PDA

Zobacz pełną wersję : [Joomla 1.5.22] Brak bezpośredniego przekierowania na stronę główną.



rafal723
11-01-2011, 13:22
Cześć !

Mam problem, po instalacji Joomli, i wpisaniu adresu strony (www.america.my3gb.com (http://www.america.my3gb.com)) zamiast strony głównej mam taki tekst :
If you can see this, your account has been successfully created.
You may now add content to this directory and replace this page.

You are solely responsible for the contents of your site.
Any inappropriate sites will be deleted with no warning.

Thank you for using our services.

Jak wpiszę adres i /index.php to strona wchodzi jak należy, na "Główną", ale bez tego nie. Jak to zmienić ?

Patkowa
11-01-2011, 13:43
Sprawdź czy masz w głównym folderze plik index.html, otwórz go w notatniku, sprawdź czy to on ci się wyświetla, a potem go usuń.

rafal723
11-01-2011, 13:52
Sprawdź czy masz w głównym folderze plik index.html, otwórz go w notatniku, sprawdź czy to on ci się wyświetla, a potem go usuń.


Dzięki Wielkie, pomogło ! :) A możesz mi jeszcze powiedzieć, co zrobić ażeby mieć "polskie znaki" ?

tomaszek83
11-01-2011, 14:06
kodowanie bazy, szablonu, strony... sprawdź... bo z tego co widzę to stronę masz w UTF-8 a bazę w latin2. Generalnie problem leży w kodowaniu.

rafal723
11-01-2011, 14:20
kodowanie bazy, szablonu, strony... sprawdź... bo z tego co widzę to stronę masz w UTF-8 a bazę w latin2. Generalnie problem leży w kodowaniu.

A trochę jaśniej ? Bo nie ukrywam - z Joomlą dopiero zaczynam. :)

Gall Anonim
11-01-2011, 14:28
To jednak proponuję abyś zrobił zabawę od podstaw bo jak się zaczniesz grzebać to na 95% polegniesz, wywalisz i bazę stracisz.
Więc nowa baza danych na UTF-8 i nowa instalka na tej bazie polskiej wersji - all (całość do 30 minut przy przyzwoitym łączu i debiucie).
Osobiście ilość baz danych które udało mi się wywalić można już liczyć w dziesiątkach, a instalacji wtórnych to już chyba nawet w setkach - więc co całkiem naturalne.
Pzdr

Patkowa
11-01-2011, 14:43
Zobacz ten filmik. Może z niego coś wykombinujesz.
Zakładanie bazy danych za pomocą phpMyAdmin (http://www.pomoc.joomla.pl/content/view/680/64/)

Szczerze mówiąc to nawet nie wiem czy masz phpMyAdmin na tym serwerze, ale mniej więcej o to chodzi.

I jak na początkującego, to korzystaj często z działu Pomoc - Joomla (http://www.pomoc.joomla.pl/) - tam wszystkie potrzebne ci informacje zostały już opisane.

rafal723
13-01-2011, 17:07
Zrobiłem wszystko od początku: baza na UTF-8-polish-ci , joomla tez na polski i nadal nie ma polskich liter, ale nie to jest najwiekszym problemem. Otóż zainstalowałem i nie ma właściwie nic : User Menu, Przykładowych artykułów etc. kilka dni temu, no moze 1,5 tyg. tez robilem inna strone na tym samym hostingu, i z tej samej instalki i bylo cacy pod tym względem.

Edit:// Sorrki, z tymi menu to całkiem łatwa sprawa, natomiast pomóżcie mi z tymi polskimi literami, bo nawet Tiny... pisze polskie znaki.

Edit_2:// Co zrobić, żeby było Google Adsense wyświetlane w Joomli, rhuk_milkyway ? Dałem kod do "Własnego HTML" i nic :(

Kod wygląda tak:
<script type="text/javascript"><!--
google_ad_client = "pub-1762012319356643";
/* 120x600, utworzono 11-01-13 */
google_ad_slot = "8487781588";
google_ad_width = 120;
google_ad_height = 600;
//-->
</script>
<script type="text/javascript"
src="http://pagead2.googlesyndication.com/pagead/show_ads.js">
</script>

Patkowa
13-01-2011, 18:14
Ja mam tak...
utf8_general_ci

W filmie który ci dałam jest tak...
utf8_unicode_ci

Skoro masz stronę, która poprawnie działa na tym hostingu, to sprawdź jak tam SQL wygląda.

I uzbrój się w cierpliwość, bo kodowanie znaków to zmora ludzkości :lol:

PS: "Pytanie ...powinno poruszać tylko jeden problem. Nie bójcie się zakładać kilku tematów - czasem 2 problemy w jednym temacie uniemożliwiają jego przejrzyste kontynuowanie." Regulamin

Gall Anonim
13-01-2011, 19:48
Zrobiłem wszystko od początku: baza na UTF-8-polish-ci , joomla tez na polski i nadal nie ma polskich liter, ale nie to jest najwiekszym problemem. Otóż zainstalowałem i nie ma właściwie nic : User Menu, Przykładowych artykułów etc. kilka dni temu, no moze 1,5 tyg. tez robilem inna strone na tym samym hostingu, i z tej samej instalki i bylo cacy pod tym względem.

Po pierwsze - zastosuj się do rady @Patkowa
- czyli sprawdź jak tam jest - gdzie jest ok
-załóż nową bazę
- i w trakcie instalacji wgraj przykładowe dane - mam wrażenie że w ramach nerwów udało Ci się o tym zapomnieć (może nawet nie pamiętasz że Zapomniałeś).
- a jak nietoperz - to nie wiem
Pzdr

rafal723
14-01-2011, 14:20
Po pierwsze - zastosuj się do rady @Patkowa
- czyli sprawdź jak tam jest - gdzie jest ok
-załóż nową bazę
- i w trakcie instalacji wgraj przykładowe dane - mam wrażenie że w ramach nerwów udało Ci się o tym zapomnieć (może nawet nie pamiętasz że Zapomniałeś).
- a jak nietoperz - to nie wiem
Pzdr

Zrobiłem dokładnie wszytko. W trakcie instalacji modułu pod Google AdSense, wyświetla mi się
JFolder::create: Nie można utworzyć katalogu

Wszytkie pliki, które mają być zapisywalne są - sprawdzałem i Joomla jest prosto po instalacji - praktycznie. Jak mogę to naprawić ?

Gall Anonim
14-01-2011, 15:48
Podeślij mi link do strony i tego konkretnego modułu - chciałbym do niego zerknąć.

rafal723
14-01-2011, 19:39
Podeślij mi link do strony i tego konkretnego modułu - chciałbym do niego zerknąć.

Jak to jest, że reklamy Google AdSense widzę w Operze za każdym razem, a w IE8 tylko raz mi się to udało ? Jak zrobić podstronę (odnośnik do niej w kolumnie), na której można umieszczać artykuły (nie takie joomlowe = newsy, tylko prawdziwe - długie) ?

Edit:// www.america.my3gb.com (http://www.america.my3gb.com) Powiedzcie jak z tą podstroną (ost. pytanie) i reklamami w IE (panel "Reklamy" [ własny html]) ?