PDA

Zobacz pełną wersję : Blog dla uzytkowników - rozbudowany



coliberek1
14-01-2011, 18:00
Witam,

tak przeglądam JED i nie mogę trafic na coś co mam na myśli.

Więc postanowilam zapytac Tutaj :)

Czy istnieje jakis komponent Bloga dla Joomla taki, że oprócz wpisywania artykułów każdy z uzytkowników miałby tez swoje miejsce np w prawej kolumnie witryny?

Czyli mając powiedzmy 10 uzytkowników kazdy z nich miałby taką podstronę w stronie.

Podejrzewam że ostatecznością byłoby zainstalowanie odrębnych joomli dla każdego ale to już byłoby trochę przesadą w tym przypadku, ponieważ aż Tak nie musiało by byc wszystko rozbudowane i tez nei wiadomo czy każdy poradzilby sobie z obslugą..

pozdrawiam
Gosia

Bazyl
14-01-2011, 18:31
Cześć,

Pytasz o dwie rzeczy: miejsce w prawej kolumnie oraz własna podstrona ;)

Chyba K2 Cię zadowoli...

coliberek1
14-01-2011, 18:56
Hej,

rozumiem...czyli jeszcze bliżej przyjrzę się K2.

Chodzi o to że dana osoba mogłaby wpisywać swoje rzeczy do wybranej kategorii - na zasadzie autora od strony frontowej, i one same by się ukladaly w przegląd kategorii ( albo przy wykorzystaniu rozszerzenia do prezentowania newsów, zeby dzieliło na częśc intro + readmore, albo tak jak np jest w myBlog , ze samo skraca pełen tekst do określonej ilości akapitów + read more ) .

Ale też ta dana osoba mogłaby wybranym module zaprezentowac kilka linków, informacji lub zdjęć - i ten modul bylby np w prawej/lewej kolumnie.

Robster
14-01-2011, 18:59
Gdzieś kiedyś wpadłem na temat, w którym były opisane 3 dystrybucje J! Standardowa J!, J! z Virtuemarkt i J! Blog.
Dodałem, to do zakładek, ale wszystko poszło się ........ razem z kompem, a teraz nie mogę tego odnaleźć. Całkiem możliwe, że był to opis zamieszczony na blogu @trzepiz lub @Prefik (nicki pisane z głowy, sorki panowie za ewentualne literówki).
Dlatego myślę @coliberek1, że jak lookniesz na te dwa blogi (adresy w stopkach wcześniej wymienionych panów), to znajdziesz coś ciekawego. Nie wykluczam, że dystrybucja J! Blog, była właśnie oparta o K2, ale jak już pisałem nie miałem okazji zagłębić się w temat.

coliberek1
14-01-2011, 21:05
Super. Dziękuje za podpowiedź @Robster :) , wybieram się więc na poszukiwania.