PDA

Zobacz pełną wersję : rozsypane graficzne menu w IE



tece11
11-01-2011, 10:25
Witam,
poszukuję pomocy w rozwiązaniu problemu: na stronie, którą robię umieściłem moduł z graficznym menu poziomym. W FF strona otwiera się prawidłowo, ale w IE poszczególne elementy (jpg) menu układają się w dziwne schodki - nie są w jednej linii.
Templatkę robiłem w Artisterze. Szukałem na forum podobnego przypadku, ale nic nie znalazłem. Może znajdzie się jakiś fachowiec który zna rozwiązanie....
Link do strony: http://www.an-kara.pl/_new/index.php?option=com_content&view=article&id=97&Itemid=99&66144bedc53238b5aa8e0197ed9b4645=f354a6a494826cfff ffb4bf1b6cb268e

a_m
11-01-2011, 10:46
strona się sypie nie tylko w ie i nie tylko menu; co do menu może pomoże wpis w template css .art-nostyle li{float:left}

tece11
11-01-2011, 11:53
dzięki za tak szybką reakcję !
wyłączyłem moduł z menu poziomym i artykuł wrócił na miejsce.
Czyli problem jest w module menu. Na dole strony (w syndicate) jest inny moduł menu graficznego z linkami do portali typu Faceobook itp. i tam graficzki układają się w schodki.
Może powinienem poszukać jakiegoś innego sposobu na zrobienie takiego menu poziomego?

Jesli chodzi o wpis w template css .art-nostyle li{float:left} - to przyznam się bez bicia,
że nie wiem do której templatki to wpisać i w którym miejscu.
W szablonie są cztery pliki:
template.ie6.css
template.ie7.css
editor.css
template.css

Ja mam IE 8

a_m
11-01-2011, 12:22
wklej sobie ten wpis do template.css - .art-nostyle, .art-nostyle li, .art-footer-inner li{float:left}, wyczyść pamięć przeglądarek, opublikuj moduł i zobacz co się zadzieje; moim zdaniem to wina szablonu, nie modułu

tece11
11-01-2011, 12:44
niestety - bez zmian. Może wkleiłem kod w niewłaściwym miejscu (poniżej fragment kodu)

/* begin Menu */
/* menu structure */
.art-nostyle, .art-nostyle li, .art-footer-inner li{float:left}
.art-menu a, .art-menu a:link, .art-menu a:visited, .art-menu a:hover
{
text-align: left;
text-decoration: none;
outline: none;
letter-spacing: normal;
word-spacing: normal;
}
.art-menu, .art-menu ul
{
margin: 0;
padding: 0;
border: 0;
list-style-type: none;
display: block;
}

a_m
11-01-2011, 12:47
nie ma takiego wpisu w template.css

Gall Anonim
11-01-2011, 12:49
Mam inną propozycję.
Jeżeli jest to menu stricto graficzne zrób sobie je ręcznie wykorzystując moduł własny html.
Powinno hulać poprawnie - jeżeli nie to jest tak jak pisał a_m (który jest dość skromny odnośnie swoich umiejętności i wiedzy, jednak z reguły ma rację).
Pzdr
P.S. Zapytasz zapewne jak zrobić ręczne: żaden problem
Robisz sobie grafikę menu w całości np. w photoshop'ie w wersji dla przycisku widocznego normalnie i przycisku zaznaczonego myszką (najlepiej na tym samym psd tylko kolejna warstwa) tniesz na poszczególne klawisze, zapisujesz dla web, ściągasz do image/stories (lub innego katalogu), wrzucasz w jednej lini w moduł własny html, linkujesz i definiujesz aby po najechaniu podmieniało Ci grafikę na zaznaczoną.
I masz ręcznie zbudowane proste menu.
Wszystkie definicje zachowań są dostępne w edytorze Joomli -

tece11
11-01-2011, 16:48
Gall Anonim - jesteś wielki. DZIAŁA !!!!

P.S.
Wszystko jest trudne, zanim stanie się proste

Gall Anonim
11-01-2011, 16:55
Wszystko jest trudne, zanim stanie się proste
Mądrala :)
Cieszę się że mogłem pomóc i pozdrawiam.

a_m
11-01-2011, 20:28
równie dobrze mógłbyś ustawić styl menu w parametrach modułu na "zgodność - w tabeli poziomo"