PDA

Zobacz pełną wersję : JomSocial - problem z galerią, wiadomościami systemowymi...



tjakuszewicz
13-01-2011, 09:37
Witajcie.

Od tygodnia posiadam oryginalny komponent jomsocial 2.0.4. + spolszczenie z którym mam niestety problemy:

1. Nie można otworzyć zdjęć - wyświetla się strona z "miejscem" na zdjęcie, które "niby" się ładuje... no ale tylko niby bo nic się nie dzieje.
2. Podobny problem pojawia się gdy chcę usunąć zdjęcia lub cały album - też rozwija się okienko jakby coś się miało załadować i na tym się to kończy. (choć w przypadku usuwania całego albumu, zauważyłem, że to zależy w jaki link się najpierw kliknie, żeby wyświetlić album)
3. To samo, gdy chcę napisać PW do znajomego bezpośrednio z listy znajomych. Problemu nie ma, gdy chcę to zrobić z profilu konkretnego użytkownika.
4. Jomsocial nie wysyła powiadomień na maila o nowych zaproszeniach, wydarzeniach itd. Joomla sama z siebie to robi. Komponent niestety już nie.

W ustawieniach wszystko wygląda ok... choć jest jeszcze jedna rzecz, której nie łapię: w ustawieniach zdjęć mam, że max rozmiar przesyłanego pliku to 1 MB. Nie mam żadnych ustawień co do rozmiaru fotki w px. A przy dodawaniu zdjęcia mam informację, że max rozmiar to 500 kb i 1500 x 1500 px...

Właśnie zauważyłem, że na koncie "demo" problem z galerią nie występuje. Czyli jakby odnosi się tylko do konta admina, choć to nie jest pewne. No ale to co? Adminowi nie wolno pisać, dodawać zdjęć itd? musi mieć dot ego osobne konto?

Joomla - 1.5.22
JS - 2.0.4 standard.
hosting - nazwa.pl
www.slubice-misjonarze.pl

konto demo:
login - demo
hasło - demo

starałem się opisać to najbardziej obrazowo jak się da. Proszę o pomoc w rozwiązaniu tych problemów.

PeFik
13-01-2011, 09:55
1 i 2) być może gryzie się z innym rozszerzeniem (np,. modułem ajax sondy), który korzysta z Javascriptu

spróbuj na stronie wyłączać po kolei moduły nie pochodzące od jomsocial i sparwdzaj

tjakuszewicz
13-01-2011, 15:33
Niestety wygląda na to, że moduły niczemu nie przeszkadzają. Zastanawia mnie fakt, że galeria w niektórych przypadkach działa a w niektórych nie... Np. Bez logowania: zdjęcie użytkownika "demo" się ładnie ładuje. Zdjęcia Administratora już nie.
Kombinuję, pstrykam kolejno każdy moduł i dodatek - na razie bez zmian

---------- Post dodany o 14:33 ---------- Poprzedni post był o 09:23 ----------

Wygląda na to, że problem nieładowania się pewnych elementów jest związany tylko z kontem Administratora. Po przypisaniu praw admina innemu użytkownikowi problem nie występuje. Tak samo nie ma problemu na kontach "szeregowych" użytkowników. Wygląda więc na to, że opisane problemy dotyczą tylko tego jednego konkretnego konta...

Co do wiadomości systemowych - to ciągle wielka tajemnica wiary. System nie wysyła maili z informacjami o różnych aktywnościach...

czarnaewa
30-03-2011, 00:44
Masz zaznaczone w konfiguracji "Send email on page load " ?