PDA

Zobacz pełną wersję : joomla 1.5.22 - nie można nic zainstalować co jest tego przyczyną?



Gnom
11-01-2011, 12:39
Mam do was pytanie, nic nie robiłem ze stroną, a od wczoraj nic nie mogę zainstalować. Każda próba instalacji komponentu kończy się informacją nie można odnaleźć pakietu instalacyjnego :(
Proszę was wszystkich o pomoc.

No i znalazłem rozwiązanie :)
Nie mogę nic zainstalować puki nie wyłączę serwera FTP :( ale za to jeżeli nie włączę serwera FTP to nie mogę tworzyć backupu i tak wkoło :(

Gall Anonim
11-01-2011, 13:25
Gnom - jak tworzysz backup?

PeFik
11-01-2011, 13:49
1) hosting
2) administrator serwera ci coś zmienił
3) zainstalowałeś jakiś cudowny dodatek/komponent, który ci zablokował "życie"

Gnom
11-01-2011, 15:37
Gnom - jak tworzysz backup? - przy pomocy akeeba backup ustawiam wszystko tak jak było napisane w opisie komponentu i klikam wykonaj backup ;) Ale w komponencie jest informacja, że do wykonania backupu trzeba mieć włączone FTP, tylko po jego włączeniu nie mogę wykonać żadnych zmian w konfiguracji strony (problem z wczoraj :))

Gall Anonim
11-01-2011, 15:44
No bez żartów:
sprawdź konfigurację ponownie, albo wklej zrzut ekranu z konfiguracji podstawowej - zerkniemy - pomyślimy

Gnom
11-01-2011, 18:16
1) hosting
2) administrator serwera ci coś zmienił
3) zainstalowałeś jakiś cudowny dodatek/komponent, który ci zablokował "życie"
Ad.1 NA tym samym hostingu mam jeszcze 4 inne strony które są tak samo skonfigurowane i wszystko działa poprawnie.
Ad. 2 Nie rozumiem co masz na myśli pisząc administrator serwera, bo obecnie ja wykonuje wszystkie prace na serwerze.
Ad. 3 Nie zainstalowałem nic innego niż w przypadku pozostałych stron, a one działają :(

Ponieważ nie specjalnie mam teraz czas to wykonam screen jutro rano i wkleję na forum.

P.S Zaznaczę, że nie od początku tak było, natomiast po odtworzeniu backupu na tym samym hostingu tylko w innej lokalizacji i w innej bazie wszystko działa poprawnie :(

Gall Anonim
11-01-2011, 19:08
@Gnom
1.virtualny serwer na wykupionym hoście to nie administracja serwerem w pełnym tego zwrotu znaczeniu.
2.skoro dzieje się jak się dzieje pomyśl nad różnicami w swoich działaniach (a nie było przypadkiem tak iż w jednym przypadku używałeś opcji direct ftp, a w drugim korzystałeś z pliku *.jpa lub *.zip?)
Teraz bezpośrednio
Ad.Ad. 1 - nie możliwe (to Ty tak uważasz - lecz to ty również popełniłeś gdzieś zmianę której efektu doświadczasz)
Ad.Ad. 2 - No to konkretnie - wykupiony host, darmowy host, prywatny server czy localhost ?
Ad.Ad. 3 - Akurat to zapewne jest prawdą ponieważ mam jakieś dziwne wrażenie że Stworzyłeś jedną witrynę, a pozostałe to klony które wykonałeś wykorzystując full-backup - co nomem omen jest na swój sposób godne polecenia z różnych względów. (mogę się naturalnie mylić).

Gnom
11-01-2011, 19:58
Ad1. Oczywiście rozumiem, że nie jest to administracja serwerem, miałem na myśli wszelkie ustawienia na które pozwala połączenie ftp z serwerem oraz dostęp do konta na hostingu.
Ad2. Zawsze do backupów używam plika jpa i ściągnąłem nawet do tego soft ze strony akeeba aby móc rozpakować i przenieść w inną lokalizację.
Ad.Ad.1. Hmm nie twierdzę, że tak nie jest aczkolwiek sprawdzałem to już tyle razy, że może najnormalniej w świecie nie widzę różnicy w ustawieniach :(
Ad.Ad.2. Host na home.pl
Ad.Ad.3.Nie to nie jest tak do końca, każda ze stron była ustawiana oddzielnie na oddzielnie instalowanej joomli 1.5.20 i później aktualizowanej do 1.5.22, natomiast są one na tyle podobne do siebie, że nic innego niż na pierwszych nie jest zainstalowane.

Dla testu zrobiłem full backup i odtworzyłem go by sprawdzić, czy będzie się zachowywała strona w ten sam sposób, ale okazuje się, że nie bo ona właśnie działa poprawnie. To właśnie jest dla mnie dziwne, bo jeżeli robię full backup i odtwarzam go na tym samym serwerze, ale w innej lokalizacji to chyba też nie powinno działać ?
Dodam, że prawa do folderów i plików w każdym przypadku są takie same i są ustawione na 775 na foldery i 644 na pliki.
Dodatkowo ściągnąłem również plugin ze strony akeeba do sprawdzania poprawności praw w plikach i wszystko jest ok.

pyziak
11-01-2011, 20:05
że się wtrącę : 4 konta na tym samym hostingu nie oznacza że są a tej samej maszynie i co za tym idzie konfiguracja serwera może się nieco różnic.

Gall Anonim
11-01-2011, 20:14
Zawsze wiedziałem że wiem niewiele, ale teraz to ja już jestem głupi
- jedyne co mi przychodzi do głowy to błąd w tworzeniu pliku configuration.php przy pierwotnej instalacji - przy full-backupie i wykorzystaniu go jako klon na innej lokalizacji plik tworzony jest ponownie.
swoją drogą jaka jest nazwa katalogu w którym masz witrynę+szopkę?
- a i jeszcze jedno - jak Ci się udało zrobić full-backup /albo już mnie muli, albo parę postów wcześniej back-up był niemożliwy?

Gnom
11-01-2011, 20:26
że się wtrącę : 4 konta na tym samym hostingu nie oznacza że są a tej samej maszynie i co za tym idzie konfiguracja serwera może się nieco różnic. owszem, ale nie chce mi się wierzyć, że na tyle stron akurat ta jedna wylądowała na innej (chociaż wyjątki się zdarzają).

Czyli jeżeli skopiuję plik configuration.php z lokalizacji w której ta strona działa to teoretycznie powinno wszystko zacząć działać ?
Strona leży w folderze o nazwie strony.
Jeżeli chodzi o full backup to już się tłumaczę, a mianowicie działa to tak, że jak mam wyłączone połączenie FTP to nie mogę zrobić backupu, ale działa ustawianie konfiguracji i instalacja nowych komponentów przez panel administratora w joomli, a jak jest ono włączone to mogę zrobić backup, ale nie mogę zmieniać konfiguracji z poziomu panelu administracyjnego joomla i muszę robić to przez edycję pliku configuration.php na serwerze :( a dodatkowo nic nie mogę zainstalować :(

Gall Anonim
11-01-2011, 20:50
kolego - co do kopiowania i nadpisywania pliku configuration.php niech Cię ręka boska broni
One nie są i nie powinny być identyczne (inna baza danych, inne hasła, inne ścieżki),
Natomiast w dalszym ciągu mam wrażenie że problem leży w prawach dostępu.
Zainstaluj sobie eXtplorer (http://downloads.joomlacode.org/frsrelease/5/9/4/59453/com_eXtplorer_2.1.0RC2.zip)
na stronie która szopkuje i zmień wszystkie prawa dostępu za jego pomocą aby było tak jak juz tutaj ktoś napisał czyli katalogi 0755, pliki 0644
Pzdr

Gnom
11-01-2011, 20:57
Co do kopiowania to rozumiem, że nie zadziała tak z marszu i musiałbym nanieść zmiany według ustawień obecnych, ale może to wina samego pliku, może to on jest uszkodzony ????
Dobrze mimo, że wielokrotnie je sprawdzałem w dniu jutrzejszym zainstaluję dodatek o którym mówisz i postaram się sprawdzić wszystko jeszcze raz po kolei.
Ja już znikam, więc odezwę się jutro, pozdro.