PDA

Zobacz pełną wersję : Sigplus + Chrome = problem



zigi
13-01-2011, 10:45
Na stronie www.klomnice.pl używam sigplusa z włączonym boxplusem (jQuery). I wszystko byłoby ok gdyby nie "psuł" on innych modułów. Co ciekawe robi tak jedynie w chrome.
Tak dzieje się np w dziale Oswiata-> zespoły szkół.
Jeśli na stronie pojawi się miniaturka zdjęcia z możliwością powiększania nie wczytuje się jw image rotator oraz brak ukrywania niepotrzebnych elementów w acorrdion menu.
Jak to "ruszyć"?

Jdwind
13-01-2011, 21:34
Zmienić na slimbox albo poszukać o konflikcie z jquery.

zigi
14-01-2011, 09:33
W ostateczności jeśli nie znajdę innego rozwiązania zmienię boxplusa na inny skrypt, choć wolałbym tego uniknąć.
Ewidentnie problem pojawia się tylko przy nim.
Konsola błędów chrome nic nie pokazuje. Generalnie sigpplus jest mocno rozbudowany i nie bardzo wiem gdzie zacząć poszukiwania.
Pytanie dlaczego tylko w chrome i to w dodatku z dwoma innymi modułami?

Jdwind
14-01-2011, 10:42
Tego Ci nie powiem, ale nie musisz zmieniać galerii tylko zmień w ustawieniach pluginu na slimbox (mootools) i tyle. U mnie działa bezproblemowo.

zigi
14-01-2011, 19:59
Na razie dzięki pluginowi SC jQuery normalnie działa menu i rozsuwane zakładki. Walczę dalej z jw simple rotatorem...
Edit:
Niestety nie w trybie normalnej pracy - czyli problem nadal nie rozwiązany.

zigi
18-01-2011, 18:13
Edit:

Opiszę problem i rozwiązanie z grubsza dla potomności.

Załadowanie skryptu boxplusa z dodatku sigplus w przeglądarce chrome owocuje brakiem uruchamiania się wszelkich skryptów wywoływanych przez "window.addEvent” i „window.addEventListener”.

Widać chrome jest tak szybka, iż sama za sobą nie nadąża. :twisted:

Rozwiązaniem problemu jest drobna modyfikacja innych skryptów tak aby zamiast wspomnianych metod odpalać je z opóźnieniem przez
"window.onload = setTimeout("stosowna_funkcja();", 1000);"

Pewnie lepszym rozwiązaniem byłoby poprawienie boxplusa ale szczerze mówiąc nie bardzo wiem jak. :zagubiony:
Jeśli ktoś ma ochotę się skusić tu (http://klomnice.pl/plugins/content/sigplus/engines/boxplus/popup/js/boxplus.js) znajdzie skrypt który powoduje problemy.

zigi
20-01-2011, 09:36
Może kto potraktuje to jako swojego rodzaju zadanie z js;)

Gordion
14-02-2011, 20:04
Ja mam inny problem, gdy powiększam zdjęcie to w chrome ucina mi te miniaturki w firefox jest dobrze.