PDA

Zobacz pełną wersję : Pomoc w przypisaniu pozycji jednego menu



marcin_swiat
12-01-2011, 11:23
Witam!

Mam taki oto problem. Moja strona jest podzielona na pozycje takie jak na zdjęciu w załączniku. Pozycja right jest domyślnie ustawiona zawsze pod pozycją advert2, nawet, gdy w pozycji advert2 nie ma żadnego modułu ani tekstu. Chciałbym to zmienić tak, aby pozycja right automatycznie podążała za advert2 wtedy gdy zmieni się jej wysokość, albo zajęła jej miejsce gdy jej nie ma. Moja prośba jest taka, aby ktoś mi powiedział jakie parametry w plikach css lub php za to odpowiadają. Byłbym bardzo wdzięczny.
Z góry dziękuję i pozdrawiam

Marcin

P.S Ewentualnie mogę zamieścić pliki css lub php gdyby ktoś chciał sam się zorientować.

fac
12-01-2011, 12:29
Domyślam się (bo żadnego linka nie załączyłeś), że header i advert2 mieszczą się w jednym divie, zaś pozycje od top do bottom oraz right w drugim.
Musisz to "przekręcić o 90 stopni" - wszystko od header do bottom wkładasz do jednego diva, zaś advert2 i right to drugiego. Umieszczasz je obok siebie (float) i poprawiasz wszelkie marginesy i dopełnienia, żeby krzaków nie było.
Pliki? Cóż, takich rzeczy nie ustawia się parametrami, będziesz musiał zmienić odrobinę strukturę szablonu.

GDYBY jednak okazało się, że struktura dokumentu przypomina tę, do której musisz dążyć, prawdopodobnie wystarczy usunąć definicję wysokości dla warstwy, w której znajduje się pozycja advert2.

Powodzenia :)

pyziak
12-01-2011, 15:16
@marcin_swiat mam pytanie : skąd masz ten szablon ?
bo ja wiem co to za szablon i zastanowiło mnie czemu wybrałeś szablon z 2008 roku, który ma status UNSUPPORTED

marcin_swiat
12-01-2011, 16:58
@pyziak Ściągnałem ten szablon dlatego, że był przejrzysty i elegancko się prezentował. Mam zamiar jak już będę miał wszystko gotowe kupić go i użyć na mojej stronie. Narazię go testuję.

Próbowałem zmieniać divy, niby jest ok ale nie do końca. Za nic nie mogę ich tak ustawić, żeby galeria była poprawnie wyświetlana. Używam phoca gallery i przy widoku kategori albo jest ona nad albo pod menu znajdującym się w sekcji right. Zastanawiam się w jakim divie może być ona wyświetlana, bo narazie z moich prób za wiele nie wyszło, tylko tyle ze menu wyrównuje się już ładnie z advert2. No nic, będe ciągle próbował.
Pozdrawiam

pyziak
12-01-2011, 17:06
Mam zamiar jak już będę miał wszystko gotowe kupić go i użyć na mojej stronie. Narazię go testuję. Widzę, że znasz pewnych podstawowych zasad dotyczących praw własności, oraz jak są traktowani ludzie tu na forum, którzy tych zasad nie przestrzegają, wydaje mi się że dobrze wiesz co zrobiłeś i jak się nazywa to po polsku, w związku z tym zanim nie będziesz pełnoprawnym posiadaczem tego szablonu żadnej pomocy nie uzyskasz.