Arty, Pliki) będzie można dodawać komentarze.

Czy jest jakiś fany sposób aby wyświetlić ostatnie komentarze ze strony(albo link do takiego zestawienia) w zakładce profilu ?

Może tak wybierzesz się na JED i poszukasz ?
Ostatnie komentarze artykułów .. są moduły do tego.. (w zależności od tego jakiego systemu komentarzy używasz) w zakładce profilu .. nie wiem dla mnie dziwne rozwiązanie.. ale zawsze możesz przerobić standardowy moduł i zaadoptować go do wyświetlania lub zwyczajnie przypisać... po menu z profilem.

Radek2212
12-01-2011, 17:56
To nie problem tego czy potrafię znaleźć rozszerzenie tylko tego czy: wygląda i działa tak jak bym chciał(oby bez bugów) oraz tego czy to jest mi wogóle potrzebne. Ale to temat na inną rozmowę, spróbuje ogarnąć wszytko to co mam w głowie i napisze nowy topic.