PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z firebug



stasiugeek
15-01-2011, 09:50
Witam mam problem. Widziałem temat o firebugu jak edytować szablon ...
Joomla generuje dynamiczne strony. Typowe, darmowe edytory WYSYWIG nic tu nie pomogą. Najłatwiej zrobić to tak:


1) wystarczy prosty, szybki edytor z kolorowaniem składni np. NOTEPAD2
http://dobreprogramy.pl/index.php?dz...otepad2+2.1.19
2) przeglądarka Firefox
3) do Firefoxa należy doinstalować dodatek FIREBUG
http://www.getfirebug.com/
4) odpalasz swoją stronkę najlepiej lokalnie
5) klikasz prawym klawiszem myszki na stronie i wybierasz opcję INSPECT ELEMENT
6) pojawia się panel FIREBUGa, klikasz INSPECT, teraz najeżdzając na dowolny element strony widzisz po lewej generowany kod HTML a po prawej przyporządkowane selektory css ( z podaniem pliku i wiersza) oraz właściwości dziedziczone. Możesz zmieniać dowolne wartości np. kolory i od razu widać to na ekranie, czyli WYSYWIG jest.
7) otwierasz podany plik NOTEPADem2, szukasz podanego wiersza , poprawiasz, zapisujesz (NOTEPAD2 pamięta wszystkie operacje nawet te sprzed zapisania /ale nie zamknięcia oczywiście/)
8) odświeżasz stronę i.. gotowe

Pozdrawiam


Jednak jest prewna nieścisłość. a Mianowicie jak jeżeli juz np. edytowalem aby tekst był żółty to jak to zapisac bo po odświeżeniu to znika. Coś tam jest wspomniane o notepadzie ale ja mam to wkleić ? i jak to wkleję to co mam zrobić z tym plikiem wordpada?
z góry dziekuje :)

Bazyl
15-01-2011, 12:14
Cześć,

Firebugiem bawisz się w przeglądarce - widzisz, jakie zachodzą zmiany, ale są one "nietrwałe".
Żeby zapisać należy edytować plik na serwerze, w miejscach, które pokazał Firebug.

Koniecznie zrób kopię pliku przed edycją!!!

stasiugeek
15-01-2011, 12:28
a możesz mi powiedzieć jak załóżmy chcę zmienić kolor tekstu w menu i już wiem jak to zmienić (firebug mi pokazal odpowiednią linię) to w którym pliku to mam edytować bo w paczce szablonu mam takie pliki jak
functions.php
component.php
index.html
index.php
script.js
w folderze css
editor.css
template.css
template.ie6.css
template.ie7.css
a w folderze html
modules.php
itp.
jeszcze w folderze html mam foldery
com_conect
mod_mainmenu
mod_syndicate
w tych folderach mam kolejne i kolejne ...

BArdzo proszę o pomoc

alex51
15-01-2011, 12:32
Firebud pokazuje numer wiersza i nazwę pliku, w którym należy dokonać zmiany.