PDA

Zobacz pełną wersję : Menu boczne i górne



Daull
13-01-2011, 19:09
Witam mam taki problem.
Chciałem aby np download, nasze serwery było w menu bocznym i na tym górnym.
Tylko jak tworze na tym górnym to juz pisze ze na tym bocznym jest. Jak można to zrobić tak jak pisałem ??

oto zdjęcie:
http://img225.imageshack.us/img225/6369/uo0267x.jpg

Robster
13-01-2011, 19:24
Sprawdź czy podanie innego aliasu pomoże. W sumie wcześniej się z czymś takim nie spotkałem (informacją od J! że dana pozycja znajduje się już w innym menu). Co najwyżej później były problemy z linkami, w przypadku tych samych aliasów.

mjmartino
13-01-2011, 19:39
Witam
Skopiuj je na dole masz opcje do kopiowania :)
Nie powiel ich na nowo tylko zrób COPY
Pozdrawiam

a_m
13-01-2011, 19:41
a może - wpisz ręcznie inny alias

Daull
13-01-2011, 20:10
Chodzi o to aby to na górnym menu i na bocznym przenosiło do tego samego;]

mjmartino
13-01-2011, 20:15
Chodzi o to aby to na górnym menu i na bocznym przenosiło do tego samego;]
Będzie przenosić.... w przypadku zmiany alias będzie inaczej się nazywać strona ... ale treść taka sama.
W przypadku copy joomla sama uzupełnia alians o numer kolejny -2

Daull
13-01-2011, 21:08
no to jakoś to obejde albo zrobie tylko na 1 menu ;]

Dzięki za pomoc ;]

Gall Anonim
13-01-2011, 21:12
Wiesz co - stwórz sobie jedno menu które będzie zawierać wszystko
Potem zrób kopię
jedno na górę - drugie na bok
i wyłącz lub wykasuj w każdym to co Ci niepotrzebne - all
Pzdr

raven81
13-01-2011, 21:42
Daull szybko się poddajesz. Zastosowałem się do wskazówek mjmartino i na pewno działa bo sam sprawdzałem. W Menu Manager: Menu Items gdy już utworzysz np. "nasze serwery" zaznaczasz to i w "Select Menu or Parent for Move/Copy" (jest na dole) zaznaczasz copy i z menu obok wybierasz "TOP add to this menu" i pojawia ci się "nasze serwery" w górnym menu tylko ze z dwójką na końcu ale to już chyba wiesz jak zmienić.:P Myślę że prościej już się tego nie da wytłumaczyć.

Robster
13-01-2011, 22:10
Kurcze tak zarobiony jestem, że nawet wyjścia J! 1.6 nie zauważyłem :D Teraz muszę sobie zagospodarować jeden dzień na wstępne obczajenie tego wszystkiego. A i to, że temat znajduje się w dziale J! 1.6 też nie zauważyłem :D

mjmartino
13-01-2011, 23:10
Daull szybko się poddajesz. Zastosowałem się do wskazówek mjmartino i na pewno działa bo sam sprawdzałem. W Menu Manager: Menu Items gdy już utworzysz np. "nasze serwery" zaznaczasz to i w "Select Menu or Parent for Move/Copy" (jest na dole) zaznaczasz copy i z menu obok wybierasz "TOP add to this menu" i pojawia ci się "nasze serwery" w górnym menu tylko ze z dwójką na końcu ale to już chyba wiesz jak zmienić.:P Myślę że prościej już się tego nie da wytłumaczyć.
Da się .. zamieścić jeszcze screeny lub film pokazowy :D

Kurcze tak zarobiony jestem, że nawet wyjścia J! 1.6 nie zauważyłem Teraz muszę sobie zagospodarować jeden dzień na wstępne obczajenie tego wszystkiego. A i to, że temat znajduje się w dziale J! 1.6 też nie zauważyłem

@Robster nie pij tyle :P