PDA

Zobacz pełną wersję : Rozbudowa formularza rejestracyjnego



motyllo
07-10-2006, 14:34
Witam!
Chciał bym dodac dwa pola w formularzu zbierajacym dane o uzytkowniku zakładającym konto w mojej joomli. pola te to nazwa firmy i nip.

Jak dodac te pola do formularza tak aby dane wpisane w nie wyswietlały sie w panelu administracyjnym w zarzadznaiu userami?

prosze o szczegołową instrukcje.

z góry uprzejmie dziękuje wszystkim pomocnym uzytkownikom;)
Pozdrawiam.

zwiastun
07-10-2006, 16:33
Hmmm.
Chcieć nie wystarczy, wiedzieć, też nie, trzeba jeszcze umieć.
Jeśli się umie, raczej nie zadaje się tego typu pytań, bo to oczywiste, że trzeba:
1. zmodyfikować tabele w bazie danych,
2. zmodyfikować skrypty obsługujące komponent w panelu administratora
3. zmodyfikować skrypty obsługujące komponent od strony frontowej
4. zmodyfikować inne powiązane elementy.
Raczej poszukaj komponentu, który Ci umożliwi zwiększenie ilości pól.

motyllo
07-10-2006, 20:00
Panie Adminie czy pan tu jest po to zeby pomagac czy po to zeby pokazywac swoją wyższosc intelektualną w tej jednej podejzewam dziedzinie?

Za kogo ty sie uwazasz? to forum niema sensu skoro na kazde pytanie odpowiadasz w tak idiotyczny sposób...

Banda kretynów...

stone
07-10-2006, 20:19
Drogi Motyllo, naprawdę nie rozumiem skąd u Ciebie taka agresja. Zwiastun jednynie wskazał Ci drogę. To o co pytasz to nie takie chop siup i jednym postem się tego załatwić nie da. Wymaga to większych modyfikacji, a na forum nie mamy niestety czasu opracowywać rozwiązań szczegółowych do każdego zaawansowanego problemu.
I naprawdę, skoro dopiero zaczynasz przygodę z naszym forum, wykaż się większą kulturą i nie obrzucaj błotem osób, dzięki którym w ogóle możemy tu się spotykać.

nowyr
07-10-2006, 20:25
Witam

Jestem stałym czytelnikiem forum i powiem Ci motyllo, że chyba nie rozumiesz istoty forum. Tu się rozmawia, a nie świadczy usługi dla początkujących. Jeśli chce się być dobrym w joomla to trzeba samemu pogłówkować, a jeśli Ci się nie chce to zapłać, a znajdą się chętni aby Ci pomóc. Ludzie, którzy rozpracowywują joomla robią kawał dobrej roboty i nazywanie ich "banda ... " to nieporozumienie ... Przemyśl to sobie :rolleyes:...

Pozdrawiam wszystkich zaangażowanych w joomla ...

w.magdziak
08-12-2011, 14:38
Uczę się i wynajduje rozwiązania, ale jak moi przedmówcy jestem zdania ze forum to nie darmowi freelancerzy. Jednakże mam ten sam problem co Pan który założył ten temat. W związku z powyższym potrzebuje podpowiedzi:
Czy znacie jakiś dodatek do Joomla który daje możliwość rozszerzenia formularza REJESTRACYJNEGO o kolejne pola?

Karol99
08-12-2011, 14:45
Czy znacie jakiś dodatek do Joomla który daje możliwość rozszerzenia formularza REJESTRACYJNEGO o kolejne pola?

Tak. Na przykład Chronoforms (http://extensions.joomla.org/extensions/contacts-and-feedback/forms/1508?qh=YToyOntpOjA7czoxMToiY2hyb25vZm9ybXMiO2k6MT tzOjEwOiJjaHJvbm9mb3JtIjt9).

zwiastun
08-12-2011, 14:56
@w.magdiak: Czy Ty korzystasz z Joomla 1.0? Jeśli tak, to rozważ migrację witryny do najwyższej wersji Joomla! W tak przestarzałym oprogramowaniu nie ma już sensu dokonywać żadnych modyfikacji.
@Karol99: Owszem Chronoforms może i posłużyć do tego, ale są prostsze rozwiązania, a w Joomla 1.7 dodatkowe pola w formularzu rejestracyjnym są w standardzie. Najpierw jednak niechaj @w.magdziak określi się co do wersji Joomla.

Karol99
08-12-2011, 14:59
Fakt - nie zwróciłem uwagi na dział :(

w.magdziak
08-12-2011, 15:04
Czyli jestem większym impertynentem intelektualnym niż myślałem. Przesiadłem się ok 2 tyg .na J 1.7 i się wdrażam...niby wszystko podobne ale jest trochę przeorganizowana (rozszerzona). Mała podpowiedź gdzie tego szukać ...mam nadzieję , ze nie nadużywam waszej uprzejmości.

zwiastun
08-12-2011, 15:12
Czyli jestem większym impertynentem intelektualnym niż myślałem.
Nie lubimy, gdy tutaj ktokolwiek obraża kogokolwiek, nawet samego siebie :)
Zwracaj uwagę, w którym piszesz dziale.
Na www.wiki.joomla.pl masz Ekrany pomocy dla Joomla 1.6+. W materiale nt Rozszerzenia / Dodatki znajdź informacje o dodatku z grupy Użytkownicy (user) - Profil użytkownika.

w.magdziak
08-12-2011, 15:39
Że tak to ujmę wydłubałem co trzeba... jednakże obiektywnie nie widzę opcji edycji z poziomu J 1.7. W związku z powyższym:
1. Gdzieś w J.1.7 są opcje zmiany nazw pól formularza? Ponieważ interesują mnie inne informacje o użytkowniku warunkujące potwierdzenie rejestracji. W tym przypadku dysponuje listą użytkowników z ich indywidualnymi kodami których chce wpuścić jako user'ów.
2. Wypadałoby po prostu edytować ździebko kod dodatku wymieniając w nim nazwy?

zwiastun
08-12-2011, 16:02
To jest dział Joomla 1.0!