PDA

Zobacz pełną wersję : Główna zawartość



Szpileq
06-10-2006, 22:43
Witam! Mam pewien problem, który dotyczy głównej zawartości. Wygląda to tak:
http://img501.imageshack.us/img501/5405/untitled1copypo8.jpg
A chciałbym, żeby zamiast tego "Start" Wyświetlało sie "powitanie", z backgroundem takim jak bloki menu. No i oczywiscie jakas treść.
Z góry dziękuję za pomoc
Szpileq

yar3k
07-10-2006, 08:54
Nic sie nie wyswietla bo nie masz zadnego artykulu wpisanego i dlatego.

Jesli chcesz miec jakies powitanie to stworz sobie artykul statyczny a pozniej w opcjai menu >mainmenu zrob linka i wstaw na pierwsze miejsce zamiast start i juz bedziesz mial powitanie.

zwiastun
07-10-2006, 11:22
Nie jest to dobre rozwiązanie, bo oznacza rezygnację z walorów strony startowej (komponentu FrontPage).
Jeśli chcesz umieścić na stałe "kawałek" powitalny - z grafiką czy bez - najlepiej stworzyć moduł, umieścić w nim, co chcesz i opublikować na stronie startowej w pozycji "top" - umieszczanej przez twórców szablonów najczęściej nad obszarem głównej treści.

W ogóle, jak obserwuję, materiały statyczne są często używane NIEPOTRZEBNIE. Ten typ został stworzony po to, by ADMINISTRATORZY mogli umieścić w serwisie rzeczy stałe, rzadko zmieniane, typu: regulamin, polityka prywatności, itp.

Szpileq
07-10-2006, 11:39
Witam! Chyba się jednak nie zrozumieliśmy :D Nie chodzi mi o dodanie artykułu, tylko właśnie ten moduł. Tylko że pozycja "Top" wyświetla mi się zaraz obok Loga. Chodzi mi o to, żeby usunąć cały ten frontpage i zamiast niego dodać moduł, w którym byłby napisany krótki tekst powitania, a jednocześnie nazwa tego modułu pokazywała się z backgroundem takim jakie mają moduły np. Menu (Chodzi mi o tło pod nazwą "Menu" albo "Statystyki"). Modułu własnego nie napisze, bo jestem zbyt zielony w php.. :(
Pozdrawiam
Szpileq

yar3k
07-10-2006, 15:22
Jesli chcesz miec modul powitania zamiast frontpage to zrobi tak jak ci mowilem i bedzie cacy. a jak chcesz miec jakies newsy i powitanie to zrob tak jak mowil zwiastun

a tak wogole to jakiego szablonu uzywasz ??

zwiastun
07-10-2006, 16:44
ad. yar3
Oj, mieszasz chłopakowi w glowie, a on nie za bardzo wie, co jest grane.
ad. Szpileq
1. Przede wszystkim poznaj trochę Joomla, bo ani moich podpowiedzi, ani tego, co pisze Yar3, nie pojmiesz. To nie my nie zrozumieliśmy, tylko Ty nie bardzo wiesz, co masz i co z tym mozesz zrobić.
2. Jak sobie "usuniesz cały ten frontpage" to sobie potem możesz całą tę joomlę też usunąć, bo i po co Ci ona.
Cały "ten frontpage" to obszar przeznaczony na prezentację głównej treści strony, w tym przypadku blogu artykułów przypisanych do strony startowej. Moze to być jeden artykuł i 1000.
Możesz umieścić jako pierwszą pozycję w menu... itd

ALE w ten sposób, to ja tu zacznę przepisywac podręcznik dla użytkowników-niedouczników...

3. To, jaką masz templatke, czyli szablon, to Twój wybór. Sobie poszuka takiego, w którym top będzie na topie, a jeśli nie top, to może coś innego i kto wie, czy przypadkiem nie ma w tym co masz. Tyle, że znow by trzeba poradnik najpierw o korzystaniu z pozycji menu administratora, a potem może o templatkach, i jeszcze jak się korzysta z tego poradnika i z poradnika o korzyustaniu z poradnika

Krótko mówiąc, zanim zaczniesz stawiać następne skomplikowane problemy na forum, poznaj Joomla!

Szpileq
07-10-2006, 17:48
Sorry za zamieszanie. Ale i tak dzieki, żem poświęciliście mi troche czasu :) Niestety z Joomla mam do czynienia od 4 dni, więc nie moge się pochwalić zbytnia znajomościa tego ;D Szablonu uzywam podstawowego (Rhuk_softwareblabla) przerobionego na swoje potrzeby. Co do mojego problemu, spróbuję go rozwiązać inaczej, bo nie pomyslałem, że ta strona startowa, jest jednocześnie odpowiedzialna za treści typu artykuły itd. Do tej pory pracowałem głównie na Jportalu lub innych cmsach, wiec raczej nie skojarzyłem tego :) Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.
Szpileq

zwiastun
07-10-2006, 20:29
możesz wstawić przed linią


<?php mosMainBody(); ?>
w pliku templatki np linię


<?php mosLoadModules ( 'inset', -1 ); ?>
Stworzyć moduł powitania i umieścić go w tej pozycji.

arek66
09-10-2006, 19:49
@ Zwiastun
dołączę się do tematu, bo też mnie interesuje. Czy dodanie nowego modułu spowoduje, że info o braku nowych informacji nie będzie się nadal pojawiał? Ja mam kilka informacji w module TOP i BUTTOM i jeśli nie wstawię, że jakiś artykuł ma się pojawiać ma stronie głównej, to wtey pojawia się info, że nie ma nowych artykułów.

@Szpileq
Jak coś wymyślisz daj znać na priv, jestem bardzo zainteresowany:
arek66(malpa)gmail(kropek)com

www.slodkosci.glt.pl (http://www.slodkosci.glt.pl)

zwiastun
09-10-2006, 22:19
Ja wiem, że można zadawać każde pytanie.
Ale można i trochę pomyślec.
Jeśli do szafy nic nie włozysz, to jak otworzysz będzie pełna?

arek66
09-10-2006, 23:25
No coż, pomyślałem i dalej nie wiem. Oto zrzut ekranu - pozycje modułów - nic więcej tam nie wrzucałem - do tej szafy. Skąd więc nawet w pozycjach modułów znalazł się opis, że jeszcze nie ma zadnych nowych informacji? Jak go usunąć?
http://www.kera.plustech.pl/priv/moduly.jpg

A tak to wyglada w realu:
http://www.kera.plustech.pl/priv/moduly2.jpg
Chce zaznaczyc, ze zaden z artykulow nie ma zaznaczonej opcji "publikuj na stronie glownej". Co wiec sie wyswietla. Skad system czerpie informacje, ze powinien cos wyswietlac, tylko nie ma co?

dotyczy strony:
http://www.slodkosci.glt.pl

zwiastun
10-10-2006, 01:34
ABC...
Jeśli jeszcze nie rozumiesz, to:
ABC jest w poradniku Pierwsze kroki.
DEF i G, a może i trochę dalej
jest w podręcznym systemie pomocy.

A forum nie jest od tego, żeby objaśniać A,B, C, D, E, F ale pomagać w rozwiązywaniu PROBLEMÓW!
W Twoje szafie nie ma nic to Ci pisze, że nie ma NIC. A co ma pisać, że jest?
W jednej z odpowiedzi napisałem wcześniej
" 2. Jak sobie "usuniesz cały ten frontpage" to sobie potem możesz całą tę joomlę też usunąć, bo i po co Ci ona." i dalej już cytować siebie nie będę.

Proszę się douczyć z instrukcji - po to zostały napisane, a na forum wrócić po pomoc, ale nie w nauce czytania! Tego uczą w szkołach!

arek66
10-10-2006, 11:35
no coz, widocznie mam zle skrzywienie z forum CMS PostNuke, gdzie ludzie naprawde chetnie pomagaja nawet w takich podstawowych sprawach. Tutaj moglo to wygladac ot chcby tak:
Wejdz tutaj http://www.joomla.pl/pomoc/content/view/326/38/
Skoro forum jest od rozwiazywania problemow (ciekawe kto i kiedy ustalil taka regule), to chcialem zauwazyc, ze kazdy problem jest inny i innej wagi. No coz, poczytam i sprobuje.